[100 C4] Jaki pobór prądu na postoju jest prawidłowy

Awatar użytkownika
MaRuNiA
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 67
Rejestracja: 2017-05-21, 22:33
Imię: Marek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1991
Silnik: 2.0E 101KM (AAE)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: DOA/OŁAWA
Płeć:

[100 C4] Jaki pobór prądu na postoju jest prawidłowy

Post autor: MaRuNiA »

Siemanko otoż jak już niektórzy wiedzą zmagam się z problemem rozładowującego się aku(aku nówka). Czytałęm dużo w temacie na naszym i innych forach, byłem u kilku mechaniorów, znawców i speców i tak mi zryli głowę że już nie wiem co i jak, mianowicie.
Kupiłem sobie multimetr i zacząłem mierzyć to co mogę, i ładowanie bez obciążenia 14,20V z obciążeniem 13,5 mniej więcej, niby ok z tego co mi mówili i na zdrowy rozsądek bo przecież aku ma 12V więc 13,5 v naładuje go jeśli dobrze myślę. Drugą rzeczą jaką sprawdziłem to pobór prądu na postoju czyli zakres na multimetrze 10A i podpiąłem sie pod biegun ujemny, zamknąłem się a aucie i mierzyłem po okolo 1 minucie(nie wiem czy nie za krótko czekałem) i wynik jaki uzyskałem to 0,06A czyli z tego co wiem do 60 miliamperów mA, po wypięciu radia(JVC) wynik to 0,05A a po wyjęciu bezpiecznika z centralki wynik 0,04A. I moje pytanie jest następujące czy taki porór prądu jest prawidłowy czy mam szukać głębiej po bezpiecznikach? Dodam że podświetlenie bagażnika świeciło cały czas więc je wypiąłem, przy włączonej żarówce wynik byl 0,34A i to mi zabijało aku a 2 dni. dodam jeszcze że nie mam podświetlenia kabiny jest całkowicie wypięte. Z góry dzięki za odpowiedz i sory jeśli powtarzam temat ale szukałem w opcji "szukaj" i nie znalazłem nic do czego mógłbym się podpiąć. Audi 100 C4 2,0 AAE LPG 92. sedan
Pozdro MaRuNiA :-D
Było 2X Daewoo,Renault,2X Honda,Mazda
Jest AUDI 100 C4 2.0 8v 92 :oska:
http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=13607 ... sc&start=0
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Może masz zrypany czujnik w klapie bagażnika i pewnie świeci ci sie non stop lampka w bagazniku
wejdz do bagażnika - popros kogoś niech zamknie klape i zobacz czy lampka zawsze gaśnie.

U mnie w a6 w lampka w kabienie gaśnie po ok 1 minucie od zamkniecia drzwi (wyciagiete kluczyki) - sciemniacz działa . ale lampka w bagażniku żyje troche innym życiem - nawet jak zgaśnie ta lampka w kabinie a są zamkniete wszystkie 4 drzwi ale klapa jest otwarta- to ta w bagażniku sie świeci non stop i może sie tak świecić nawet całą noc.
Ps kiedys jak miałem dodatkowy alarm połaczony z oryginalnym modułem komfortu ( to ustrojstwo pod tylną kanapą za siedzeniem pasazera (prawy tył) przy pompce powietrza centralnego zamka. światło w kabinie gasło mi od razu po zamknieciu drzwi ( nie było efektu dodatkowego swiecenia i sciemniania)

co do reszty po tych pomiarach pobór na radiu jest ok i nie ma co tego ruszać.
AEL INSIDE
Awatar użytkownika
MaRuNiA
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 67
Rejestracja: 2017-05-21, 22:33
Imię: Marek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1991
Silnik: 2.0E 101KM (AAE)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: DOA/OŁAWA
Płeć:

Post autor: MaRuNiA »

Dodek, świateło w bagażniku świeciło ciągle dlatego wyciągnąłem żarówke, bo to przez nią padał mi aku w 2 dni. Co do oświetlenia kabiny tocoś jest na rzeczy bo jak miałem podsufitke i wszystko na miejscu to tylko się świeciło jak manualnie ją włączyłem na świecenie, przy pozycji na przełączniku tak aby się świeciło po otwarciu drzwi nie działało, ogólnie centralny z kluczyka mi nie działa tylko z pilota dokładanego centralnego podpiętego pod ori. Narazie chcę się dowiedzieć czy pobór prądu 0,06A na postoju to dobry czy zły wynik bo magicy mi mówili ze to juz do d..y i max powinno byc 0,05A.
Było 2X Daewoo,Renault,2X Honda,Mazda
Jest AUDI 100 C4 2.0 8v 92 :oska:
http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=13607 ... sc&start=0
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Światełko w kabinie a światełko w bagażniku to jakby 2 odzielne obwody ale ze sobą połaczone przez moduł komfortu -(tj. sterownik centralnego)

1. co działa ci dobrze stycznik w klapie bagażnika - sprawdziłeś tak jak ci mówiłem?
2. lampka w kabinie po zakmnieciu drzwi ale bez kluczyka w stacyjce swieci i po ok 1 minucie samoczynnie gaśnie ? Jezeli tak sie dzieje to czy wczesniejsze załaczenie zapłonu przez stacyjke powoduje u ciebie zgasniecie tej lampki w kabinie ?

Czy może lampka w kabinie gaśnie od razu po zamknieciu drzwi?
AEL INSIDE
Awatar użytkownika
MaRuNiA
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 67
Rejestracja: 2017-05-21, 22:33
Imię: Marek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1991
Silnik: 2.0E 101KM (AAE)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: DOA/OŁAWA
Płeć:

Post autor: MaRuNiA »

Odnośnie punktu 1. Nie sprawdzałem włącznika na klapie nie miałem kiedy ale sprawdze. Co do punktu 2. Mam wszystkie lampki powyjmowane z kabiny tylko wiązka z kostką co idzie do lampki w podsufitce. Mowiąc prosto podsufitki i lampek wewnętrznych nie mam w samochodzie nic nie jest podpięte poza lampka w bagażniku i pod maska ale tam pod maską nie działa światło. Aha jeszcze jedno jak wyciągnąłem lapkę bagażnika wyskoczył mi jeden luźny przewód koloru brązowego plus i minus do lampki i jeden luźny przewód niewiadomego pochodzenia którego zaizolowałem.
Było 2X Daewoo,Renault,2X Honda,Mazda
Jest AUDI 100 C4 2.0 8v 92 :oska:
http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=13607 ... sc&start=0
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Sprawdz oba pkt tak jak napisałem i odpisz,
masz niezle zamieszane w instalacji, i pewnie nie ominie cię wizyta u elektromechanika.
U mnie za przywrócenie tego do ładu i przełożenie nowego sterownika centralnego zamka na pilota gosc wział 50zł i zeszło mu to 40minut z lutowaniem i izolowaniem kabli przy module komfortu.
AEL INSIDE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”