[A6-2.5TDI AEL] Numery poduszek silnika

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych wysokoprężnych.
glockDS
Adept
Adept
Posty: 34
Rejestracja: 2017-01-26, 14:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: wwl

[A6-2.5TDI AEL] Numery poduszek silnika

Post autor: glockDS »

Witam zamierzam wymienić obie poduszki silnika w moim Audi. Fabryczny numer dla AELa z kilmą i białym punktem to 4a0 199 382D. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć zamiennika dla tego numeru. Pytanie czy poduszka od wersji bez klimy z numerem 4a0 199 381 albo od którejś benzyny będzie pasować ?? (nie ma wtyczki do grzania).

https://aparts.pl/partscatalogue/30-13- ... 10033.aspx

czy taka poduszka podejdzie bez problemu do AELa i będzie ok ? Rozumiem, że lewa i prawa jest taka sama ?

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2017-07-21, 19:26 przez glockDS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
verus
Mechanik
Mechanik
Posty: 123
Rejestracja: 2012-12-24, 16:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: verus »

I jak te poduszki ? Wymieniłeś ?
glockDS
Adept
Adept
Posty: 34
Rejestracja: 2017-01-26, 14:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: wwl

Post autor: glockDS »

Tak, kupiłem dokładnie te z linku. Na prawą i lewą stronę identyczne. Jakościowo bardzo ok, nawet przy mrozach nie czuć wibracji, chodzi jak benzyna.
Awatar użytkownika
verus
Mechanik
Mechanik
Posty: 123
Rejestracja: 2012-12-24, 16:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: verus »

No to ciekawy temat bo te poduszki są dedykowane do aut z silnikami benzynowymi ;-) A z wyglądu są identyczne w stosunku do tych które wyciągnąłeś ? Wielkość, budowa ? Mają olej w środku ?
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

verus, ja też u siebie wymianiałem - ael z klimą - jakies 2 tyg temu na - poduszki FEBI 07171 (od 5 cyl benzyny 2.3
stare miałem 1 szt na maxa wyrwaną z uchytem a 2 byłą naderwana na zimno cała buda aż drżała.
Te poduszki Febi od benzyny polecił mi nasz Admin Butterbean doradził że za stare używki wołaja jak za zboże a wcale dużo nie ma różnicy z nowymi od benzyny i polecił te FEBI 07171 cenowo wychodzą od 70zł - ja płaciłem 90 bo wymianiali mi to w warsztacie.
Po wymianie wszystkiego jest bardzo ok - na zimno jest troche sztywno (kwestia drgan silnika) ale to moze 1/10 tych drgań co były kiedyś ale jak sie silnik tylko dobrze rozgrzeje guma też sie rozgrzewa to prawie nic nie czuć drgań. - takze polecam
AEL INSIDE
glockDS
Adept
Adept
Posty: 34
Rejestracja: 2017-01-26, 14:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: wwl

Post autor: glockDS »

Nie wiem czy mają olej w środku, nie rozrywałem ich :mrgreen: Różnica z zewnątrz tylko taka, że brak wtyczki. Co do samego działania - nie mogę powiedzieć złego słowa, tak jak pisałem, nie ma drgań jak na starych oryginałach, silnik pracuje równiutko. Także wg. kupowanie używek za 3x tyle, w stanie bliżej nieokreślonym mija się z celem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe”