[A6-2.5TDI AEL] Wysoka moc i wysoki moment po przejechaniu d

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategorii a jest związane z silnikami wysokoprężnymi.
ryba80
Mechanik
Mechanik
Posty: 175
Rejestracja: 2011-07-07, 23:53
Imię: Rafał
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Rybno koło Działdowa
Płeć:

Post autor: ryba80 »

Rafał_93 pisze:ryba80, rzeźbiłeś czy kupiłeś gdzieś? I mnie czeka cat-out a nie chce samej rury zostawiać co by się pan na przeglądzie nie doczepił. W środku jest po prostu rura czy jakaś strumienica czy bóg wie co?
Tłumik kupiłem na allegro tzn przez telefon bo akurat koleś nie miał wystawionego 60mm + łącznik obejma do tłumików (wpisz na allegro - awg tłumik w obudowie katalizatora częstochowa)
Dwie flansze od starego kata obcięte więc tak goła rura wychodząca od silnika do tego łącznik
Obrazek następnie "nowy katalizator" i stary łącznik za katalizatorem. Więc obyło się bez spawania flasz itp. żadnych niepokojących drgań tłumika, nadwozia nie zauważyłem. W środku"nowego katalizatora" jest rura przelotowa z dziurkami a wokół niej wata wytłumiająca.
Rafał_93
Mechanik
Mechanik
Posty: 196
Rejestracja: 2016-01-11, 09:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: Rafał_93 »

ryba80, dzięki, znalazłem :) za taką kasę nie ma sie co zastanawiać :) Po 10tym wpadnie taki zestawik, myślę że po sprzedaży starego kata jeszcze zostanie parę groszy :)
Audi A6 C4 2.5 TDI AAT Automat
pawel
Mechanik
Mechanik
Posty: 142
Rejestracja: 2012-12-13, 08:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Śląsk

Post autor: pawel »

Jaki konkretnie model tłumika w obudowie katalizatora pasuje do 2.5tdi w miejsce kata - może ktoś wskazać link na allegro co tam sobie montował ? Ori kat jest nieosiowy, nie chciał bym kupić zbyt wielkiego i potem kombinować z zakrętami na rurze. Najlepiej gdyby sie dało go zamontować na takich łącznikach jak pokazał ryba80. Mój samochód juz w ogóle nie chce jechać - 3000rpm i powyżej 3 biegu puchnie.
dzieki.
AAT@17xKM/380Nm
ryba80
Mechanik
Mechanik
Posty: 175
Rejestracja: 2011-07-07, 23:53
Imię: Rafał
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Rybno koło Działdowa
Płeć:

Post autor: ryba80 »

Chyba było coś takiego 60mm
http://allegro.pl/tlumik-przelotowy-w-o ... 98074.html
albo 55mm
http://allegro.pl/tlumik-przelotowy-w-o ... 53431.html nie pamiętam już dokładnie trzeba zmierzyć fi rury ale chyba 60mm + obejma w poście wyżej
http://allegro.pl/lacznik-rur-tlumik-ob ... 47827.html
Ostatnio zmieniony 2017-11-23, 18:54 przez ryba80, łącznie zmieniany 3 razy.
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Całą wina diesli tych z lat 90 i późniejszych leży w przydławianiu katalizatora sadzą - jak sie auto mocniej nagrzeje sadza sie wypala - szczególnie widać to po przegonieniu auta po autostradzie min 200km trasy z obrotami pow.2500 auto potem przez pare dni praktycznie nie puszcza czarnego dyma - wypala sie sadza z kata i ogólnie z wszystkich tłumików.
AEL INSIDE
pawel
Mechanik
Mechanik
Posty: 142
Rejestracja: 2012-12-13, 08:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Śląsk

Post autor: pawel »

A można gdzieś kupić takie flansze jak w ori kacie, co by nie ciąć niczego a kata zostawić nieruszonego gdyby w przeglądzie się doczepili ?
Dospawać do takiego zamiennika flansz z jednej strony (od wlotu) a na wylocie połączyć taką złączką.
Myślałem, że pójdzie obciąć flansz z kata ale to i tak nie pozwoli na zamocowanie zamiennika czy z powrotem kata na złączce bo nie ma przy nim odpowiednio długiego odcinka rury.
Ostatnio zmieniony 2017-11-26, 14:16 przez pawel, łącznie zmieniany 1 raz.
AAT@17xKM/380Nm
Awatar użytkownika
lento
Mechanik
Mechanik
Posty: 161
Rejestracja: 2012-02-22, 08:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Potoki/zadupie/

Post autor: lento »

pawel, mam ori puszke kata
... wychodząc z siebie nie trzaskaj drzwiami !
Crayzol
Adept
Adept
Posty: 32
Rejestracja: 2016-09-01, 12:16
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Krosno

Post autor: Crayzol »

pawel, widzę że jesteś ze śląska na pewno nie brakuje u was firm które laserowo wytną Ci takie flansze na jaki wymiar chcesz.
pawel
Mechanik
Mechanik
Posty: 142
Rejestracja: 2012-12-13, 08:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Śląsk

Post autor: pawel »

Ten flansz o chyba nie jest płaski kawałek blachy tylko jakiś wytoczony element na stuku obu flansz ?
Bo jeżeli by był płaski to nie byłby problem zrobić z kawałka blachy i bez lasera.
AAT@17xKM/380Nm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”