[Q] Kąt pochylenia koła tylnego

Surchon
Mechanik
Mechanik
Posty: 216
Rejestracja: 2017-05-15, 21:31
Imię: Michał
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.8E 174KM (AAH,AFC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

[Q] Kąt pochylenia koła tylnego

Post autor: Surchon »

Witam. Mam mały problem, który się powoli pogłębia - chodzi o kąt nachylenia kół tylnych. Otóż zaraz po kupnie samochodu (rok temu) robiłem geometrię i teraz po kolizji machnąłem jeszcze raz - kąt ten jeszcze delikatnie się przestawił. Obecnie na lewym tylnym kole mam -01°46', a na prawym -2°25'. I przychodzę do was z takim pytaniem - co mogę w tej kwestii zrobić i czy w ogóle warto coś robić? Gościu od geometrii powiedział, że on by to tak zostawił, gdyż nie widzi możliwości regulacji - ale to w sumie już prawie dwa i pół stopnia jest. Jakieś części zawieszenia wymienić? Coś może zeszlifować delikatnie? Czytałem, że aby zrobić negatyw stosuje się specjalne podkładni - ale nie dotarłem do informacji co zrobić, aby ten negatyw zniwelować.

Dzięki z góry za pomoc :)
Ostatnio zmieniony 2018-04-03, 18:08 przez Surchon, łącznie zmieniany 2 razy.
krótki
Adept
Adept
Posty: 28
Rejestracja: 2017-01-11, 19:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: mazowieckie

Post autor: krótki »

Jeszcze tego nie robiłem, ale wydaje się, że najlepiej byłoby ustawić to jak należy. Wcześniej oczywiście sprawdzić czy coś się nie rozlatuje, że kąt się rozjeżdża coraz bardziej. Natomiast fakt, że mechanik przechodzi nad tym "tak sobie " jest moim zdaniem nie ok. Poszukaj innego mechanika. Sama regulacja wydaje się prosta - jest śruba, więc można to ustawić.

Obrazek

[ Dodano: |3 Kwi 2018|, o 19:13 ]
Poprawcie mnie ludzie jeżeli się mylę, ale jak mechanik nie widzi regulacji, to ja nie wiem...
Surchon
Mechanik
Mechanik
Posty: 216
Rejestracja: 2017-05-15, 21:31
Imię: Michał
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.8E 174KM (AAH,AFC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Surchon »

Znaczy wiesz - może, że przechodzi nad tym tak sobie jest trochę przesadą. Ja robiłem u gościa tylko geometrie - szukał możliwości ustawienia, ale mówił że nie widzi nigdzie takiej opcji (z tego względu za geometrie mnie nie skasował :D). Wcześniej robiony był dokładny przegląd zawieszenia - wszystko wyglądało ok - amorki również. Jeśli jest gdzieś ta regulacja to gdzie to znajdę pod samochodem? Bo tak jak mówię - mechanik nie znalazł, ja też nic takiego nie widziałem.
bartek666666
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 77
Rejestracja: 2017-05-29, 14:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: tarnów

Post autor: bartek666666 »

górny wahacz jest na śrubie rzymskiej, żeby to dobrze zobaczyć pasuje ściągnąć koło
Opel Ascona C Kombi 1.8 E R4 '86
BMW E23 735 3.5 R6 '88
Audi 100 C4 Avant 2.8 E V6 quattro '93
Surchon
Mechanik
Mechanik
Posty: 216
Rejestracja: 2017-05-15, 21:31
Imię: Michał
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.8E 174KM (AAH,AFC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Surchon »

Dzięki za pomoc - w takim razie umówię się w warsztacie na geometrię i może tam to ustawimy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maglownice, końcówki drążków, geometria”