Ksenony do Audi 100 C4 S4 - Biała Podlaska - wtopa

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
kwazik
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2013-08-27, 21:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Ksenony do Audi 100 C4 S4 - Biała Podlaska - wtopa

Post autor: kwazik »

Cześć :)
Od kilku miesięcy jakiś gość z Białej Podlaskiej wystawia na olx xenony do audi 100 C4 S4. Nicki na olx systematycznie zmienia, telefon zawsze ten sam 513 999 696,
LINK DO OLX

Drogie - 1 k zł, ale... ORI KSENON :)

Gość bardzo ciężki w rozmowie, dodatkowych zdjęć nie wyśle, bo nie (w ogłoszeniu 3 sztuki, lampy wyglądają na nich super). Po kolejnych telefonach lampy stopniowo coraz bardziej niekompletne - najpierw brak przetwornic, potem 1 zaczepu. W końcu stanęło, że do innych wad się nie przyznaje. Nie zapowiadało się najlepiej, ale różnych ludzi matka ziemia nosi.

W rzeczywistości:
- klosze MOCNO wypiaskowane
- brak 1 zaczepu i całej elektroniki od ksenonów
- brak soczewek ksenonowych (soczewki pod H1)
/klosze ksenonowe założone na zwykłe soczewki/

Jak to zobaczyłem to myślałem, że mnie trafi - po lampy nadłożyłem jedyne 400 km i 5h za kółkiem, bo jakiś typ próbuje ciemnotę wciskać.

No to się wyjaśniło dlaczego tak długo zalegają.

Więc tak ku przestrodze dla pozostałych z forum.

kwazik
Ostatnio zmieniony 2017-05-22, 01:45 przez kwazik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hexman
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 263
Rejestracja: 2011-12-27, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SBI

Post autor: hexman »

Sprzedajacy dobrze znany na forum - sprzedaje w cenach z kosmosu. Ogolnie pisalem do niego ws tych lamp -mowil ofen: brak przetwornic, soczewek bo zostawia sobie na zapas. Na dobra sprawe cena za same szkla -bo reszta jak w ori soczewce. Ogolnie bylem chetny, ale jak ktos ma takie podejscie do kupujacego to odpuszczam zawsze bo to nie wrozy nic dobrego
Ostatnio zmieniony 2017-05-22, 07:42 przez hexman, łącznie zmieniany 1 raz.
kwazik
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2013-08-27, 21:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: kwazik »

Mi przekazał przez telefon, że brakuje zaczepu i elektroniki - nie jest to większy problem - trzeba tylko poszukać.
Co innego jak przyjeżdżasz na miejsce, widzisz lampy złożone z klosza od ksenonów, a reszta to zwykłe soczewki, a gość Ci leci w zaparte, że jest to oryginalny komplet i nie wie dlaczego w S4 jest mocowanie ksenona pod H1.

Dla mnie koniec rozmowy i pojechałem dalej. Nawet nie chciało się mi z nim targować.

To, że typ jest krętacz to wiedziałem, dlatego nastawiałem się na jakiś inny rodzaj wtopy i wolałem obejrzeć osobiście i na miejscu. Wypiaskowanych kloszy się spodziewałem pomimo, że na zdjęciu są w super stanie. Kwestia ile jest głębokich wżerów i jakie jest ryzyko, że przy mocnej polerce pękną. Można wyłożyć 1 k zł za de facto same klosze i po polerce wrócić z 1 kloszem. Spora strata, szczególnie, że nie idzie tego dostać.

Cena w tak rzadkich ekstrasach jest rzeczą względną i mnie wk..... wyłącznie próbowanie wciśnięci mi ciemnoty i mocno niekompletnych lamp. Co innego jakby krzyknął tego tysiąca za klosze - OK - dużo - potargujemy się i pewnie ustalimy warunku zakupu. Nie rozumiem, dlaczego gość myśli, że może jest sprzedać tylko krętactwem.

Druga sprawa z ori ksenonami do 100 C4 S4 jest taka, że na nich jest nabita norma / certyfikat hella K44517, a nie ma normy unijnej pod ksenon. Żaden policjant nie będzie o tym wiedział, że jest na rynku taki wyjątek i jeżeli trafi się na służbistę musi się wszystko zgadzać i być / udawać oryginalne. Wtedy jest szansa przekonać mundurowego. Ew. można nie przyjąć mandatu, pójść w zaparte i wygrać jeżeli całość lampy jest złożona na oryginalnych podzespołach. Wiadomo, że po latach przetwornica będzie wymieniona na inną, ale nie może być do takiej lampy założony hid. Mija się to z celem i kosztami całego kompletu. Szczególnie, że zakup lamp to dopiero początek wydatków, do tego regeneracja, zakup ori sprawnych przetwornic itd.

Pozdrawiam
kwazik

PS mam przynajmniej cichą nadzieję, że po tym wątku będzie się z tymi lampami bujał jeszcze długo :D
Ostatnio zmieniony 2017-05-22, 13:46 przez kwazik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kulfon
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 56
Rejestracja: 2016-01-16, 11:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SO

Post autor: Kulfon »

Co do ogłoszeń tego faceta (Zygfryd T.;p) i samych lamp widziałem je na jednej z grup Fb . Koleś jest miły i fajny do momentu kiedy mu przytakujesz. Lekkie sprostowanie jego myśli i już zaczyna się nerwowo robić. Poszukiwałem licznika bez dodatkowych zegarów ale z checkiem. Jakoś mi wpadł numer z olx do niego. Koleś powiedział bajkę jakie to one nie są wspaniałe ale nie mają czeka. Mówię że ja mam i chce takie same czy ma pan takie do sprzedania. Po kliku słowach powedział cytując, że jaki jestem taki k*** mądry to mam sobie szukać dwóch liczników i zrobić takiego ulepa jak ja mam bo oryginalnie w 100 tego nie było i się rozłaczył. Po 3 tygodniach sprzedał te ,,ulepy" za 300 zł twierdząc że to rarytas. A co do lamp to z miesiąc jak nie lepiej ładnie na niego wskoczyli, że pół roku temu sprzedawał szkła tylko do xenonów a teraz próbuje barana szukać na niby całe oryginalne xenony. Jeszcze wtedy tłumaczył, że soczewka jest inna odbłysniki się różnią itp.
Ostatnio zmieniony 2017-05-24, 16:59 przez Kulfon, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest 100c4 2,8 AAH
Doszło 100c4 2,3 AAR
Awatar użytkownika
hexman
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 263
Rejestracja: 2011-12-27, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SBI

Post autor: hexman »

Kulfon, :mrgreen: :mrgreen:
kwazik
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2013-08-27, 21:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: kwazik »

@Kulfon a na jakiej grupie FB można takich rzeczy szukać ? Ciekawi mnie gdzie od wrzucał info odnośnie ksenonów ?
Jakbym wiedział więcej to bym nie tracił czasu na 5h jazdy przez wsie gdzie psy dupami szczekają ;)

Pzdr
kwazik
void
Mechanik
Mechanik
Posty: 138
Rejestracja: 2012-10-31, 15:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pomorskie

Post autor: void »

kwazik, Audi 100/200/5000/V8 C3/C4 POLSKA oraz Audi 100/200/5000/V8 C3/C4 POLAND.
Ostatnio zmieniony 2017-05-25, 14:31 przez void, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kulfon
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 56
Rejestracja: 2016-01-16, 11:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SO

Post autor: Kulfon »

void pisze:kwazik, Audi 100/200/5000/V8 C3/C4 POLSKA oraz Audi 100/200/5000/V8 C3/C4 POLAND.
Dokładnie w tych grupach, dodaj się tam w ciągu 30 min od przyjęcia sam będziesz miał obraz tego faceta. Na próżno szukać tam postów gdzie ktoś go zjechał, albo produkt był nie zgodny z opisem. Usuwa, czeka chwilę i znów dodaje to samo. Więc na temat xenonów wydaje mi się ciężko będzie coś teraz znaleźć
Jest 100c4 2,8 AAH
Doszło 100c4 2,3 AAR
czarny
Mechanik
Mechanik
Posty: 147
Rejestracja: 2011-08-06, 19:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Sint-truiden

Post autor: czarny »

https://www.facebook.com/zygfryd.trzcinski?fref=ts
Jeśli mowa o tym gościu to też kiedyś wystawiał na sprzedaż części z zdjeciami mojego auta.Po telefonie wszystkie aukcje usunął .
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

hehehe.ale jak sie teraz do goscia pruje to kilku kolegow tu z forum tak mu w odbyt wlazi jakby nigdy w zyciu niczego innego nie robili..
nie jestem swiety i duzo mi brakuje do profesjonalizmu..ale ten gosc przebija wszystko..
poduszki do diesla po 400zl.
blendy zaczynajace sie od poltorej tysiaca itp...
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”