[100 / a6] Czyszczenie reflektorów, krop po kroku.

Awatar użytkownika
bartekszcz
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2016-10-10, 23:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Żywiec

[100 / a6] Czyszczenie reflektorów, krop po kroku.

Post autor: bartekszcz »

W ostatnim czasie zauważyłem, że reflektory w mojej setce dają bardzo małą ilość światła, pomimo nowych markowych żarówek. Postanowiłem je rozebrać i wyczyścić, poniżej wrzucam instrukcję krok po kroku co należy zrobić, aby Wasze halogeny rozświetliły na nowo.


1.
Do wymontowania reflektora potrzebny będzie nam jedynie śrubokręt krzyżakowy dość długi (dlaczego, powiem później), dodatkowo użyłem grzechotki oraz nóż do ściągania zaczepów.


2.
Po uniesieniu maski, naszym oczom ukazuje się taki widok, należy odkręcić śruby nr 1,2 oraz 3 i 4 ukryte pod reflektorem (dlatego potrzebujemy dłuuugi krzyżak), dodatkowo odkręcamy śrubę nr 5 i wysuwamy metalowy element w kierunku grilla (zaznaczone strzałką na zdjęciu).


Obrazek


Obrazek

3.
Po wyciągnięciu reflektora z samochodu, w pierwszej kolejności ściągamy gumową "uszczelkę " (zaznaczoną na zdjęciu strzałką, miejsca jej mocowania również zostały zaznaczone).


Obrazek


Obrazek


4.
Po ściągnięciu gumy, ściągamy metalowe klipsy (8 szt.), które najlepiej podważyć nożem aby w bezpieczny sposób je ściągnąć, bez ryzyka uszkodzenia szkła.

Obrazek


5.
Następnie delikatnie wsuwamy nóż lub płaski śrubokręt między obudowę i szkło aby odkleić, zastałą przez tyle lat część.

Obrazek


6.
Potem już tylko wszystko dokładnie, czyścimy, myjemy i składamy w odwrotnej kolejności.
Pamiętaj aby uszczelka oddzielająca szkło reflektora od obudowy znalazła się na odpowiednim miejscu.
Należy uważać na środki do mycia szyb i wszelkie detergenty, gdyż można sobie bardzo łatwo uszkodzić odbłyśnik lampy.

Obrazek


Już możemy się cieszyć czystym reflektorem.

Obrazek
Awatar użytkownika
burdzio89
Mechanik
Mechanik
Posty: 194
Rejestracja: 2014-01-02, 19:51
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 1.8E 125KM (ADR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Wodzisław Śląski
Płeć:

Post autor: burdzio89 »

A idzie uratować odblysnik?
Musze taki knif wykonać w cygaro.
Nie moge dostać nigdzie oryginalnych świateł.
Mam do wymiany klosze (dziurawe od kamieni)
A odbłyśniki matowe :-\
Awatar użytkownika
polok777
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 65
Rejestracja: 2014-06-01, 13:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Istebna

Post autor: polok777 »

burdzio89, Odblysnik wysłać do chromowania/metalizacji. W Żorach niedaleko Ciebie zajmują się takimi sprawami. Wrzuć w Google chromowanie natryskowe.
:q:
Awatar użytkownika
bartekszcz
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2016-10-10, 23:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Żywiec

Post autor: bartekszcz »

burdzio89, w sumie po moich odbłyśnikach widać już swoje lata, jakbyś wiedział coś więcej na temat kosztów renowacji takich odbłyśników to daj znać ,polok777, dzięki za info jak będę mieć czas to może i sam zadzwonię i się zorientuję :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”