Głośniki Bose sam przód

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
Konmat
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2018-03-25, 22:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Andrychów

Głośniki Bose sam przód

Post autor: Konmat »

Witam ,usłyszałem wiele pozytywnych opinii na temat głośników Bose. Postanowiłem kupić takowe i zamontować z przodu zamiast oryginalnych Nokii. Gdy nadszedł moment wymiany okazało się że do moich głośników dochodzą 3 kabelki. Każdy z nich inny więc nie da się ich pomylić (dwa białe i jeden brązowy ale inne rozmiary konektorków). Co ciekawe nie było głośniki Nokia. Zdjęcie umieszczę później bo jestem nowy na forum i muszę je jeszcze ogarnąć ale nie ma na nich rzadnej firmy. Tylko Made In West Germany. Ale nie o to mi chodzi. Głośniki Bose mają ku mojemu zaskoczeniu tylko dwa wejścia. Napisałem do osoby od której kupiłem i powiedziała że mam podłączyć tylko te dwa które pasują. I tu moje pytanie. Od czego jest drugi biały kabel ? Wydaje mi się że te dwa białe powinienem połączyć ze sobą i wtedy wpiąć ale nie wiem czy coś wtedy nie spale. Poza tym głośniki nie grają wcale lepiej. A na końcu dodam że wyczytałem że głośniki Bose powinny mieć 5 przewodów. Może mi to ktoś wytłumaczyć ? Dziękuję za pomoc.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-03-25, 23:30 przez Konmat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

_tagi
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Pstrus
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 54
Rejestracja: 2014-05-23, 22:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: slesin

Post autor: Pstrus »

Same głośniki ci nie pomogą...

Zobacz ten temat
http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=12976

Więcej info znajdziesz w dziale car audio
jarek_audi
Mechanik
Mechanik
Posty: 173
Rejestracja: 2014-04-30, 00:13
Imię: Jarek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Strzyżów

Post autor: jarek_audi »

Glosniki które masz teraz w aucie czyli nie będące w systemie bose sa to głośniki pasywne czyli graja napędzane wzmaciaczem z radia dlatego sa do nich tylko dwa kabelki a bose różni się tym ze głośniki maja swoje osobne wzmacniacze umieszczone w tubach na końcach . Dlatego tez do bose potrzeba oprocz sygnałów dodatkowo zasilanie które napedza wlasnie te wzmacniacze . Sprzedający czesto o tym nie wiedzą i myślą ze wyjmujac glosnik sam bose z tuby sprzedaja rarytas, owszem ale bez serca ktorym jest wzmak . Ty zakładając sam głośnik owszem masz bose ale nadal napedzany samym radiem dlatego nie widzisz różnicy wymiana samych głośników nic nie da musial byś jeszcze wymieniac cala wiazke i cale tuby razem ze wzmacniaczami sa to całkowicie inne dwa systemy nagłośnienia pozdro.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”