[100 c4] Rozbudowa CA

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
Awatar użytkownika
gierczol
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2013-05-26, 23:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zielona Góra

Post autor: gierczol »

adriang92 pisze:
zastanawiam się czy można kupić takie elementy gotowe czy to hand made...
Nie kupisz czegoś takiego :-P (...)
Wiem o co chodzi :) W temacie siedzę od dobrego miesiąca i szperam, szukam, analizuję, by będąc przy rozebranych drzwiach wiedzieć już co z czym się je :P

Plan mam taki: przód Hertz DSK 165 + jakiś wzmacniacz by to napędzić. Wygłuszenie drzwi tak by to miało ręce i nogi. Ogarnąć coś a'la taschki i cieszyć się lepszym dźwiękiem niż w chwili obecnej.

/Zmiana planów. Chcę wsadzić Morel Tempo 6 + wzmacniacz Alpine z serii V12. Czy jedno z drugim dobrze będzie współgrać? Jednostka sterująca Blaupunkt Queens MP56.
Ostatnio zmieniony 2013-11-16, 12:50 przez gierczol, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dechpo »

No i głośniki ogarnięte. Po próbie wrzucenia dystansu mdf, umazaniu się w żywicy po pachy i zepsuciu panelu postanowiłem wrzucić plastikowy dystans który łatwiej spasować, taki http://www.elektrodor.pl/dystans-audi-a3-130mm-315.html wejścia na śrubki pasują do panelu prawie idealnie, trzeba trochę podciąć panel w paru miejscach, żeby równo wszedł i podkleić klejem na ciepło, żeby nie było dziur. Należy też podciąć plistik w boczku, żeby panel wszedł bez problemu oraz dać dystanse z nakrętek w miejscu przykręcania do boczka, żeby nie poszedł za daleko, bo nie wejdzie maskownica. Paneli ostatecznie nie poszerzałem, przy mocnym podkręceniu głośniki trochę się duszą, ale jest to dla mnie akceptowalne, w warunkach użytkowych nigdy nie zgłośnię do takiego poziomu(czasy dudnienia po remizą mam już za sobą :)). Tweeterki poszły w plastiki lusterek, i faktycznie hałasują trochę, ale zciszyłem je na radiu i jest ok.
Tak wyszło:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-01-05, 14:55 przez dechpo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

a skąd dystans brałeś ?
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dechpo »

Casian, kupiłem w sklepie osobiście, ale widzę, że można kupić też wysyłkowo: http://allegro.pl/dystans-audi-a3-1996- ... 79457.html
silnor3ki
Mechanik
Mechanik
Posty: 102
Rejestracja: 2012-12-11, 17:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Małopolska

Post autor: silnor3ki »

Witam
Panowie podlacze się pod temat bo w sumie naglosnienia dotyvz.
Czy ktoś próbował podpiąć inne glosniki w tylnych drzwiach w miejsce ori ale zostawiając wzmacniacz z tych ori głośników? Siedzi tam 10cm tak samo nak na przodzie, chce to wymienić ma 13cm. Łatwo noe będzie bo ori glosniki mają specjalne miejsca na przykrecenie maskownic i calego głośnika do boczku ale jak to mowiadla chcacego nic trudnego ;) Ori wzmacniacze z tego co wyszukałem maja 25W mocy (kazdy na stronę) mam ori radio Concerta ktore tez ma 25W na kanał na przód. Czy moze ktoś uzywal kombinacji takiego radia o podobnej mocy bez wzmacniacza i bylo ok czy nie ma sie co bawić?
Myślę tutaj o 13cm głośnikach Hertz lub Helix ( odseparowanych z najtańszych modeli DSK 130 lub DB 52.1)
Nie potrzebuje niewiadomo jakiego łubu dubu :) mam zabudowany w boczku z tyłu sub, gra pięknie, potrzebuję tylko poprawić górę która teraz przy basie brzmi kiepsko z oryginalnych NOKIA 10cm.
Nie chcę się też bawić w wzmacniacze dodatkowe.
Całość tuneli przod chcę jeszcze wygluszyć a na tyle zrobic zabudowę calego głośnika bazując na tym wygluszeniu piankowym które się tam znajduje oryginalnie dookoła wzmacniacza. Bo myślę ze objętość drzwi jest za duża aby dobrze grał w nich 13cm głośnik.
Poproszę o podpowiedzi i opinie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”