ETKA Online Photoshop Online Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Chat
Strona główna Google Szuklaj z Google Szukaj Grupy Użytkownicy Twoje konto Statystyki Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyszukaj w temacie:
Lub:
[A6 C4] Uszkodzony szyberdach-pekniete części
Autor Wiadomość
Ravi224 
Adept

Moje Audi: A6 C4
Nadwozie: Sedan
Rok produkcji: 1996
Oznaczenie silnika: AEL
Pojemność silnika: 2500
Imię: Rafał
Trakcja: Ośka
Wysłany: |18 Mar 2018|, o 12:24   [A6 C4] Uszkodzony szyberdach-pekniete części

Siema. Wczoraj pojechałem umyć auto i wracając z myjni(przy ok 8 stopniowym mrozie) po 5 km szyber sam sie otworzył(znaczy chciał się otworzyć) ale niestety przymarzł i słyszałem tylko trzask. Poczekałem do dzisiaj i sprobowałem go otworzyc. niby wszystko działa i uchylanie i otwieranie ale słysze że silnik jakoś ciężej pracuje to po pierwsze a po drugie nie domyka się do końca(brakuje jakies 2-3mm do pełnego domknięcia(zapada się)). Zauważyłem jeszcze ze nie blokuje się pod koncem ta podsufitka szyberdachu tylko mozna ją wsunąć pod podsufitke aż się schowa. A teraz najważniejsze. Po uchyleniu zobaczyłem takie jak na zdjęciu połamane pręciki. Co one trzymają i jak się do nich dobrac?

kEru 
Mechanik

Nadwozie: Avant
Rok produkcji: 1995
Pojemność silnika: 2.5
Wysłany: |19 Mar 2018|, o 17:27   

Złamane uchwyty rynny, które odprowadzają wodę, podsufitka w dół i demontaż całego szyberdachu niestety.
Można spróbować wyregulować szyberdach ręcznie imbusem tak aby był na równo z karoserią, a później sprawdzić jak elektrycznie się otwiera i zamyka. Jak szyberdach blaszany to tani w zakupie.

Ravi224 
Adept

Wysłany: |19 Mar 2018|, o 19:20   

Akurat szyberdach jest szklany Webasto. A bez zdejmowania podsufitki da sie to jakoś zrobić? Teraz za pewne przy deszczu bedzie ciekła woda do środka?

kEru 
Mechanik

Nadwozie: Avant
Rok produkcji: 1995
Pojemność silnika: 2.5
Wysłany: |19 Mar 2018|, o 19:48   

Ravi224 napisał/a:
Akurat szyberdach jest szklany Webasto. A bez zdejmowania podsufitki da sie to jakoś zrobić? Teraz za pewne przy deszczu bedzie ciekła woda do środka?

Wątpię żeby Tobie się udało bez demontażu naprawiać. Swój szklany webasto też miałem w ten sam sposób uszkodzony to przełożyłem tą rynnę z mocowaniami z blaszanego szyberdachu (są zamontowane na plastikowe kołki które trzeba wybić i ściągnąć, następnie na środku rynny zrobić 2 dziurki aby włożyć metalową spinkę z taśmą która przymocowana jest do materiałowej zasuwy. Jeżeli uszczelka szyberdachu dobrze przylega to teoretycznie nie powinno, ale ta rynna odprowadza wodę z tylnej części tam gdzie jest napis webasto, więc nie zdziw się żeby nie zalało Cię któregoś dnia. :-)

Ravi224 
Adept

Wysłany: |19 Mar 2018|, o 19:56   

Dobra to same ramiona od rynny idzie wyjąc bez demontażu szyberdachu i podsufitki a same rynienki? Da się jakoś wyciągnąć jak szyberdach jest uchylony? Czyli ta zasuwa materiałowa trzyma się do rynienki tak? I to one teraz cały czas brzęczą jak się uderza delikatnie w podsufitke?

Odpowiedz do tematu