[A6 C4] Szkła reflektora

Awatar użytkownika
rafciu1983
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 53
Rejestracja: 2013-09-26, 09:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lwówek Śląski

[A6 C4] Szkła reflektora

Post autor: rafciu1983 »

Witam chce zmienić szkła reflektora bo moje są już beznadziejne i mam takie pytanie bo jak szukam to są szkła do żarówek H1/H1/H3 a ja posiadam H1/H7/H3 czy będą się różnic czy to jedno i to samo ? I czy w ogóle były takie lampy w C4 czy to czyjaś samoróbka ?
Ostatnio zmieniony 2017-08-20, 12:56 przez rafciu1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rafciu1983
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 53
Rejestracja: 2013-09-26, 09:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lwówek Śląski

Post autor: rafciu1983 »

Problem rozwiązany wymianą całych lamp. Soczewki na H7 w tamtych były wrzucone z innych lamp, odbłyśników to już można powiedzieć ze nie było, wiec była decyzja o zakupie nowych.
marek85pl
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2015-11-01, 14:36
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Opole

Post autor: marek85pl »

a kupiłeś nowe firmy TYC albo Depo ? jeśli tak to opisz jak świecą.
Awatar użytkownika
rafciu1983
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 53
Rejestracja: 2013-09-26, 09:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lwówek Śląski

Post autor: rafciu1983 »

Zakupiłem lampy Depo, żarówki H1 OSRAM Night Breaker Unlimited +110% i świecą rewelacyjnie.
marek85pl
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2015-11-01, 14:36
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Opole

Post autor: marek85pl »

ze spasowaniem nie było problemu ? twoje DEPO są z dwoma soczewkami tzn mijania i przeciwmgielne ? jak z odcięciem światło/cień jest to widoczne na drodze czy ścianie? jak możesz to cyknij fote jak święcą , bedę bardzo wdzięczny. miałem kilka razy doczynienia z zamiennikami marki TYC i DEPO i wiem że do niektórych modeli aut zaminniki naprawde naśladują oryginały nie tylko w wyglądzie ale także w świeceniu, a są też takie np ostatnio żeby wyregulować zamiennik musiałem wepchnąc papier pod lustro gdyż skończyła sie regulacja z powodu za zbyt krótkiej śruby od pokretła regulacji wysokości świecenia w oryginale była o całe 3 cm dłuższa.
Awatar użytkownika
rafciu1983
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 53
Rejestracja: 2013-09-26, 09:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lwówek Śląski

Post autor: rafciu1983 »

Tak posiadam z dwoma soczewkami. Jeśli chodzi o spasowanie nie było żadnego problemu, wyciągnąłem stare włożyłem nowe i wszystko ok. Tak samo z ustawieniem świateł nie było problemu. Jutro postaram się zrobić fotkę.
Awatar użytkownika
rafciu1983
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 53
Rejestracja: 2013-09-26, 09:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lwówek Śląski

Post autor: rafciu1983 »

Obrazek

Obrazek
marek85pl
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2015-11-01, 14:36
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Opole

Post autor: marek85pl »

lepiej było by widoczne przed ścianą około 10m ale i tak dzięki za fotki. Bynajmniej wygląda to dobrze widać dwa skośne odcięcia a ilośc światła naprawdę spora. Wypytywałem o te DEPO ponieważ posiadam oryginały z już wypalonym odblaskiem. Dzwoniłem do jednego gościa który zajmuje się metalizacją próżniową i woła 350zł za regeneracje odbłysników cena gdy prześle już zdemontowane (2 odbłyśniki, 4 soczewki). A nie widzi mi się uziemienie auta na tydzień. Więc chyba zdecyduje się na te DEPO. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rafciu1983
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 53
Rejestracja: 2013-09-26, 09:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lwówek Śląski

Post autor: rafciu1983 »

Mogę je naprawdę polecić. Jeśli chcesz mogę podesłać w wiadomości link do aukcji z której kupiłem.
Juarez
Adept
Adept
Posty: 10
Rejestracja: 2017-05-17, 11:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Juarez »

Panowie mam ten sam problem czyli słabe światła,
w poszukiwaniach przegladajac forum trafilem na firmę z Zabrza która profesjonalnie regeneruje lampy pvlpolska.com.pl, gdy zadzwonilem gosc powiedzial ze potrzebuje dwa dni robocze na zrobienie lamp wysyłam za dwa tygodnie
marek85pl
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2015-11-01, 14:36
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Opole

Post autor: marek85pl »

Juarez pisze:Panowie mam ten sam problem czyli słabe światła,
w poszukiwaniach przegladajac forum trafilem na firmę z Zabrza która profesjonalnie regeneruje lampy pvlpolska.com.pl, gdy zadzwonilem gosc powiedzial ze potrzebuje dwa dni robocze na zrobienie lamp wysyłam za dwa tygodnie
a cena za tą operację? i co wchodzi w cene usługi bo każda lampa składa się z 4 elementów pokrytych metalizacją. I czy jest to cena za już przesłane elementy do metalizacji czy w cenę wchodzi demontaż i montaż wnętrza lampy?

już znalazłem na ich stronie od 160 do 180zł za lampę tylko ciekawe czy np soczewka przeciwmgielnych tez jest w cenie.
Ostatnio zmieniony 2017-10-28, 20:21 przez marek85pl, łącznie zmieniany 1 raz.
kwazik
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2013-08-27, 21:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: kwazik »

W tej cenie jest regeneracja 1 soczewki. Przynajmniej tak kiedyś było.
Dużo robią, dobrze robią, nie muszą się ścigać ceną z innymi firmami.
W tym rozebranie i złożenia.
Swoją u nich regenerowałem.
Juarez
Adept
Adept
Posty: 10
Rejestracja: 2017-05-17, 11:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Juarez »

Gość przez telefon powiedział 160zł ja ucieszony ze jest firma która kompleksowo zregeneruje moje lampy nie wnikałem w szczegóły, mówiłem ze mam do regeneracji całe lampy nawet wspomniałem o wymianie soczewki na inna nowszą tak jak to opisane jest na forum ale koleś powiedział ze to bezsensu że po regeneracji będzie git.

kwazik jak efekt? warto czy lepiej kupić jakieś depo jak koledzy?

Jeszcze pytanie co myślicie o wstawieniu H1 led czy ktoś już próbował czy warto wywalic około 300zł na żarówki?
Ostatnio zmieniony 2017-10-29, 17:44 przez Juarez, łącznie zmieniany 2 razy.
marek85pl
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2015-11-01, 14:36
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Opole

Post autor: marek85pl »

Panowie dla mnie to rzeźba robić jedną soczewkę ,albo wszystko albo nic. Powierzchnia odblysku nawet gdy jest cała a wystarczy że jest lekko zmatowiona potrafi zgubic -nie odbić połowy wartości światła. Szkło też musi być czyste i przede wszystkim nie wypiaskowane . A nie lubię robić czegoś robić na raty. Na stanie mam dwa komplety helly soczewki z audi s2 jedne nowe drugie używane w używanych nie ma wypalonych odbłyśników ale nie ma już takiego lustra jak w nowych . W oby dwóch lampach ta sama żarówka, różnica conajmniej 40 procent więcej światła.
przemek198787
Mechanik
Mechanik
Posty: 110
Rejestracja: 2013-03-11, 17:11
Imię: Przemek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 174KM (AAH,AFC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Hrubieszów
Płeć:

Post autor: przemek198787 »

Panowie a jak się ma sprawa z ori ksenonami? Moje klosze są już bardzo nadgryzione przez ząb czasu. Do lamp ksenonowych chyba inne idą? Jest możliwość kupienia takowych?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”