[100 C4] 100 c4 2.5 aal montaż quattro

Pomysły, pytania, spostrzeżenia odnośnie tuningu zawieszenia, silnika, układu napędowego.
arkady09
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2014-01-26, 09:31
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowy Sącz

[100 C4] 100 c4 2.5 aal montaż quattro

Post autor: arkady09 »

Witam wszystkich , jeżeli chodzi o części to nie problem jak praktycznie wygląda montaż quattro w ośce audi 100 c4 sedan ?

Z tego co idzie się domyśleć skrzynia , most , dyfer , zawias, wychech , zbiornik paliwa , sterownik silnika ? . Są jakieś niespodzianki jeżeli chodzi o elektryke pojazdu .
Awatar użytkownika
Nieju231
Mechanik
Mechanik
Posty: 233
Rejestracja: 2013-01-13, 21:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Busko-Zdrój

Post autor: Nieju231 »

A czy nie czasem bez cięcia budy się nie obejdzie ? nadwozie c4 w oście i w quattro chyba się różnia.
void
Mechanik
Mechanik
Posty: 138
Rejestracja: 2012-10-31, 15:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pomorskie

Post autor: void »

Znacznie różnią. Nie wiem jak w C5, ale w B6 P&P podchodzi napęd. Wyjdziesz na tym lepiej jak znajdziesz AELa Q lub jeżeli motor jest ok to znajdź zdrową budę 100 quattro i zrób przekładkę. Te dwie opcję wchodzą w grę jedynie.
highzim
Mechanik
Mechanik
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-14, 23:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rzeszów

Post autor: highzim »

W budzi rozni sie tunel, do ogarnięcia, miejsca na sanki tylne z quattro niby są zaślepione gwinty.
A6 C4 Avant 2.8 30V Quattro - jest
S4 C4 Avant 2.2 20V Turbo Quattro - było
S6 C4 Avant 2.2 20V Turbo ++ - jest
marcin łuków
Mechanik
Mechanik
Posty: 141
Rejestracja: 2014-12-31, 01:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: łuków

Post autor: marcin łuków »

quattro ma zupełnie inną podłogę. bez spawania i cięcia nie da rady tego wykonać
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

Post autor: various »

Butter kiedyś wspominał, że ktoś to robił i za żadne skarby nie powtórzył by tego. Nie warto, szkoda zdrowia, dramat itd...
highzim
Mechanik
Mechanik
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-14, 23:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rzeszów

Post autor: highzim »

Wiem ze troche odkop ale, buda różni się tunelem ( w q mamy takie jak by dodatkowe pudełeczko na tunelu, zeby sie linki zmieścily od ręcznego nad wałem ) tunel bez problemowy do wymiany na paru zgrzewach, mocowanie podpory, na tylne podłużnice należy odwiercić z dawcy quattro mocowania wózka i przyspawać do swoich ( fabrycznie q wyglada jak by ktoś je dołożył ), no i cała zawiecha, bak, wydech plus abs.
https://www.youtube.com/watch?v=Yws9r4i9HoA tutaj jest filmik jak ruscy setke przerabiają na quattro i auto jeździ bez problemowo :D
A6 C4 Avant 2.8 30V Quattro - jest
S4 C4 Avant 2.2 20V Turbo Quattro - było
S6 C4 Avant 2.2 20V Turbo ++ - jest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”