[A6 C4] odprowadzenie wody z klimatyzacji w a6c4

jarek_audi
Mechanik
Mechanik
Posty: 173
Rejestracja: 2014-04-30, 00:13
Imię: Jarek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Strzyżów

[A6 C4] odprowadzenie wody z klimatyzacji w a6c4

Post autor: jarek_audi »

Witam dzis wracajac ze zlotu miałem taka sytuacje, ze podczas jazdy na włączonej klimatyzacji podczas przychamowywania w kratkach nadmuchu słychać syk nastepnie z kanałów na dole leje mi sie woda do srodka na nogi czysta zimna woda zagladam pod samochod tam tez kapie woda ale slabo. Na podszybiu wody nie widac skad mi sie tam ta woda dostaje sa tam jakies kanaly co odprowadzaja ta wodę na zewnatrz samochodu?
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

Odprowadzenie wody z parownika klimatyzacji. Sprawdzić cały odpływ-jego drożność.
Georgi
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 78
Rejestracja: 2014-11-18, 22:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Luzino

Post autor: Georgi »

Przewód odprowadzania wody jest spięty razem z przewodami paliwowymi, prawa strona samochodu patrząc z miejsca kierowcy. Powinieneś znaleźć go bez problemu.
jarek_audi
Mechanik
Mechanik
Posty: 173
Rejestracja: 2014-04-30, 00:13
Imię: Jarek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Strzyżów

Post autor: jarek_audi »

Ale gdzie jest doklanie to odprowadzenie z tego parownika hmmm ? Mam sciagniete podszybie jedynie widzę korek w grodzi i on jest drozny woda z deszczu tez tamtedy ladnie splywa hmm a nie wiem jakim cudem leje sie do środka po włączeniu klimy .
Georgi
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 78
Rejestracja: 2014-11-18, 22:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Luzino

Post autor: Georgi »

Przewód zobaczysz jedynie z dołu samochodu. z góry jest schowany pod całą nagrzewnicą
romek c4
Adept
Adept
Posty: 25
Rejestracja: 2015-01-03, 20:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: stad

Post autor: romek c4 »

Z parownika na podszybiu pod rurkami które do niego wchodzą, na dole jest takie kolanko gumowe.
jarek_audi
Mechanik
Mechanik
Posty: 173
Rejestracja: 2014-04-30, 00:13
Imię: Jarek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Strzyżów

Post autor: jarek_audi »

Po sciagnieciu tego gumowego kolanka wylala się woda w sumie tam jest dwa gumowe kolanka trojnik i rurka do dolu wyjęte to wszystko do góry przedmuchane odkrecilem też jeża jest piekny widok na parownik wlalem troche wody ktora teraz odchodzi elegancko do zera a wiec chyba wszystko jest drozne dzieki wam za pomoc obaj po punkcie macie
felo20
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2016-02-29, 23:44
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mińsk

Post autor: felo20 »

Witam.
Podczas jazdy i używania klimatyzacji woda kapie na stopy. Przy ostrym skręcaniu słychać inny dźwięk wiatraka. Jakby pracował w wodzie. Auto było sprowadzone , klimatyzacja została nabita 3 tygodnie temu i nie stwierdzono usterki. Jak podnoszę maskę to przy podszybiu jest sucho i nie ma żadnej wody. Skąd może wydobywać się ta woda ?

Zaraz idę do kanału szukać tego kolanka może to jest to samo co u Jarka

[ Dodano: |12 Sie 2017|, o 17:52 ]
Po wejściu do kanału zlokalizowałem rurkę która miała naciągniętą gumkę na końcu i zaciśniętą.Widać że troszkę tamtędy woda wypływała. Zdjąłem ją i wyciekło nie więcej niż 50 ml wody. Przedmuchałem sprężarką ten wężyk, podczas dmuchania było słychać że górą ucieka powietrze Trochę mało tej wody wyciekło więc sądzę że nie udrożniłem wszystkich miejsc. Nie mogłem zlokalizować kolanka o którym było napisane wyżej w poście. Czy to chodzi o te miejsce co jest zaznaczone na zdjęciu ??

Obrazek

Mam jeszcze jedno pytanie do Was? Jak mam włączoną klimatyzację i wyłączę auto to u mnie z tego miejsca co wstawiłem zdjęcie wydobywa się syczenie które trwa około 10 sekund. Jak to wygląda w Waszych autach?
Ostatnio zmieniony 2017-08-12, 17:59 przez felo20, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”