[100 C4] Dmuchawa nawiewu mocniejsza?

Awatar użytkownika
MARO
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2016-03-30, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałcz
Podziękował: 1 raz

[100 C4] Dmuchawa nawiewu mocniejsza?

Post autor: MARO »

Witam

Moja dmuchawa daje oznaki końca żywota. Zaczyna po dłuższej pracy swiszczeć, wyłączenie i włączenie pomaga na minutę :kwasny:. Więc wymiana jak najbardziej będzie brana pod uwagę (albo regeneracja tej, ale z tego co czytałem to dość mozolnie ale wykonalne).
Wracając, mam takie pytanie czy jest opcja wstawienia mocniejszej? Albo przerobienie czegoś by mocniej dmuchalo :/ bo na 4 to niby wieje ale no szału nie ma.
Wyczytałem, że są jakieś dwa typy dmuchaw ale nic konkretnego nie wyczytałem mógłby ktoś naswietlic mi te sprawę? Jedna mocniejsza od drugiej? Wiem tyle że jedna jest do klimy a druga bez, ja niestety aktualnie klimy nie mam ale w przyszłości mam wizję wstawić.

Albo jakby ktoś wiedział jakie wymiary maja szczotki dmuchawy to tez proszę o odpowiedź :D bo na internecie nic nie mogę znaleźć
Ostatnio zmieniony 2018-03-07, 22:21 przez MARO, łącznie zmieniany 1 raz.
ryba80
Mechanik
Mechanik
Posty: 175
Rejestracja: 2011-07-07, 23:53
Imię: Rafał
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Rybno koło Działdowa
Płeć:

Post autor: ryba80 »

Najczęściej oprócz szczotek wyciera się także komutator. Było trochę w tym poście http://www.audi-c4.pl/viewtopic.php?t=14256 mi kręci taki od 6 lat i jest ok dmucha jak szalony.
Awatar użytkownika
MARO
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2016-03-30, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałcz
Podziękował: 1 raz

Post autor: MARO »

ryba80 pisze:Najczęściej oprócz szczotek wyciera się także komutator. Było trochę w tym poście http://www.audi-c4.pl/viewtopic.php?t=14256 mi kręci taki od 6 lat i jest ok dmucha jak szalony.
Ten post już przerobiłem :D
ryba80
Mechanik
Mechanik
Posty: 175
Rejestracja: 2011-07-07, 23:53
Imię: Rafał
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Rybno koło Działdowa
Płeć:

Post autor: ryba80 »

Więc nie zostaje nic innego jak wyciągnąć dmuchawę, oględziny komutatora, jak dobry wyczyścić rowki w komutatorze. Szczotki myślę że idzie dopasować w sklepie z częściami AGD, lub naprawie AGD i je ewentualnie doszlifować na papierze ściernym.
Awatar użytkownika
MARO
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2016-03-30, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałcz
Podziękował: 1 raz

Post autor: MARO »

Więc tak :D szczotki u mnie maja wymiar 8x8 x prawie zero :shock:.
Komutator ma 12 blaszek, ale nie wiem jakiej jest średnicy :/ linijka mniej wiecej 23 mm (ale nie rozebralem go jeszcze bo nie mam młotka na studiach... I dopiero w środę bd się bawił).

A to numer silnika który u mnie bije
Dpd 12v 0 130 111 162
Niestety na necie nie mogę znaleźć nic do tego -_- albo nie umiem szukać.
zbynio4x4
Adept
Adept
Posty: 26
Rejestracja: 2015-01-07, 21:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wrocław

Post autor: zbynio4x4 »

MARO pisze:Więc tak :D szczotki u mnie maja wymiar 8x8 x prawie zero :shock:.
Komutator ma 12 blaszek, ale nie wiem jakiej jest średnicy :/ linijka mniej wiecej 23 mm (ale nie rozebralem go jeszcze bo nie mam młotka na studiach... I dopiero w środę bd się bawił).

A to numer silnika który u mnie bije
Dpd 12v 0 130 111 162
Niestety na necie nie mogę znaleźć nic do tego -_- albo nie umiem szukać.
Przerabiałem ten temat z numerem boscha 0 130 111 162 i nie można było nigdzie dostać. Produkcja zakończona wiele lat temu. Nie kombinuj nic ze szczotkami i wytartym komutatorem tylko wymień cały wentylator i po problemie.Ja u siebie założyłem wentylator Thermotec i sprawuje się dobrze bez żadnych problemów.
Tu masz link:
https://www.czesciauto24.pl/audi/100-4a ... cze_czesci
Awatar użytkownika
Rico77
Mechanik
Mechanik
Posty: 116
Rejestracja: 2015-05-03, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Rico77 »

Dlaczego ma nie kombinować ze szczotkami i komutatorem? Tam nic innego się nie popsuje. Chyba, że łopatki się połamią, ale i tak uważam, że ori wytrzymają zdecydowanie dłużej od chińczyka.

U siebie wymieniłem szczotki, komutator i chula. Koszt był taki jak nowego zamiennika, ale mam elementy polskiej produkcji. Na początku trochę popiskiwało przez 10 tkm - 15 tkm, ale wszystko dotarło się i jest cisza.
Awatar użytkownika
MARO
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2016-03-30, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałcz
Podziękował: 1 raz

Post autor: MARO »

zbynio4x4 pisze:
MARO pisze:Więc tak :D szczotki u mnie maja wymiar 8x8 x prawie zero :shock:.
Komutator ma 12 blaszek, ale nie wiem jakiej jest średnicy :/ linijka mniej wiecej 23 mm (ale nie rozebralem go jeszcze bo nie mam młotka na studiach... I dopiero w środę bd się bawił).

A to numer silnika który u mnie bije
Dpd 12v 0 130 111 162
Niestety na necie nie mogę znaleźć nic do tego -_- albo nie umiem szukać.
Przerabiałem ten temat z numerem boscha 0 130 111 162 i nie można było nigdzie dostać. Produkcja zakończona wiele lat temu. Nie kombinuj nic ze szczotkami i wytartym komutatorem tylko wymień cały wentylator i po problemie.Ja u siebie założyłem wentylator Thermotec i sprawuje się dobrze bez żadnych problemów.
Tu masz link:
https://www.czesciauto24.pl/audi/100-4a ... cze_czesci
Tak w sumie to szczotki kupi się wszędzie, a komutator nawet na allegro jest taki jaki potrzebny więc ja nie widze problemu żadnego :-) .

[ Dodano: |22 Mar 2018|, o 09:47 ]
Rico77 pisze:Dlaczego ma nie kombinować ze szczotkami i komutatorem? Tam nic innego się nie popsuje. Chyba, że łopatki się połamią, ale i tak uważam, że ori wytrzymają zdecydowanie dłużej od chińczyka.

U siebie wymieniłem szczotki, komutator i chula. Koszt był taki jak nowego zamiennika, ale mam elementy polskiej produkcji. Na początku trochę popiskiwało przez 10 tkm - 15 tkm, ale wszystko dotarło się i jest cisza.
Pamiatasz może gdzie kupowles wszystko?
Awatar użytkownika
Rico77
Mechanik
Mechanik
Posty: 116
Rejestracja: 2015-05-03, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Rico77 »

Oddałem do zrobienia u zaprzyjaźnionego elektromechanika w Zamościu :-)
Ostatnio zmieniony 2018-03-22, 10:01 przez Rico77, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”