[A6-2.5TDI AAT] A6 C4 brak mocy źle odpadla

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych wysokoprężnych.
NICK_NICK
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2017-10-11, 15:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

[A6-2.5TDI AAT] A6 C4 brak mocy źle odpadla

Post autor: NICK_NICK »

Witam
Mam problem z Audi A6 C4 2.5 TDI R5 automat
Auto po stuknieciu sarny stało jakieś 6 miesięcy w garażu.
Po naprawie auto straciło moc i ciężko odpala. (Przed wjechaniem w stanę było ok.)
Gdy świece grzeją jest lepiej, jak nie grzeją trzeba krecic z 15-20 sekund zanim odpali.
Gdy silnik jest gorący i po 3-4min muszę go znowu odpalic muszę kręcić z 10 sek.
Auto też straciło moc, nie pójdzie szybciej niż 130-140 oraz powoli się rozpędza.
Wtryski po regeneracji przepływka podmieniona (bez zmian) sprężanie ok. Kąt wtrysku i dawka jest ok.
Ostatnio zmieniony 2017-10-11, 15:45 przez NICK_NICK, łącznie zmieniany 1 raz.
q_dancer1
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2016-01-24, 18:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: opolskie

Post autor: q_dancer1 »

Do sprawdzenia węże: podciśnienia, powietrza (dolot, IC itp) i paliwa. Po kolizji coś mogło się oberwać, uszkodzić.
NICK_NICK
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2017-10-11, 15:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: NICK_NICK »

Przewód dolotowy od turbo gdy ścienne reką nie robi się twardy jestem w stanie spokojnie utrzymac go scisnietego reką.
Turbo słychać ze swiszy (dosyć głośno)
Ostatnio zmieniony 2017-10-11, 19:40 przez NICK_NICK, łącznie zmieniany 1 raz.
munior
Adept
Adept
Posty: 45
Rejestracja: 2014-07-01, 21:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: munior »

NICK_NICK pisze:Przewód dolotowy od turbo gdy ścienne reką nie robi się twardy jestem w stanie spokojnie utrzymac go scisnietego reką.
Turbo słychać ze swiszy (dosyć głośno)
Po to wymylslono możliwość diagnostyki vagiem ,zeby nie trzeba było zgadywać co jest nie halo .W logach wszystko widać ...fakt że nie kazdy potrafi je prawidlowo zinterpretować ,ale zapewniam cię że jak ktoś potrafi ,to na pewno zobaczy u ciebie wszystkie nieprawidlowosci
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

NICK_NICK, jaka jest dawka paliwa na rozgrzanym do 90'c silniku
Ile wynosi kat wtrysku - dane z basic settings ?

1 raz mialem cos takiego ze po dlugim 2 miesiecznym przestoju auto stracilo moc - ale przyczyną okazalo sie ze przytkal sie weżyk przy turbinie odpowiadający za regulacje cisniania doladowania turbo - turbo dzialalo ale nic nie ladowalo - cos jakby ktos zalozył zepsute MBC. Pamietam ze kolega to zlokalizował i byl tam jakis smar czy cos - albo olej sie jakoś skrystalizowal i sie zrobila masa stala z masy plynnej. ... dziwny temat ale po udrożneniu tego 1 glupiego wezyka auto ozylo
AEL INSIDE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe”