[All] Gdy wskaźnik paliwa szaleje

Wszelkiego rodzaju opisu napraw, instrukcje napraw itp.
Rafał_93
Mechanik
Mechanik
Posty: 196
Rejestracja: 2016-01-11, 09:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: Rafał_93 »

kadela69, i bez zdjęć sobie na pewno dasz radę. To prosta naprawa, 5 może 10 minut roboty.
Audi A6 C4 2.5 TDI AAT Automat
Wasyl997
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2017-09-05, 16:51
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kujawsko-pomorskie

Post autor: Wasyl997 »

Witam. Z góry przepraszam za odgrzewanie kotleta☺ Od dłuższego czasu wskaźnik paliwa " leży na zero" i jest to sytuacja irytująca. Dzisiaj dostałem się do pływaka i ujawniłem, że płytka ze skalą jest pęknięta na 3 części. Rozumiem, że winna całej sytuacji jest ta płytka? Spotkaliście się kiedyś z możliwością zakupu samej płytki?
Awatar użytkownika
Rico77
Mechanik
Mechanik
Posty: 116
Rejestracja: 2015-05-03, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Rico77 »

Kolego, poszukaj całego pływaka na allegro ;-)
mateusz30
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 332
Rejestracja: 2012-09-09, 22:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: mateusz30 »

ja ostatnio kupiłem s6 i też pływak leżał. cały czas pokazywało zasięg 30km.

Z racji tego że miałem pływak od 2.8 pomyślałem że wymienię.
Niestety okazało się że s6 mając webasto są 2 wyjścia na benzynę więc podmiania nie wchodzi w grę.
Poratowałem się tym że wymieniłem tylko tą płytkę na której były wytarte ścieżki.
Siedzi ona na zatrzaskach. Trzeba było odlutować jeden kabelek.
Teraz śmiga jak trzeba


ps. chciałem wymienić też pompę paliwa ale niechcący ułamałem króciec od oryginalnej pompy zdejmując wąż.

dobrze że mam drugą.
A6 C4 AAH AVANT SPRZEDANE :wstyd:
S6 C4 AAN AVANT manual w końcu jest!!!!!!!!
S6 C4 AEC AVANT manual
A8 D3 4.2tdi
wszystko w QUATTRO
q_dancer1
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2016-01-24, 18:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: opolskie

Post autor: q_dancer1 »

Czy ktoś próbował dopasować tą płytkę od innego modelu audi?
mateusz30
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 332
Rejestracja: 2012-09-09, 22:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: mateusz30 »

Musiała by mieć taki sam kształt i ilość ścieżki.
Ale podejrzewam że nie ma problemu z dostępem do pływaka z a6 c4.
Taki sam w ośce i quattro.
Chyba że się mylę to niech ktoś poprawi
A6 C4 AAH AVANT SPRZEDANE :wstyd:
S6 C4 AAN AVANT manual w końcu jest!!!!!!!!
S6 C4 AEC AVANT manual
A8 D3 4.2tdi
wszystko w QUATTRO
siwolong
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2016-02-09, 22:33
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jaszczurowa

Post autor: siwolong »

q_dancer1 pisze:Czy ktoś próbował dopasować tą płytkę od innego modelu audi?
Witam,
szukałem i znalazłem tą płytkę:
http://dut.zakupka.com/p/271152877-datc ... 4a0919673/

Z przesyłką wyszło 59 zł. Dojdzie w przyszłym tygodniu. Jak wymienię to dam znać, ale jestem dobrej myśli. Ja mam problem ze wskaźnikiem, bo różnie wskazuje poziom paliwa, ale problem zdiagnozowałem- poprostu wytarte mam ścieżki na tel płytce. Podginanie blaszek pomagało ale przez krótki czas.
q_dancer1
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2016-01-24, 18:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: opolskie

Post autor: q_dancer1 »

Ooo, ale jaja.
Podpowiesz jak tam się zamawia?

Czekam z niecierpliwością w takim razie. Jakim cudem UKRy to mają, a u nas cisza to nie wiem :D Możliwe, że tam jest o wiele większe zapotrzebowanie na części do setek, transporterów itd.

Na olx ktoś handluje tym w Użhorodzie, gdybym wiedział wcześniej. Byłem tam na początku roku xD
Ostatnio zmieniony 2018-03-11, 14:52 przez q_dancer1, łącznie zmieniany 3 razy.
siwolong
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2016-02-09, 22:33
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jaszczurowa

Post autor: siwolong »

q_dancer1 pisze:Ooo, ale jaja.
Podpowiesz jak tam się zamawia?

Czekam z niecierpliwością w takim razie. Jakim cudem UKRy to mają, a u nas cisza to nie wiem :D Możliwe, że tam jest o wiele większe zapotrzebowanie na części do setek, transporterów itd.

Na olx ktoś handluje tym w Użhorodzie, gdybym wiedział wcześniej. Byłem tam na początku roku xD
Przepraszam, że tak późno odpisuję, ale byłem tak zabiegany, że dopiero wczoraj tą płytkę założyłem. To maksymalnie 30 min.roboty. Pływak bardzo łatwo się rozbiera- wszystko jest na "wcisk"...i co ważne- teraz działa wskaźnik jak powinien.
Aby kupić tą płytkę trzeba wejść na link, który wcześniej podawałem i nawiązać kontakt emailowy ze sprzedawcą. Ukraińskiego nie znałem dlatego za każdym razem korzystałem z tłumacza GOOGLE. Na odpowiedź czekałem pare dni. W końcu sprzedający się odezwał. Podał dane do przelewu, ja swoje dane adresowe. Przelew trzeba wykonać przez Western Union. Płytke wysłał zaraz na drugi dzień po przelewie, ale długo trzeba czekać na przesyłkę- ja czekałem 13 dni .
q_dancer1
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2016-01-24, 18:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: opolskie

Post autor: q_dancer1 »

Dzięki za info. W takim razie i ja sobie zamówię.

Ktoś jeszcze potrzebuje nowej płytki?
Awatar użytkownika
LukQQu
Mechanik
Mechanik
Posty: 110
Rejestracja: 2013-03-19, 17:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: LukQQu »

+1 sztuka dla mnie jeśli można :D
ryba80
Mechanik
Mechanik
Posty: 175
Rejestracja: 2011-07-07, 23:53
Imię: Rafał
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Rybno koło Działdowa
Płeć:

Post autor: ryba80 »

Ja też byłbym chętny 1szt
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Panowie - wklejcie tu jakieś dane do tego sprzedawcy z Ukrainy - aby jak wygaśnie aukcja było można sie z nim skontaktować.
AEL INSIDE
q_dancer1
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2016-01-24, 18:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: opolskie

Post autor: q_dancer1 »

siwolong pisze:
q_dancer1 pisze:Ooo, ale jaja.
Podpowiesz jak tam się zamawia?

Czekam z niecierpliwością w takim razie. Jakim cudem UKRy to mają, a u nas cisza to nie wiem :D Możliwe, że tam jest o wiele większe zapotrzebowanie na części do setek, transporterów itd.

Na olx ktoś handluje tym w Użhorodzie, gdybym wiedział wcześniej. Byłem tam na początku roku xD
Przepraszam, że tak późno odpisuję, ale byłem tak zabiegany, że dopiero wczoraj tą płytkę założyłem. To maksymalnie 30 min.roboty. Pływak bardzo łatwo się rozbiera- wszystko jest na "wcisk"...i co ważne- teraz działa wskaźnik jak powinien.
Aby kupić tą płytkę trzeba wejść na link, który wcześniej podawałem i nawiązać kontakt emailowy ze sprzedawcą. Ukraińskiego nie znałem dlatego za każdym razem korzystałem z tłumacza GOOGLE. Na odpowiedź czekałem pare dni. W końcu sprzedający się odezwał. Podał dane do przelewu, ja swoje dane adresowe. Przelew trzeba wykonać przez Western Union. Płytke wysłał zaraz na drugi dzień po przelewie, ale długo trzeba czekać na przesyłkę- ja czekałem 13 dni .
W jaki sposób wysłałeś te pieniądze przez Western Union?
siwolong
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2016-02-09, 22:33
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jaszczurowa

Post autor: siwolong »

q_dancer1 pisze:
siwolong pisze:
q_dancer1 pisze:Ooo, ale jaja.
Podpowiesz jak tam się zamawia?

Czekam z niecierpliwością w takim razie. Jakim cudem UKRy to mają, a u nas cisza to nie wiem :D Możliwe, że tam jest o wiele większe zapotrzebowanie na części do setek, transporterów itd.

Na olx ktoś handluje tym w Użhorodzie, gdybym wiedział wcześniej. Byłem tam na początku roku xD
Przepraszam, że tak późno odpisuję, ale byłem tak zabiegany, że dopiero wczoraj tą płytkę założyłem. To maksymalnie 30 min.roboty. Pływak bardzo łatwo się rozbiera- wszystko jest na "wcisk"...i co ważne- teraz działa wskaźnik jak powinien.
Aby kupić tą płytkę trzeba wejść na link, który wcześniej podawałem i nawiązać kontakt emailowy ze sprzedawcą. Ukraińskiego nie znałem dlatego za każdym razem korzystałem z tłumacza GOOGLE. Na odpowiedź czekałem pare dni. W końcu sprzedający się odezwał. Podał dane do przelewu, ja swoje dane adresowe. Przelew trzeba wykonać przez Western Union. Płytke wysłał zaraz na drugi dzień po przelewie, ale długo trzeba czekać na przesyłkę- ja czekałem 13 dni .
W jaki sposób wysłałeś te pieniądze przez Western Union?
Cześć,
rozpisałem się krok po kroku i cała wiadomość mi kasowało :kwasny:
teraz krótko- trzeba wejść na wertern union i zarejestrować się:
https://www.westernunion.com/pl/pl/home.html
potem przeliczyć na ich stronie z pln na usd kwote jaką chcemy wysłać i wybrać państwo. Przelew trzeba robić z karty kredytowej mastercard. Po wykonaniu przelewu otrzymujemy nr przelewu i trzeba go emailem wysłać odbiorcy, aby mógł w banku u siebie pobrać gotówkę. Kiedy odbierze to otrzymamy potwierdzenie emailem.

p.s. To informacja dla innych zainteresowanych. Jak dobrze że takie płytki ktoś robi :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Naprawy”