[100 C4] Problem z działaniem klap nawiewów

lukasz_l_kg
Adept
Adept
Posty: 6
Rejestracja: 2017-10-21, 16:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Norwegia

[100 C4] Problem z działaniem klap nawiewów

Post autor: lukasz_l_kg »

witam niedawno nabyłem S4 2.2t i borykam się problemem klap nawiewu.

vag pokazuje: 1271/v68 silniczek zablokowany lub brak napięcia
1272/v70 silniczek zablokowany lub brak napięcia
603/v85 silniczek zablokowany lub brak napięcia (brak innych błędów)

cały czas grzeje i nie da się zmienić ustawienia za zimne, teraz jest u mnie mróz więc klima się nie załączy, ale jak działała gwiazdeczka to było wyraźnie chłodniejsze powietrze pomimo braku reakcji klapy.

więc zabrałem się za sprawdzenie silniczków i okazało się że działają, (podpięte na 5,7v) oczywiście przeczyściłem i chodzą bez zarzutu, szczotki 70% natomiast po podpięciu klimatronika zero reakcji, klapy chodzą luźno bo sprawdzałem ręcznie oraz cięgna są w dobrym stanie nie połamane . dodatkowo prze lutowałem taśmę z panelu do sterownika i dalej nic, przyciski, podświetlenie działają ale żadne klapy (na szybę, kratki środkowe, na nogi) nie słychać żeby chodziły, próbowałem z drugim panelem ale dalej brak reakcji (po rozebraniu okazało się że drugi klimatronik był uszkodzony mianowicie spalił się ten element z blaszką chłodzącą)

czyli wychodzi, że napięcie nie dochodzi tylko pytanie czy przez klimatronika czy przez wiązkę.

wie ktoś coś jak to bardziej ugryźć?
Georgi
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 78
Rejestracja: 2014-11-18, 22:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Luzino

Post autor: Georgi »

Raczej standardowy problem, zimne luty na panelu klimatyzacji. Jeśli masz lutownice i trochę wprawy to da radę to zrobić samemu, jeśli nie to polecam https://www.olx.pl/oferta/naprawa-paneli-klimatyzacji-audi-a4-b4-100-a6-c4-CID619-ID3skaT.html
lukasz_l_kg
Adept
Adept
Posty: 6
Rejestracja: 2017-10-21, 16:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Norwegia

Post autor: lukasz_l_kg »

Georgi pisze:Raczej standardowy problem, zimne luty na panelu klimatyzacji. Jeśli masz lutownice i trochę wprawy to da radę to zrobić samemu, jeśli nie to polecam https://www.olx.pl/oferta/naprawa-paneli-klimatyzacji-audi-a4-b4-100-a6-c4-CID619-ID3skaT.html
tzn. masz na myśli aby całą płytkę przejechać lutownicą?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”