[100-2.5TDI AAT] Zgasl silnik podczas jazdy i juz nie odpala

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych wysokoprężnych.
Awatar użytkownika
PRZEMEK30
Adept
Adept
Posty: 41
Rejestracja: 2015-04-17, 21:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: lodzkie

[100-2.5TDI AAT] Zgasl silnik podczas jazdy i juz nie odpala

Post autor: PRZEMEK30 »

Jak w temacie, zgasl mi silnik podczas jazdy. Z poczatku myslalem ze pekl mi pasek , ale po ogledzinach wszystko bylo na miejscu. Jakis czas temu pompa i nastawnik byly regenerowane, ustawiony kat wtrysku. Auto pieknie chodzilo. Audi padlo mi na a1 z ogledzin pompiarza i elektryka wszystko niby jest ok. Dodam,ze na plaku silnik lapie . Odcielo paliwo? Pomozcie ja uruchomic bo juz rozkladam rece.
Diesel kopci, diesel czadzi, ale nigdy Cie nie zdradzi!.
Georgi
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 78
Rejestracja: 2014-11-18, 22:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Luzino

Post autor: Georgi »

Sprawdzałeś zaworek na pompie? Ten na tłoczkorozdzielaczu? Zobacz czy działa na krótko tzn podaj 12V z akumulatora na zaworek i zobacz czy zapali. Powinien cykać po podaniu zasilania.
kajoj
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2014-04-21, 07:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: kajoj »

Na to wychodzi ,że pompa nie podaje paliwa.Spr czy na wtryski paliwo dochodzi poluzuj przewód wys ciśnienia co idzie na wtryskiwacz i zobacz czy paliwo podaje jak nie jak wyżej zaworek n108 na pompie,podaj napięcie musi cykać,jeżeli ni padł.Na plaku pracuje(po wtrysnieciu) czy tylko jak podajesz plak ciągle to pracuje?
Awatar użytkownika
PRZEMEK30
Adept
Adept
Posty: 41
Rejestracja: 2015-04-17, 21:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: lodzkie

Post autor: PRZEMEK30 »

Zaworek sprawny cyka
Diesel kopci, diesel czadzi, ale nigdy Cie nie zdradzi!.
kajoj
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2014-04-21, 07:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: kajoj »

Podaj paliwo na wtryskiwacz?
Awatar użytkownika
PRZEMEK30
Adept
Adept
Posty: 41
Rejestracja: 2015-04-17, 21:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: lodzkie

Post autor: PRZEMEK30 »

nie mam mozliwosci fizycznie podejsc do silnika.Samochod stoj 400 km dalej.Moge tylko sie modlic, aby tamtejsi mechanicy cos zrobili. Wasze sugestie sa cenne a moze noz widelec na cos trafimy.
Diesel kopci, diesel czadzi, ale nigdy Cie nie zdradzi!.
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

1. moze być ze zdechł ci alarm lub immo i odcina paliwo -mi sie tak kiedys dzialo - ale jest na to sposób - wez kabel ok 50cm dl tak aby zapodać napiecie (plus od klemy pod maską do zaworka przy pompie) - na zaworku gdy silnik pracuje jest napiecie ( tzn ze słyszymy cyk jak odcinamy napiecie gasząc ze stacyjki) jak zapodasz napiecie do zaworka na krótko mozna sprobować odpalac ,
2. moze w baku nie masz paliwa - czujnik w baku sie zawiesił ty wyjeździłes do zera i jest kaplica
3 moze zapchał sie filtr paliwa - jak niewiadomo kiedy wymieniany to lepiej wymien moze to to.
3. moze zawadziłes gdzies podwoziem i urwalo przewody paliwa pod spodem...
4 zdechała pompa - w co raczej wątpie.

najbardziej podejrzewam pkt nr 1
Ostatnio zmieniony 2017-10-30, 18:03 przez Dodek, łącznie zmieniany 1 raz.
AEL INSIDE
mate1957
Mechanik
Mechanik
Posty: 121
Rejestracja: 2016-08-12, 14:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Włocławek

Post autor: mate1957 »

Ja osobiście miałem przypadek że zapchał się filtr paliwa. radzę sprawdzić (możesz podać na krótko z pominięciem filtra, ja tak wróciłem z trasy około 250 km bo nie było opcji kupić nic sklepy zamknięte na amen). dalej to jak pisano wyżej poluzuj przewód i sprawdź czy psika paliwem. to jakaś wkurzająca pierdoła raczej nic poważnego. zerwanie czegokolwiek pod spodem auta bym wykluczył skoro rzecz stała się na autostradzie.
Awatar użytkownika
Rico77
Mechanik
Mechanik
Posty: 116
Rejestracja: 2015-05-03, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Rico77 »

2 dni temu i mnie to spotkało. Nagle niespodziewanie auto zgasło i koniec. Wcześniej żadnych objawów złej pracy, zero czerpania silnika, czy problemów z rozruchem.

Po podpięciu komputera wyrzuciło błąd czujnika wału. Po wymianie dalej nie odpala. Dzisiaj auto przerzuciłem do warsztatu specjalizującego się w vagu i we wtorek będą szukać przyczyny. Kręci, ale słychać, że nie dostaje paliwa. Pompa regenerowana 20 tkm temu i przy tym dany nowy nastawnik.

PRZEMEK30, co było przyczyną u Ciebie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe”