[A6-2.5TDI AEL] Jaki najlepszy olej??

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategorii a jest związane z silnikami wysokoprężnymi.
Awatar użytkownika
gjom
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2012-01-03, 20:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Krasnystaw
Otrzymał podziękowań: 1 raz

[A6-2.5TDI AEL] Jaki najlepszy olej??

Post autor: gjom »

Znalazłem post kolegi Piana_sta odnośnie pytania jaki jest najlepszy olej do Jego 2.6 V6 ABC. Ja zapytam o to samo tylko do Diesla bo nie jestem znawcą olejów.

Aktualnie zalany jest Castrol Magnatec 10W40. Jednak może polecacie coś lepszego. Słyszałem bardzo dobre preferencje o oleju Motul. Co o tym sądzicie??

Szukam jak najlepszego oleju dla przystępnej kieszeni dla diesla z turbiną przy ponad 300 tys. km przebiegu.
Awatar użytkownika
Rikimaru
Mechanik
Mechanik
Posty: 220
Rejestracja: 2011-03-12, 10:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg

Post autor: Rikimaru »

Ja mam mobil1 10w40 czyli półsyntetyk i nie narzekam.
Los się musi odmienić
lipton
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 293
Rejestracja: 2011-05-31, 12:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rzeszów

Post autor: lipton »

http://liquimoly.pl/features/katalog?pa ... gory_id=23 160zł 5L może nie jest tanio ale moim zdaniem jest idealny i ma bardzo dobre parametry chodzi mi o te parametry których nie da się wyczytać na opakowaniu ;) i specyfikacje często różnią się między sobą mimo że spełniają tę samą normę ;) na temat olejów poświęciłem parę długich wieczorów ;) i ogólnie to nie jestem zwolennikiem Castrola bo na jego temat nie ma szxczegółowych specyfikacji tak jak by producent chciał coś ukryć ;) dlatego polecam LM albo Mobil 1 ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

gjom pisze:Ja zapytam o to samo tylko do Diesla bo nie jestem znawcą olejów.
To samo jeśli nie ma DPFa. Full syntetic jako najlepszy.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

ja mam 0w40 mobila - full syntetyka
teraz zamienil bym na 5w40 ew 10w40
dobre oleje to tez vavoline, a motul bdb oleje :mrgreen:
AEL INSIDE
Awatar użytkownika
gjom
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2012-01-03, 20:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Krasnystaw
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: gjom »

Zależy mi głównie, żeby był bardzo dobry dla turba. Na forum A6 wyczytałem, że oleje z grupy Motul utrzymują niższa temperaturę turbo niż większość pozostałych.
Może tak być??
Awatar użytkownika
afro89
Administrator
Administrator
Posty: 1028
Rejestracja: 2011-08-25, 13:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszowice

Post autor: afro89 »

Oleje motul są jednymi z najlepszych, nie bez powodu są najpopularniejszym i można by powiedzieć jedynym sensownym olejem do silników motocyklowych. Jeśli zaś chodzi o oleje samochodowe to motul jest zawsze klasę wyższy niż jego konkurencja, czyli jak masz 10W40 Motul to w porównaniu do mobila 5w30 API jest takie same. Ja osobiście jeżdżę na Mobilu super 3000 5W30 i jestem zadowolony.
Mój czołg AEL 300KM 555NM: http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=426

Mister zlotu `12
Najszybsze auto zlotu `13
mati_A6
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-12, 14:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Żary

Post autor: mati_A6 »

Ja zalewam Motul 6100 SYNERGIE+ 10w40 i też jestem zadowolony. Śmiało mogę go polecić. Koszt bańki 5L kosztował mnie 135zł. Dodam jeszcze, że jak jezdziłem na mobilu to dolewałem około 0,5l a teraz nic ;-)
Awatar użytkownika
gjom
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2012-01-03, 20:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Krasnystaw
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: gjom »

Właśnie coraz bardziej mam chęć wlać Motula. Kiedyś lałem mobil i też dolewałem, teraz na Castrolu zrobiłem ok 5tys. km i na razie nie ma ubytków. Ale słyszałem bardzo dobre opinie o Motulu. mati_A6, czy ten co lejesz do siebie jest jakoś specjalnie dedykowany do diesla czy to raczej uniwersalny??
mati_A6
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-12, 14:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Żary

Post autor: mati_A6 »

Można go lać do ON jak i PB oraz silników z turbodoładowaniem. Tutaj znajdziesz szczegóły http://www.motul-oleje.pl/product/index-id-145.html
Ja jestem zadowolony z tego oleju i już niebawem wleje go ponownie bo zbliża mi się wymiana.
Taka ciekawostka w bagażniku wożę resztę tego motula który został mi po wymianie ( jakieś 250-300ml). I ostatnio jak nie było jeszcze tak zimno ale na pewno było już na minusie postanowiłem sprawdzić czy mocno zgęstniał i byłem mile zaskoczony bo wcale nie był gęsty. Oczywiście nie chlupał jak woda ale jak na pół syntetyk wydaje mi sie ze jest dobrze :ok:
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf fajny test tylko niewiadomo czy obiektywny do konca

zastanawiam sie tez nad valvoline max life - półsyntetyk - wersja do aut po 100 000 km i w miare dobra cena bo ok 100zl za 5l
AEL INSIDE
boger
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2012-01-18, 20:30
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Częstochowa

Post autor: boger »

Ja od niedawna używam olej Agip 10W40 SINT 2000 i jestem zachwycony, bo silnik jakby przycichł i równiej chodzi. Polecił mi go kumpel, który naprawia motocykle i też jeździ A6 C4 2,5 TDI. Lałem ten olej do mojej B4 1,9 TDI i zawsze podnosiła się kultura pracy silnika, dlatego nie zmieniam dobrych rozwiązań :ok:
śliczna biała "lodówa" B4 1,9 TDI
Audi A6 C4 2,5 TDI :q:
Awatar użytkownika
RacingFactory
Adept
Adept
Posty: 46
Rejestracja: 2012-01-06, 14:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Białystok

Post autor: RacingFactory »

Dodek pisze:http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf fajny test tylko niewiadomo czy obiektywny do konca

zastanawiam sie tez nad valvoline max life - półsyntetyk - wersja do aut po 100 000 km i w miare dobra cena bo ok 100zl za 5l
Max Life zależy, np u ojca w Lancii pomógł sporo, wcześniej miał zalany jakiś wynalazek to wariator było słychać przy każdym odpaleniu, zalaliśmy Max Life, efekt jest taki, że wariatora nie słychać i auto kulturalniej pracuje.
U siebie miałem wcześniej wlany też Max Life i przejściu na Motula jest "na plus" tzn. wyciszył popychacze, które czasem się odzywały przy odpaleniu i co najbardziej mnie zadziwiło spalanie oleju, wyraźnie spadło, póki co zrobiłem +/- 1500km i trzyma się na bagnecie 3/4 skali.
Akurat Motula leje do każdego swojego auta i złego słowa powiedzieć nie mogę, w Hondach po zagrzaniu pedał gazu pracował metodą 0-1 i nic złego się nie działo ;-)
Awatar użytkownika
Lechu
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 317
Rejestracja: 2011-08-30, 22:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: z nienacka

Post autor: Lechu »

gjom, zalewaj full syntetyk ,polecam Liqui Moly .
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Ja u siebie mam mobila s2000 bo taki wlali przy serwsie startowym i nie jest zle, dolewam 0.5l na 2-3tys ale to gownie przez wycieki drobne. Jak go kupiłem to nie wiadomo co bylo ale przy odpale potrafił zagrzechotac na tym oleju cisza.
Ale fakt oleje motula sa dobre. Jak byłem młodszy bawiłem sie w remonty hondy nsr(wiecej stała rozebrana niz jezdzila takie klocki lego) I czesto wylewałem olej ze skrzyni bo zawsze cos mi nie pasowało a to halas a to grzanie, dopiero na motulu zaczą normalnie chodzic, tak samo do mieszanki najlepszy był, duzo gładziej chodziił i nie dymił :-P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”