ETKA Online Photoshop Online Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Google Szuklaj z Google Szukaj Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyszukaj w temacie:
Lub:
[100-2.8 AAH] Wywaliło płyn chłodniczy, gdzie szukać przyczy
Autor Wiadomość
MARO 
Czeladnik

Moje Audi: 100 C4
Nadwozie: Sedan
Rok produkcji: 1992
Oznaczenie silnika: V6
Pojemność silnika: 2.8
Imię: Maciej
  Wysłany: |8 Kwi 2018|, o 10:57   [100-2.8 AAH] Wywaliło płyn chłodniczy, gdzie szukać przyczy

Witam
Ostatnio wracałem do domu (+-250km do zrobienia) zrobiłem zaledwie 48 i auto wywaliło płyn chłodniczy, ale po kolei.
48 km to długość obwodnicy aż do A1. Mniej więcej od 30-stego km zauważyłem, że gdy dodam gazu dymi bardziej na biało niż normalnie. Obserwowałem to od do bramek. Gdy dojechałem żeby pobrać bilet (bieg jałowy, wolne obory itp) puścił chmurę biała jak ściana, zaczął się lekko dławić gdy ruszyłem, więc od razu złapałem pobocze. Wysiadlem z rury leciało białego dymu w opór, z pod maski też. Co się okazało wywaliło płyn przez zakręcony korek (wszystkie węże dobre).
Na 80% to uszczelka poszła ( jak dla mnie) ale czy na pewno :kwasny: I. A jeżeli tak to czy opłaca się robic ją czy kupić nowy silnik. Mój staruszek miał dwa lata temu robione uszczelka bo brał olej. Więc co lepsze :|

A i cignelem auto na lawecie do domu żeby jakoś dojechać i nie zrobić mu większej krzywdy
Ostatnio zmieniony przez MARO |8 Kwi 2018|, o 10:59, w całości zmieniany 1 raz  

przemoprzem 
Audi Mastah

Rok produkcji: 1991
Oznaczenie silnika: AAH + Stag 300
Trakcja: Ośka
Wysłany: |16 Kwi 2018|, o 07:55   

Jak masz głowicę po remoncie to bym poszedł na żywioł - głowica do góry, planowanie za 50 zł, nowa uszczelka i po robocie. Wyjdzie cię to nie kosmiczne pieniądze. A olej brała dalej? Bo znaleźć silnik do 100tki w przyzwoitym stanie i nie biorący oleju dołem to nie będzie łatwo.

MARO 
Czeladnik

Rok produkcji: 1992
Oznaczenie silnika: V6
Imię: Maciej
Wysłany: |17 Kwi 2018|, o 10:27   

Zależy raz brała a raz nie, ale ogólnie stan oleju prawie się nie zmienia. Przed remontem wciągala jak głupia

Odpowiedz do tematu