[A6-2.8 AAH] Brak napięcia na sondzie lambda

Wszystko co tyczy się silników sześciocylindrowych w układzie widlastym.
Surchon
Mechanik
Mechanik
Posty: 216
Rejestracja: 2017-05-15, 21:31
Imię: Michał
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.8E 174KM (AAH,AFC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

[A6-2.8 AAH] Brak napięcia na sondzie lambda

Post autor: Surchon »

Witam. Mam taki problem... Posiadam audi A6 C4 z silnikiem 2,8 AAH (ten nowszy z plastikowymi pokrywami zaworów) i dwa dni temu założyłem do niego gaz. Przy odbieraniu samochodu powiedziano mi, że podczas sprawdzania auta elektryk wykrył, że na sondzie po stronie kierowcy w ogóle nie ma napięcia. Nie wiem od jak dawna tak jeżdżę, bo samochód nie wykazuje ŻADNYCH nieprawidłowości. Auto chodzi płynnie, dobrze przyspiesza, pali tyle co zawsze...

Przechodząc do mojego pytania, czy mogę tak jeżdzić przez jakiś czas? Auto taty dostało w karambolu i mój musi jeździć... Weekendy na studiach, poniedziałek-piątek praca, a nikt mi tego na poczekaniu nie zrobi... Dam radę sam coś z tym zrobić?

Z góry dzięki za pomoc!
Surchon
Mechanik
Mechanik
Posty: 216
Rejestracja: 2017-05-15, 21:31
Imię: Michał
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.8E 174KM (AAH,AFC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Surchon »

Poradzi ktoś coś? Sondę wymienić jedną czy od razu obie? Jakiej firmy? Za Boscha powiedzieli mi 265zł od sztuki.
Paaweell
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 57
Rejestracja: 2016-01-10, 15:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: W-wa

Post autor: Paaweell »

Na początek trzeba znaleźć przyczynę braku napięcia na sondzie. Gdyby sonda była padnięta pokazywałaby stałą wartość napięcia. Na razie nie wymieniaj sondy, bo może okazać się sprawna. Podłączałeś VAG?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”