[100-2.0 AAD] Na wskaźniku ponad 90 stopni.

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
FanDamme87
Adept
Adept
Posty: 36
Rejestracja: 2013-04-12, 13:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lębork

[100-2.0 AAD] Na wskaźniku ponad 90 stopni.

Post autor: FanDamme87 »

Witajcie po długiej przerwie. Reaktywowałem moją Lady. Było dużo pracy, a jeszcze wiele niewiadomych. Wszystko jednak już jest OK. Jednakże mam problem. Wymieniłem ostatnio termostat z dwoma czujnikami ( czujnik temp. silnika oraz czujnik poziomu temp. na wskaźniku) i mam taki problem, że temperatura nie stoi równo na 90 stopniach tylko jest wysunięta prawie aż pod ikonę temp. wody. W korkach podnosi się do kolejnej białej kreski i włącza się wiatrak. Co zrobić aby ustawić tę temperaturę?
FanDamme87
Adept
Adept
Posty: 36
Rejestracja: 2013-04-12, 13:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lębork

Post autor: FanDamme87 »

Panowie tak jak na obrazku. Temperatura stoi tak widać. W korkach podnosi się za kolejną białą kreskę. W czym może tkwić problem? Wymieniłem termostat + 2 czujniki (niebieski i szary).
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-05-13, 22:14 przez FanDamme87, łącznie zmieniany 1 raz.
andrzejek818
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2016-12-29, 15:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: suwalki

Post autor: andrzejek818 »

Witam,mam ten sam problem,mam audi 100 c4 2.0 benzyna AAE,u mnie jak sie nagrzeje tez tak trzyma temperature,chodz raczej 92-95,na zdjeciu wyzej jest chyba troche wiecej,wymienilem wszytsko w ukladzie chlodzenia,nagrzewnice chlodnice pompe wody,termostat,czujniki na chlodnicy tez,troche sie przegrzewa,moze to zacinajacy sie termostat?mechaniki mowia ze jezdzic,zeby do 100stopni nieroslo,wentylator sie wlacza,troche sie przegrzewa,robiona glowica kompletnie,niewiem co jest prosze o pomoc,moze ktos mial taki problem.Autko z gazem,pozdrawiam
jarus246
Adept
Adept
Posty: 48
Rejestracja: 2013-06-28, 23:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Włodawa

Post autor: jarus246 »

Ja miałem taki problem . Miałem małą nieszczelność, wręcz nie widoczną i się zapowietrzał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”