Audi S6 c4

ludek
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2017-07-26, 22:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stalowa Wola

Audi S6 c4

Post autor: ludek »

Chciałbym zakupić S4C4 . Co sądzicie o tym egzemplarzu:

https://www.olx.pl/oferta/audi-s6-c4-qu ... 6049d79191 Proszę o wiadomości lub telefon: 507 106 190 Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2017-07-28, 12:15 przez ludek, łącznie zmieniany 1 raz.
marcin łuków
Mechanik
Mechanik
Posty: 141
Rejestracja: 2014-12-31, 01:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: łuków

Post autor: marcin łuków »

Jak dla mnie to ma za słabe wyposażenie.ani skór,ani podgrzewania foteli,że już o pamięci nie wspomnę.
Klapa i zderzak do zrobienia.
kk84
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 995
Rejestracja: 2012-05-30, 22:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WGM

Post autor: kk84 »

Do zrobienia klapy i zderzaka dorzucę alternator - na pracującym silniku kontrolka ładowania się pali, zruch...ą kierownice, mieszek i gałkę zmiany biegów. Te 303k km licznik widzi nie po raz pierwszy. Zdjęć spod maski brak ... poproś aby sprzedawca dobrze obfotografował miejsce łączenia blok - głowica, zwłaszcza na wysokości 5 cyl po stronie pasażera.
Ostatnio zmieniony 2017-07-29, 08:59 przez kk84, łącznie zmieniany 1 raz.
ludek
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2017-07-26, 22:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stalowa Wola

Post autor: ludek »

kolego k84 - jak możesz to odezwij się do mnie na priv lub tel.507 106 190 byłem wczoraj oglądać auto i mam mieszane uczucia. Sprawdziliśmy alternator i coś jest nie tak, bo nie ładuje jak należy. Mam zdjęcia silnika i mogę przesłać na email. Chciałbym porozmawiać z kimś kto dobrze zna te auta, żeby nie wpakować się na minę i nie włożyć po zakupie drugie tyle, dlatego bardzo Was proszę odezwijcie się i pomóżcie mi podjąć decyzję czy kupić. Auto jest praktycznie całe w oryginalnym lakierze ewentualnie druga lub trzecia warstwa, troszkę szpachli jest na błotniku po uderzeniu sarny i na klapie. Jakbym ja się nie zdecydował to może pomogę komuś z Was nabyć to auto. Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

Jeśli oglądasz eSki za 13k to wybacz, ale jednak musisz się przygotować że włożysz drugie tyle. Nie Ty pierwszy, nie ostatni. Zobacz ile kosztuje nawet niekoniecznie zadbane S6 2.2T w DE czy CH. Nie jeden sparzył się myśleniem, że kupię tanio i jakoś to będzie. Nie będzie :!: Jeśli nie silnik, skrzynia sprawiają problemy to detale dają o sobie znać.

P.S. Lakier w takim aucie to najmniejszy problem :)
kk84
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 995
Rejestracja: 2012-05-30, 22:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WGM

Post autor: kk84 »

ludek pisze:mam mieszane uczucia.
Odpuść.
ludek pisze:Sprawdziliśmy alternator i coś jest nie tak, bo nie ładuje jak należy.
Odpuść poraz drugi.
ludek pisze:czy kupić.
Jeżeli nie chcesz siedzieć w garażu nad nią - nie.
ludek pisze:Auto jest praktycznie całe w oryginalnym lakierze ewentualnie druga lub trzecia warstwa, troszkę szpachli jest na błotniku po uderzeniu sarny i na klapie.
Kolejny powód aby sobie je darować.
gitmar pisze:Jeśli oglądasz eSki za 13k to wybacz, ale jednak musisz się przygotować że włożysz drugie tyle.
No i Mariusz jako człowiek który zjadł zęby na C4 wyłuszczył Ci temat jasno i prosto.

Pytania ?.

P.S. Daruj sobie to S6, chyba się powtarzam :mrgreen:

P.S.2. Wrzuć dla nacieszenia oczu zdjęcia motorowni.
ludek
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2017-07-26, 22:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stalowa Wola

Post autor: ludek »

Ciekawe są Wasze odpowiedzi....wygląda na to, że kupując inne auto używane będę tylko jeździł i nic nie naprawial. Ostatni właściciel tego auta zrobił w dwa lata 43 tys i praktycznie nic nie robił, a może ktoś z Was chce ją kupić? Czasami trafiają się okazje, nie sugeruję, że to akurat ta.
kk84
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 995
Rejestracja: 2012-05-30, 22:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WGM

Post autor: kk84 »

ludek pisze:Ciekawe są Wasze odpowiedzi
Poparte jakimś tam doświadczeniem. Nikt nie broni Ci wywalić worka kasy na zakup a później drugiego na naprawy i tym podobne historie. Twoja kasa - Twoja sprawa. Poprosiłeś o poradę to ją otrzymałeś.
ludek pisze:a może ktoś z Was chce ją kupić?
Hehe .. jeżeli chodzi o mnie to ja mówię stanowcze pass. Nie stać mnie na trzecie auto we flocie a zwłaszcza taki finansochłonny bolid jak 2.2 TQ
ludek pisze:Czasami trafiają się okazje, nie sugeruję, że to akurat ta.
Ergo : Errare humanum est :-P

Wydaję mi się, że jeżeli chodzi o takie auta jak C4 w wersjach S, Mariusz wyczerpał temat.

Jeżeli chodzi o mnie to ten dany egzemplarz na podstawie przedstawionych w ofercie zdjęć, darowałbym sobie.
Masz zdjęcia silnika ?. Jak to pod maską wygląda ?. Leje się zewsząd ? Myty ?.
ludek
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2017-07-26, 22:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stalowa Wola

Post autor: ludek »

Przesyłam zdjęcia o które prosiliście i czekam na Wasze opinie i komentarze. Napiszcie proszę ile dokładnie sztuk wyszło w tej specyfikacji.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
gitmar
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 295
Rejestracja: 2013-04-30, 16:53
Imię: Mariusz
Moje Audi: S6+ C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 4.2 326KM (AHK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: gitmar »

3723szt. Avant
3231szt. Sedan

...mowa tylko o 2.2T. Ja już swoje napisałem. Na PW również. O ile się nie mylę to ta sztuka w ostatnich kilku latach miała ok.6-7 siedmiu właścicieli, głównie w okolicach Łukowa i Siedlec. M.in.należała do mojego znajomego mechanika, który zmieniał rozrząd w dwóch moich eSkach, później jakiś młody gniewny, ktoś następny, pracownik mojego gazownika, który ją odchwaszczać po poprzedniku i później już nie wiem. Ale mogę się mylić.... chociaż większość szczegółów się zgadza.
Teraz też tablice z Ryk a sprzedaż w LTM ze 200km dalej. Ciekawe dlaczego.... widocznie taki już los tego auta.

P.S... Widzę że się napaliłeś więc rób jak uważasz.
Ostatnio zmieniony 2017-07-30, 19:17 przez gitmar, łącznie zmieniany 1 raz.
ludek
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2017-07-26, 22:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stalowa Wola

Post autor: ludek »

Gitmar dziękuję Ci bardzo za to, co napisałeś. Nie wiem czy się napaliłem, tak szczerze to po to się tu zarejestrowałem, żeby usłyszeć prawdę. Miałem poważne problemy ze zdrowiem w ostatnich latach, teraz wydaje się, że wychodzę na prostą i nie są mi potrzebne nerwy, a widzę, że eksploatacja tego samochodu nie będzie łatwa. Czy te osoby, które miały to auto mogłyby powiedzieć coś więcej, bardzo by mi zależało na ich opinii, szczególnie na tej mechanika, co w niej robił i zmieniał, bo np. obecni właściciele nie wymieniali rozrządu od 5 lat i jakbym kupił to boję się wracać do domu. Ciekawy jestem, co zostało zrobione w ramach odchwaszczania, z papierów wynika, że auto dostało gaz we Włoszech w 2003 roku, a 5 lat temu była wymieniona na Staga, ale papierów brak i jest butla do której wchodzi tylko 37 litrów. Mi zależało na aucie, które nie będzie już tracić na wartości, które będę mógł zarejestrować na żółte tablice jak inne auta, które posiadam i zabrać całą rodzinę, zależy mi na każdym szczególe, bo mogę się jeszcze wycofać z tego auta, bo żona ma duże obawy. Dlatego jest sprzedawana w Tomaszowie, bo tam mieszka żona właściciela, a on pochodzi z Ryk i tam była zarejestrowana.
kk84
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 995
Rejestracja: 2012-05-30, 22:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WGM

Post autor: kk84 »

Widzę, że rura IC - TPS fachowo "naprawiona" szarą taśmą. Brak osłon na listwę wtryskową i na złącza na grodzi silnika.
ludek pisze:nie są mi potrzebne nerwy, a widzę, że eksploatacja tego samochodu nie będzie łatwa
Dlatego szanuj swoje zdrowie i wycofaj się w porę, niech kto inny "zajmie" się tym autem.
Awatar użytkownika
gustav
Mechanik
Mechanik
Posty: 215
Rejestracja: 2013-04-07, 09:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: gustav »

Pindolenie o szopenie ;/. Panowie .....

Mało kilku właścicieli - i co z tego ?

Liczy się fakt stanu technicznego.

Jeśli auto nie dymi, trzyma obroty, turbo nie hałasuje, skrzynia jak i napędy sprawne to co za problem obszyć kierownice i gałkę ? dodatkowo pomalować zderzak czy inny element ???

Hehehehe

Auto jest z 94 roku - to ile kierownica ma wytrzymać przy przebiegu 400-500tys km ? ile ? Tutaj przelot już nie ma znaczenia, liczy się stan techniczny auta.

Detal można poprawić - to nawet przyjemność,coś wyczyścić, zakonserwować,

Co by nie było - wszelkie wątpliwośći dotyczące tego auta a w zasadzie silnika rozwiąże test kompresji.

PS: Co niektórych boli że można eske kupić w mniejszej kasie i to jeszcze 2.2T :D
Ostatnio zmieniony 2017-08-01, 10:05 przez gustav, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest S6 C4 AEC
Jest S4 C4 AAN
Jest A6 C5 AGA
Jest A6 C4 AAT
Jest A4 B5 ANB
Garage Our Cars
Awatar użytkownika
polok777
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 65
Rejestracja: 2014-06-01, 13:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Istebna

Post autor: polok777 »

gustav, Czy ja wiem czy takie pier$olenie...

Chłopak chce kupic fajne daily troche odpicowac i objechac nie jednego szpanera któremu rodzice dali na auto :P

Mnie osobiście zwisał stan techniczny auta jak kupowałem S6 od kk miałem w d%%% szpachle która odpadała rdze dziury i wszystkie inne duperele... Najistotniejsze było zeby dochulac nim do domu z WAWy :) Jadac po nie miałem już okreslony cel nie ważne ile by to kosztowało powoli odrestaurować to auto nie powiem ile dołożyłem i ile za nią zapłaciłem ale powiem krótko powyższa cena auta jest wyznacznikiem jego stanu... Chcesz kupić i "jakoś" tam jezdzić to bierz ale napewno trzeba sie liczyc z dołożeniem pewnej kwoty na start..... ;)

A ta taśma na dolocie piękna sprawa od razu odstrasza...
Popieram Krzyśka bo JAKĄŚ więdzę ma na temat 2.2TQ

Pozdro
Ostatnio zmieniony 2017-08-01, 21:19 przez polok777, łącznie zmieniany 1 raz.
:q:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupujemy Audi 100 C4”