[100-2.0 AAD] Silnik AAD zacinające się obroty na ciepłym si

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
TalibLbn
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2017-08-13, 11:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

[100-2.0 AAD] Silnik AAD zacinające się obroty na ciepłym si

Post autor: TalibLbn »

Witam, koledzy. Potrzebuję porady bardziej doświadczonych osób. Mianowicie mam problem z zacinającymi się obrotami podczas odpalania ciepłego silnika. Na zimnym jest wszystko ok, natomiast na ciepłym silniku raz obroty spadają w granice 800 obrotów a raz zostają na poziomie 1400, 1600 lub więcej. Kilkukrotne zgaszenie i ponowne odpalenia czasem pomaga, tak samo jak przegazówka. A czasem niestety nie. Same z siebie nie spadają. Po ostygnięciu silnika wszystko wraca do normy. Dodam że już trochę posprawdzałem wcześniej na forum na co należy zwrócić uwagę i sprawdziłem:
- szczelność dolotu - ok
- silniczek krokowy - ok
- potencjometr biegu jałowego - ustawiony w granicach ok 0,8V i jest ok
- odma - ok
- pompka paliwa - wymieniona ok
- przewody WN i świece - ok nowe
- mieszanka ustawiana na sondę - sonda oscyluje w zakresie od 0,15V do 0,9V wieęc raczej ok
- czujnik temperatury, niebieski - ok
Na co powinienem zwrócić jeszcze uwagę? Dodam że auto NIE POSIADA gazu, jest sama PB. Spalanie jest olbrzymie moim zdaniem, w granicach 17-19l jazdy po mieście ale bez nadmiernych korków. Jazda oczywiście normalna bez pedału w podłodze czy zamulania. Szczerze skończyły mi się pomysły co może mieć jeszcze wpływ na wyżej wymienione objawy. Kończy mi się również cierpliwość już a nie chciał bym sprzedawać tego samochodu. Proszę o poradę
Ostatnio zmieniony 2018-02-03, 22:58 przez TalibLbn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

_tagi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”