[A6 C4] Głośniki tylna półka do sedana - na jakie wymienić

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
marcinz89
Adept
Adept
Posty: 17
Rejestracja: 2011-07-01, 20:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Racibórz

[A6 C4] Głośniki tylna półka do sedana - na jakie wymienić

Post autor: marcinz89 »

Cześć Wszystkim, Panowie mam mały problem. W Audi zerwało mi się mocowanie membrany jednego, tylnego głośnika. Wyciągnąłem ten głośnik ale regeneracja jego mnie przerosła. Teraz kombinuje na co by go podmienić. Może ktoś z Was już ten temat przerabiał (radio mam nieoryginalne Pioneer i tylne głośniki to Nokie z oryginalnymi wzmacniaczami). Rozpatruje dwie możliwości:

1. Zakup używanych, oryginalnych głośników.
I tu pojawia się pytanie. Mam okazje kupić głośniki Nokia z Audi 80 B4 z tylnych drzwi. Średnica pasuje, ale na wzmacniaczu pisze 1,5V. Na oryginalnych z C4 pisze 2V. Czy jak bym przełożył ten głośnik z B4 do mojego 2V to wszystko będzie działać jak należy?

2. Zakup nowych głośników o podobnym rozmiarze np. Pioneer.
Tutaj chodzi o problem z zamocowaniem ich. Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł na jakieś fajne zaadaptowanie ich do tylnej półki w prostokątne dziury po starych głośnikach? Do oryginalnych mocowań nie da rady zamocować innych głośników, bo mocowanie nie jest na wkręty tylko na przekręcenie głośnika.
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

marcinz89, nie ma tak, że się nie da. Ja obecnie mam włożone głośniki z A6 C6 (przednie), o takie Obrazek

trochę rezania było ale działa, z tym że ja miałem zwykłe głośniki, a z Twojego opisu wynika że masz głośniki aktywne, wówczas wystarczy oddzielić wzmacniacz i do niego dolutować nowy głośnik, mam tak zrobione głośniki w tylnych drzwiach z A8 D2

z własnych doświadczeń odradzam kupowania ori używek czy to z A6 C4 czy 80-tki bo te głośniki mają ponad 20 lat, nawet jak w momencie zakupu będą OK, to za chwilkę padną
Ostatnio zmieniony 2017-03-20, 19:48 przez FAŁDZIK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

FAŁDZIK pisze:z własnych doświadczeń odradzam kupowania ori używek czy to z A6 C4 czy 80-tki bo te głośniki mają ponad 20 lat, nawet jak w momencie zakupu będą OK, to za chwilkę padną
eeee tam :-P Kilka lat temu kupiłem od Buttera komplet i śmiga jak ta lala ważne aby sprawdzić stan zawieszenia szczególnie te na piance lubią się sypać.
Co do oznaczeń 1.5V 2V chodzi tu głównie o zasilanie aktywnych wzmacniaczy które są wbudowane w głośnikach, możesz to spokojnie pominąć i podpiąć bezpośrednio do konwektorów głośnika. Jeśli decydujesz się na zakup nowych to napisz jaki masz budżet to coś doradzę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”