[FWD-AUT 2,6 A6] Redukcja z 4 na 3 przy hamowaniu silnikiem

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
jacksun
Adept
Adept
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-03, 23:06
Imię: Jacek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

[FWD-AUT 2,6 A6] Redukcja z 4 na 3 przy hamowaniu silnikiem

Post autor: jacksun »

Witajcie,
mam mały problem ze swoim automatem. Przejrzałem wszystkie tematy, ale nie znalazłem odpowiedzi. Zauważyłem ostatnio, choć nie za każdym razem, że przy jeździe z prędkością 90-120, przy zdjęciu nogi z gazu czuć lekkie szarpnięcie skrzyni, przy ponownym dodaniu gazu również. To jeszcze nie byłby duży problem. Większym jest to, że przy takim hamowaniu silnikiem nagle auto zaczyna mocniej zwalniać i następuje gwałtowna redukcja z 4 na 3, po czym jak obroty wskoczą na wyższe, skrzynia zmienia z powrotem na 4. Co może być powodem? Szykuje się grubsza naprawa? Olej świeży, filtr też. Przebieg auta 188kkm.
Dzięki za pomoc.
Słowik
Mechanik
Mechanik
Posty: 113
Rejestracja: 2016-06-13, 11:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Słowik »

Jeśli sam z siebie redukuje z 4 na 3 przy prędkościach o których mówisz to nie jest normalny objaw.
Ja na początek spróbowałbym wyjąć i wyczyścić kasetę sterującą. Podejrzewam, że nie robiłeś tego przy wymianie oleju, a często jest to przyczyną nieprawidłowej pracy skrzyni. Polecam też dolewkę Militeca do oleju. Bardzo poprawia pracę skrzyni ;-)
Ostatnio zmieniony 2017-06-29, 12:19 przez Słowik, łącznie zmieniany 1 raz.
jacksun
Adept
Adept
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-03, 23:06
Imię: Jacek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: jacksun »

Dzięki. Pogadam z mechanikiem. Wczoraj zrobiłem 300km I nic takiego się nie pojawiło. Może samo ustąpi.
jacksun
Adept
Adept
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-03, 23:06
Imię: Jacek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: jacksun »

Wygląda na to, że wymiana oleju pomogła. Nic się nie dzieje od dłuższego czasu, więc chyba temat sam się rozwiązał.
Dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”