[A6 C4] Giną światła mijania

kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

[A6 C4] Giną światła mijania

Post autor: kEru »

Witam. Od sierpnia mam dziwny problem ze światłami mijania i to nie zawsze.
Przykład z wczoraj: wcześniej jeździłem na światłach mijania i było wszystko ok. Chciałem podjechać do sklepu, odpalam auto, włączam pozycje (klimatronik nadal działa), włączam mijania (klimatronik gaśnie całkowicie - tylko podświetlenie jest, podświetlenie przycisku awaryjnych gaśnie) no i brak świateł mijania, ale pozycje świecą.
Co sprawdziłem:
-jak występuje wyżej wymieniony problem, na wtyczce od lamp jest ok 2V na mijaniach
-mam bixenon - na zwykłych żarówkach ta sama sytuacja była
-mam zrobiony przekaźnik świateł mijania - przed montażem ta sama sytuacja była
-przed usterką wymieniałem dmuchawę na chińską podjebe
-ładowanie na liczniku nie spada (nie sprawdziłem na samym aku ile jest dokładnie)

Co ciekawe na samym zapłonie wszystko jest w porządku, takie cyrki dzieją się na uruchomionym silniku.

Przy usterce raz odłączyłem panel, podłączyłem ponownie i usterka zniknęła, ale to może czysty przypadek? Czasami z 10 razy przełączę z pozycji na mijania i wszystko wróci do normy. Raz miałem przypadek w nocy, że jechałem z przyczepką i światła mijania się wyłączyły oraz panel klimy :shock:. Na to wychodzi, że coś robi zwarcie, ale co? Panel, dmuchawa? Albo coś innego? Może ktoś z was miał taki dziwny problem?
Ostatnio zmieniony 2017-10-03, 08:34 przez kEru, łącznie zmieniany 1 raz.
kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kEru »

Usterka na tyle upierdliwa, że czasami przez 2 tygodnie jest ok, a czasami przez tydzień to non stop wracała. A więc za to wszystko odpowiedzialny jest przekaźnik numer 213, przypadkiem z kolega się zgadałem (ma a6 c5 z identycznym problemem co ja), poszukałem trochę na temat usterki związanej z a6 c5 i znalazłem.

przekaźnik 213:
przekaznik odciązenia kontaktu x gniazdo 1 , czyli rozłaczanie pewnych obwodów elektrycznych w momencie rozruchu silnika
Myślałem, że to kostka stacyjki, ale objawy mi nie pasowały, licznik też wykluczyłem, oraz przetarcie wiązki. Wymiana przekaźnika powinna raczej naprawić mój problem :ok: .
ryba80
Mechanik
Mechanik
Posty: 175
Rejestracja: 2011-07-07, 23:53
Imię: Rafał
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Rybno koło Działdowa
Płeć:

Post autor: ryba80 »

Też u siebie to przerabiałem, nadpalone styki w przekaźniku 213 powodują cuda w elektryce: żarzące się podświetlenie włącznika świateł awaryjnych, wypalone gniazda bezpieczników 11 i 13, zanik świateł, wyłączający się klimatronik itp.Zdjąłem kapturek z przekaźnika wyczyściłem styki od tamtej pory spokój.
kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kEru »

Niestety jadąc do pracy znowu mijania zginęły i 60km na przeciwmgłowych w warunkach fatalnych, a po robocie wszystko ok. :-|
Kostkę stacyjki wykluczyłem na początku i teraz najciekawsze: przy próbie wymuszenia usterki za którymś x krotnym odpaleniem auta brak świateł mijania, kierunkowskazów, wycieraczek, panel klimy się wyłącza jakbym odłączył przekaźnik 213 od skrzynki, wtedy kluczykiem przekręciłem mocniej w prawo i delikatnie odpuściłem i wszystko wróciło do normy.. :-> Parokrotnie tak sprawdziłem i na to wychodzi, że kostka stacyjki płata figla. Czas na próbę podmiany kostki stacyjki.
Ostatnio zmieniony 2017-12-04, 19:23 przez kEru, łącznie zmieniany 1 raz.
kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kEru »

Usterka zlokalizowana, a wszystko przez powypalane styki w kostce stacyjki. Kolejny raz wszystko inne zostało sprawdzone, a kostka została na sam koniec. :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”