[ ALL] Wymiana panelu klimatronika z innym numerem

Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

[ ALL] Wymiana panelu klimatronika z innym numerem

Post autor: Dawid2542 »

Witam. Chcę wymienić u siebie panel klimy. Mój się zacina i zaczyna się wylewa okienko z prawej strony. Pytanie mam takie. Czy mogę gdzieś sprawdzić jaki u mnie siedział ori panel klimy? Ja mam jakiś nie typowy albo bardzo niedostępny z literką K na końcu. Do tego klima się nie włącza. Sprężarka sprawdzona jest ok. Gaz nabity ciśnienie trzyma. Po odpaleniu zawiera się gwiazdka a wieje ciepłe powietrze dlatego mniemam że panel mogę mieć nie oryginalny. Co myślicie? Chciałbym odpalić w końcu klimę.
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

Dawid wsadź od kogos na podmiankę i spr czy działa.. Np na spocie - zlocie :)
Ostatnio zmieniony 2016-11-20, 19:39 przez Casian, łącznie zmieniany 1 raz.
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Awatar użytkownika
burdzio89
Mechanik
Mechanik
Posty: 194
Rejestracja: 2014-01-02, 19:51
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 1.8E 125KM (ADR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Wodzisław Śląski
Płeć:

Post autor: burdzio89 »

Mój też zaczyna grać w kulki. Na allegro widziałem usługę gdzieś w Żywcu. Gościu naprawia i wymienia wyświetlacze, ogólnie pełen serwis. Zastanawiam się czy by tam nie podjechać do fachowca? Daj znac co Ty na to...
http://allegro.pl/panel-klimatyzacji-na ... ml#thumb/2
Awatar użytkownika
Gitsu
Adept
Adept
Posty: 28
Rejestracja: 2016-02-15, 02:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gliwice

Post autor: Gitsu »

Tak apropo panelu klimy się podepne. Mam problem ze swoim i nie wiem czy głupieje, czy coś innego. Mianowicie kiedy są 2 stopnie i wyżej na plusie, klima się odpala. Jak już jest jeden stopien i niżej to w ogóle nie chce się klima załączyć. Właśnie myślałem, żeby komuś oddać ten wyświetlacz tylko nie wiem komu. Bo raczej nie jest to normalna rzecz, że nie załącza się klima poniżej 1 stopnia :-/.
Awatar użytkownika
burdzio89
Mechanik
Mechanik
Posty: 194
Rejestracja: 2014-01-02, 19:51
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 1.8E 125KM (ADR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Wodzisław Śląski
Płeć:

Post autor: burdzio89 »

Panowie oto moje ogłoszenie :mrgreen:
Zaryzykowałem i pojechałem naprawić panel klimy. Tak byłem dziś w Żywcu.
Warsztat z górnej półki naprawdę pełen profesjonalizm, naprawa (wymiana) wyświetlacza, naprawa przycisków, sprawdzenie błędów na kompie. Naprawa silniczków klimatronika (niewiarygodne ale Piotr zrobił to wszystko w niecałe 2 godziny) Naprawdę polecam jeżeli ktoś nie ma do takich robót smykałki on robi to z zamkniętymi oczyma :shock:

Przy naprawianiu Śliwki doszliśmy do tego że jest to nasz kolega z forum "piotrple"
Naprawdę złota rączka w sprawie modelu c4 i nie tylko ;) :ok:
Awatar użytkownika
piotrple
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2014-04-20, 12:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Żywiec

Post autor: piotrple »

Witajcie
:ok: Marcin - Dziękuje za "Reklamę" !!!
Mam nadzieje że tym wątkiem nie naruszam regulaminu. Cieszę się że jesteś zadowolony z mojej usługi.
Polecam się Wam wszystkim odnośnie problemu z klimatyzacją.
Dodam, że mam warsztat niedaleko Żywca - dokładnie miejscowość Brzuśnik / 9km od centrum Żywca. Zajmuję się klimatyzacjami tak na poważnie od lat i jakieś doświadczenie już mam - choć i do tej pory człowiek uczy się nowych wyzwań.
Jeżeli macie problem to powołajcie się na forum C4 - choć dodam że warsztat to moje źródło dochodu i z tego żyje. ;-)
Mój numer tel. 888 223 332
Pozdrawiam
Piotr

[ Dodano: |26 Lis 2016|, o 20:41 ]
Odnośnie odpowiedzi użytkownika Gitsu odpowiem że to co u Ciebie występuje - to NORMALNY objaw zasady działania klimatyzacji w większości samochodów - jedyną różnicą jaka może być to kilka stopni przekłamania - może taki objaw występować u jednego przy +1 a w drugim takim samym samochodzie przy +5 - to jest średnia tolerancja.
Producenci samochodów zabezpieczają w ten sposób układ klimatyzacji przed jego uszkodzeniem w razie spadku temperatury zewnetrznej poniżej 0 stopni celcjusza.
Układ pracujący klimatyzacji oczywiście oddaje i wydziela ciepło i zimno - główną stroną "zimną" jest osuszacz - to na nim gromadzi się para wodna. Jeżeli układ pracowałby na minusie to sam wiesz czym by to groziło. Jest to normalne - w sumie denerwujące np. jadąc na narty wsiadzasz do auta - momentalnie parują szyby a Ty niestety nie mozesz nic zrobić bo układ nie zastartuje. Confused.
Jeżeli temperatura wzrasta powyżej tego zakresu temperatur a Ty masz ustawiony trub auto to układ sam zastartuje.
Bez stresu - "Te typy tak mają"
Pozdro

[ Dodano: |26 Lis 2016|, o 21:08 ]
Dawid2542 jak możesz zapraszam do siebie - postaram się na to zerknąć - powinno sie udać uruchomić klimę. Śląsk jak wspólny dom... :-D Pozdro
Ostatnio zmieniony 2017-11-26, 11:45 przez piotrple, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gitsu
Adept
Adept
Posty: 28
Rejestracja: 2016-02-15, 02:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gliwice

Post autor: Gitsu »

piotrple, Dzięki wielkie za odpowiedź!
Nigdy nie miałem do czynienia z klimą w zime i wydawało mi się to dziwne, ale dzięki za profesjonalną odpowiedź i rozwianie mych wątpliwości :mrgreen:.
Pozdrawiam ;-).
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

piotrple, dzięki za odpowiedź i zaproszenie. Dozbieram trochę grosza i pewnie podjadę. Muszę chłodnicę wody wymienić bo już nie kapie a leci. Szkoda by było uruchomić klimę a później dopiero rwać chłodnicę
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

Dawid2542, podaj swój VIN, moż jakoś dojdziemy co powinno u Ciebie być. Sprawdź jeszcze na ostatnim kanale klimatronika (061) wersję oprogramowania. Zwykle jest 024 lub 027. W tej chwili mam 3 x C4. Najstarsza jest S6 C4 sedan (08.1995, rocznik modelowy 1996) - tutaj 024. Wiosną reanimowałem swój panel i na podmianę założyłem od Plusa (który jest z początku 1997, wersja oprogramowania 027). Wszystko działało, tylko pluło jakimś błędem, nie pamiętam już jakim. Do Plusa później założyłem ten starszy i sprężarka nie startowała (wyskakiwał błąd bodajże 29.3). Po podmiance na właściwe wszystko hulało jak należy. Oczywiście literki na końcu się różniły, teraz już nie pamiętam dokładnie jakie były ale chyba w starszej H a w młodszej K. Możliwe, że masz nowszą wersję oprogramowania a siedzi starszy panel.
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

Autko mam z 96 roku i panel z literką K na końcu czyli może być że właściwy. VIN WAUZZZ4AZTN077232. Jak możesz do tego jakoś dojść co ma u mnie być za panel to z góry wielkie podziękowania
Awatar użytkownika
piotrple
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2014-04-20, 12:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Żywiec

Post autor: piotrple »

Nie ma co szukać dziury w całym. Każdy tam podejdzie i będzie działał bez znaczenia czy z końcową literą D, H, F, K czy bez. Problem leży przeważnie po stronie auta nie klimatronika.
Ja mam wszystkie numery paneli na podmianę - najlepiej podjedź i znajdziemy usterkę.
Wystarczy zadzwonić do pierwszego lepszego ASO na dział części podać im numer VIN i też Ci powiedzą - poza tym podadzą cene - jedyne 3800 albo i więcej...
Ostatnio zmieniony 2016-11-27, 16:17 przez piotrple, łącznie zmieniany 2 razy.
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Komu nie działają przyciski klimatronika polecam kupić gumki do naprawy pilotów RTV - na allegro 7zł z klejem silikonowym.
Obrazek

Zrobiłem to u siebie bo panel doprowadzał mnie juz do złości- raz przyciski działały raz nic nie działalo no może 2 przyciski z wszyskich....
Dziś zregenerowałęm to u siebie - trzeba rozkreciś przedni panel - odpiąc taśme i wjąc całą płytkę z przedniego panelu - tam siedzą silikonowe gumy co zwierają przełaczaczniki na płytce - trzeba je delikatnie odważyć i jak wyjdą - takie 2 szare gumy w kształcie litery L.
wewnątrz ich widać czarne kropki - trzeba je wyciąć i wsadzic nowe z zestawu do pilotów - jest tam jakis materiał przewodzący prąd i działa to super. - tu jest pokazane jak to wycinać

Ja wycinałem dużym obcinaczem do paznokci i nast podkleiłem - po kropelce kleju . klej niby ma schnąć 24h ale po sklejeniu położyłem całośc na kaloryferze i 3h sie ładnie wygrzało - reszte wyschnie na aucie ,
I teraz tak poskaładałem całośc , podłączyłem do auta- niebo a ziemia- wszystko działa idealnie - lekkie nacisniecie i działa każda funkcja - super efekt za 10zł :-D
AEL INSIDE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”