[Q] Dobre używki czy nowe z niższej półki? Opony 18" do

wilus_sc
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 79
Rejestracja: 2013-09-20, 15:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Dąbrowa Górnicza

[Q] Dobre używki czy nowe z niższej półki? Opony 18" do

Post autor: wilus_sc »

Kupiłem kółka do eSki 18", teraz rozglądam sie oponami najlepiej 225/40. I mam dylemat: lepsza marka i używka czy może coś z niższej półki i nowe (Goodride, Dayton, Saetta, Firestone)? Robię ok. 20tyś rocznie, głównie po mieście i malo kiedy jeżdze z prędkościami +200km/h, jeśli już jest to chwilowe przegonienie samochodu ;)

Budżet ok. 1000zł ;)
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

wilus_sc, z własnego doświadczenia powiem, że lepiej kupić nowe z średniej półki niż używki, moje pierwsze 17-stki to były właśnie używane continentale, niby OK, 3 letnie, coś tam bieżnika było, ale na zakrętach piszczały jak jasna cholera, nie wspomnę o kałużach, no ale cóż, nie stać mnie było na kupno felg za 1200 i nowych opon w tym samym czasie, jednak na kolejny sezon postanowiłem kupić nowe i wybór padł na Matador mp 46 hectorra 2 i byłem z nich mocno zadowolony, przejeździłem na nich 6 lat i w ubiegłym roku zmieniłem na takie same i dalej jestem zadowolony, z tego co widzę w twoim rozmiarze jest hectorra 3 i zmieściłbyś się w 1000. Na koniec dodam, że na Matadorach Skody wyjeżdżają z fabryki, więc chyba nie są takie złe.
Słowik
Mechanik
Mechanik
Posty: 113
Rejestracja: 2016-06-13, 11:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Słowik »

Ja również jestem za nowymi. Zjezdziłem sporo kompletów różnych używek w życiu i uważam, że jednak nowe to nowe. Używka zawsze jest dotarta i ułożona na innym aucie i u ciebie nigdy nie będzie już jezdzić tak samo. Ja do swojej kupiłem w lato szwedzkie Vikingi 225/45/17 i jestem bardzo zadowolony, trzymają super, ładnie wyglądają na feldze. Troszkę szumią ale bez przesady ;-) Gość z hurtowni w Radomiu zrobił mi super cenę i zapłaciłem z wysyłką 800 zł ;-)
Awatar użytkownika
lukaszz2369
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 305
Rejestracja: 2012-11-14, 15:53
Imię: Łukasz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Konin
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć:

Post autor: lukaszz2369 »

A ja wolę markowe używane niż nowe. Na początku maiłem nowe Barumy i potem jedną uszkodziłem i kupiłem dwie używane Continentale w bardzo dobrym stanie i czuć że są lepsze zwłaszcza na mokrym. Teraz mam komplet Continentali i jestem z nich zadowolony. Ale to też zależy jakie trafisz używane opony może mi akurat się poszczęściło ale na twoim miejscu bym poszukał używek tym bardziej że będziesz potrzebował 18 a za ok 1000zł trudno będzie kupić jakieś sensowne nowe w tych pieniądzach.
Awatar użytkownika
burdzio89
Mechanik
Mechanik
Posty: 194
Rejestracja: 2014-01-02, 19:51
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 1.8E 125KM (ADR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Wodzisław Śląski
Płeć:

Post autor: burdzio89 »

Kolega polecał mi coś takiego...
http://allegro.pl/4x-nowe-opony-letnie- ... 30101.html
Osobiście uważam że lepiej kupić nowe opony.
Jak nie ma kasy to kup wiosną dwie nowe i 2 używane, następnego roku dokupisz 2 nowe i będzie komplet :-P
Awatar użytkownika
bieniek
Adept
Adept
Posty: 10
Rejestracja: 2016-12-01, 19:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oslo

Post autor: bieniek »

Dla mnie to zależy o jakich używanych kapciach rozmawiamy.
Jeśli markowe i z pewnego źródła, to nie wiem czemu miałyby nie działać.
Sam kupiłem na tę zimę 16" używane Nokian Hakka R2 bo nie wiem czy za rok to auto jeszcze będzie w rodzinie.
Co do letnich podobnie, chociaż sam nie wiem, bo w B8 miałem Continental Cośtam Contact 5 i strasznie głośne były, zmieniłem bez przekonania na Kleber Dynaxer i były dużo cichsze, a trzymanie takie samo, jak do jazdy na codzień.
Także Conti juz raczej nie kupię, raczej zamówię komplet nowych, ale jak wiadomo okazja cyzni złodzieja :mrgreen:
Part of knowing where you're at is where you're not.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i felgi”