[A6 C4] 2.5TDI Reflektory DEPO, TYC Opinie

ryba80
Mechanik
Mechanik
Posty: 175
Rejestracja: 2011-07-07, 23:53
Imię: Rafał
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Rybno koło Działdowa
Płeć:

[A6 C4] 2.5TDI Reflektory DEPO, TYC Opinie

Post autor: ryba80 »

Czy ma ktoś może te reflektory w swoich furach. Interesują mnie tylko opinie rzeczywistych użytkowników czyli jak świecą w nocy, rozkład światła, spasowanie z karoserią itp. w porównaniu do oryginału. Temat o o czyszczeniu reflektorów, regeneracji odbłyśników znam.
GreenGreen
Mechanik
Mechanik
Posty: 192
Rejestracja: 2013-12-09, 12:21
Imię: Mariusz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Krzeszowice
Płeć:

Post autor: GreenGreen »

a o wymianie soczewek na większe ?
ryba80
Mechanik
Mechanik
Posty: 175
Rejestracja: 2011-07-07, 23:53
Imię: Rafał
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Rybno koło Działdowa
Płeć:

Post autor: ryba80 »

GreenGreen pisze:a o wymianie soczewek na większe ?
O tym raczej nie za mało osób przetarło szlaki z tym eksperymentem, poza tym nie mam czasu na takie mody.
Interesuje mnie jak bardzo zamienniki odbiegają od oryginału. Na necie krążą różne opinie w zależności od modelu samochodu. O lampach z A6 c4 ciężko coś znaleźć więc może są forumowicze którzy użytkują coś innego niż oryginał i podzielą się opinią.
Awatar użytkownika
burdzio89
Mechanik
Mechanik
Posty: 194
Rejestracja: 2014-01-02, 19:51
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 1.8E 125KM (ADR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Wodzisław Śląski
Płeć:

Post autor: burdzio89 »

Powiem tak jeśli mogę się wypowiedzieć
w tej kwestii.
Użytkuje oryginalne soczewki więc nie wiem
jak świecą, wymieniając błotnik kupiłem nie oryginalne kierunki myślałem że przód samochodu będzie wyglądał
świeżo. Niestety w żaden sposób nie szło ich dopasować, ni jak z każdej strony szpary były szerokie lub nie było ich wcale.
Mam nadzieję że to da Ci do myślenia lub pomoże podjąć decyzję :]
sawmen
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2013-03-18, 21:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rzepin, Lubuskie

Post autor: sawmen »

Coś od siebie podpowiem. Kupiłem najtansze reflektory przednie do a6 jak na allegro były. moje stare były zajechane, szkło pęknięte i uchwyty połamane. Kupiłem może TYC, nie mają oznaczeń żądnychn napewno nie depo. Kupiłem najtansze celowo z zamiarem przeróbek na soczewke bi-xenon i pomalowaniu środków na czarno. Bo powiem ci że jak bym miał je założyć od razu to kaszana. Brudne w środku, pełno pyłu, uszczelka szkło-obudowa jakieś 1cm brakowało w obwodzie, więc parowanie nieuniknione, soczewka od mijania brakowało jednego wkreta montażowego, kabelki cieniutkie że przełożyłem okablowanie ze swoich starych lamp.

Depo mam kierunki przednie dymione, kolor taki sobie, ale montaż i jakość OK.

Ale powiem opinie o DEPO przednich lampach. Kolega kupił do Seata Toledo 2 2001r i powiem rewelacja, wykonanie jak oryginał, kable grube, świecą jak należy. Tylko do A6 depo strasznie drogie.
Ostatnio zmieniony 2017-01-12, 22:12 przez sawmen, łącznie zmieniany 1 raz.
ryba80
Mechanik
Mechanik
Posty: 175
Rejestracja: 2011-07-07, 23:53
Imię: Rafał
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Rybno koło Działdowa
Płeć:

Post autor: ryba80 »

Depo do A6 C4 na allegro 526zł komplet http://allegro.pl/depo-reflektory-lampy ... 07240.html
Co do kierunków to rzeczywiście TYC robi bubel brak spasowania na karoserii przerabiałem to może inny producent przyłożył się lepiej.
GreenGreen
Mechanik
Mechanik
Posty: 192
Rejestracja: 2013-12-09, 12:21
Imię: Mariusz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Krzeszowice
Płeć:

Post autor: GreenGreen »

Jak kupowałem depo do toledo to też byłem zadowolony - jakość nie odbiegająca od oryginału jednakże kable we wtyczce były zamienione i musiałem przekładać.
chonabibe
Adept
Adept
Posty: 14
Rejestracja: 2015-09-23, 21:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: chonabibe »

mam w tej chwili Tyc u siebie. Reflektory oraz kierunki. Spasowanie ok, jakość świecenia słabiutka.. Kupiłem Helle w bardzo ładnym stanie, ale nie zdążę porównać, bo ori ksenon właśnie dojechał 8-)
O Depo słyszałem względnie dobre opinie, Tyc z własnego doświadczenia odradzam.
pazdzioch123
Mechanik
Mechanik
Posty: 103
Rejestracja: 2014-04-21, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chmielno

Post autor: pazdzioch123 »

ostatnio wstawiłem sobie depo. Na starych miałem odległość świecenia lamp ok 3-4m. Po wstawieniu nowych DEPO odległość świecenia 2 razy dłuższa ale i o wiele jaśniejsza. Także jestem bardzo zadowolony
Awatar użytkownika
Decu1405
Adept
Adept
Posty: 11
Rejestracja: 2016-06-14, 07:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jordanowo

Post autor: Decu1405 »

TYC odradzam, mam u siebie (soczewki) z żarówkami philips nightvision i świecą gorzej niż zwykłe stare żarówki w coupe na oryginalnej lampie
kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kEru »

Zaryzykowałem i kupiłem reflektory i kierunkowskazy TYC (akurat depo na chwilę obecną niedostępne). Myślałem że będzie gorzej ale jestem miło zaskoczony, spasowanie ok, od razu zapodałem hidy więc świecą elegancko (teraz wiem, że mam światła)
Co do samych reflektorów w środku jeden miałem zabrudzony, na odbłyśnikach widać różne paprochy, szkło reflektorów też dziwnie odlane (trzeba się wpatrzeć)
Awatar użytkownika
Rico77
Mechanik
Mechanik
Posty: 116
Rejestracja: 2015-05-03, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Rico77 »

Rok temu stałem przed dylematem: nowe zamienniki, czy ori używki. Mam zamiennik kierunkowskazu przód oraz tył i spasowania oraz wygląd są identyczne z ori, jednak opinie o reflektorach były bardzo zróżnicowane. Zdecydowałem się na zakup ori używek, ale ważne było dla mnie to, żeby były z demontażu jednego auta. Te z różnych miały czasami widoczne różnice w "stopniu zużycia" już na zdjęciach. Trwało to chwilę, ale znalazłem i wysłałem do pełnej regeneracji - kompletne czyszczenie wszystkiego i polerowanie. Nie żałuję, bo znalazłem reflektory w stanie idealnym technicznie zewnętrznie (uszczelnienia, mechanizm regulacji, uchwyty) i teraz dopiero mam światła :mrgreen: Ostatnio miałem "nieprzyjemność" jechać kiluletnią Kia Ceed w nocy i dosłownie ja tam nic nie widziałem ;)
Bart86
Adept
Adept
Posty: 14
Rejestracja: 2014-09-22, 23:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg

Post autor: Bart86 »

Rico77, Zrobiłem dokładnie tak samo jak ty. Też kupiłem kpl. oryginalnych, zregenerowałem odbłyśnik i wyczyściłem soczewki, tylko zamiast polerowania klosza, kupiłem nowe Hella za 100 zł szt. Efekt rewelacja.
Facet powinien być jak schabowy: Z kapustą i z jajami :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”