[A6 C4] Przełączniki w konsoli

Awatar użytkownika
rychu1717
Mechanik
Mechanik
Posty: 154
Rejestracja: 2014-09-24, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wadowice

[A6 C4] Przełączniki w konsoli

Post autor: rychu1717 »

Witam, zastanawiałem się nad świeceniem się przycisków w konsoli. Nie wiem dlaczego ale u mnie żarzą się wszystkie oprócz awaryjnych. Co dziwnego w ogóle się nie wyłączają, a wydaję mi się że powinny one dopiero się podświetlać po włączeniu pozycji. Czy ma ktoś pomysł od czego to może zależeć, czy może coś nie tak już jest z tymi przełącznikami ??



Obrazek
kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kEru »

Podświetlenie przełączników uruchamiają się po zapłonie. :ok:
Awatar użytkownika
rychu1717
Mechanik
Mechanik
Posty: 154
Rejestracja: 2014-09-24, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wadowice

Post autor: rychu1717 »

Hmm to faktycznie coś nie tak jest, jak u mnie nawet po zamknięciu samochodu świecą się one dalej. Najgorsze to że nie mam pomysłu gdzie szukać :-/
kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kEru »

Jak zamkniesz na dłużej auto nadal się żarzą piktogramy? Wcześniej nie występowała usterka? Przewód niebiesko czarny to podświetlenie przełączników w konsoli, odepnij radio i sprawdź czy usterka nadal jest :ok: (jak nie pomoże to każdy przełącznik odpinaj i sprawdzaj).
Awatar użytkownika
rychu1717
Mechanik
Mechanik
Posty: 154
Rejestracja: 2014-09-24, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wadowice

Post autor: rychu1717 »

kEru, Tak nawet jak zamknę one dalej się żarzą, dokładnie nie pamiętam ile to już trwa ale dobre kilka miesięcy. Spróbuję zrobić tak jak mówisz i dam znać :ok:
GreenGreen
Mechanik
Mechanik
Posty: 192
Rejestracja: 2013-12-09, 12:21
Imię: Mariusz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Krzeszowice
Płeć:

Post autor: GreenGreen »

tzn ża zbiorcza masa do podświetlenia obrazków jest uwalona i albo w układzie podświetlenia masz gdzieś zwarcie ze stałym plusem.
Awatar użytkownika
rychu1717
Mechanik
Mechanik
Posty: 154
Rejestracja: 2014-09-24, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wadowice

Post autor: rychu1717 »

GreenGreen, Nie wiem czy to jest połączone ale przyciski od szyb też się świecą.

[ Dodano: |2 Sty 2017|, o 12:56 ]
A więc tak radio odpiąłem i nic to nie dało w żadne sposób. Kolejno szukałem bezpiecznika odpowiedzialnego za nie i co o dziwo połączone jest to z podświetleniem szyb, ponieważ gdy wyjąłem owy bezpiecznik szyby się wyłączyły ale za to te piktogramy o wiele mocniej się zaświeciły. Próbowałem też pojedynczo odpinać przełączniki jednak to nic nie dało. Jedno co mnie zastanawia to że piktogram od awaryjnych się nie świeci i działa poprawnie, czyli po przekręceniu stacyjki się włącza. Myślałem aby z każdego przełącznika poodcinać kabel zasilajacy i poprowadzić do stacyjki, jednak nie wiem czy to nie obciąży nadmiernie układu :/
q_dancer1
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2016-01-24, 18:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: opolskie

Post autor: q_dancer1 »

Mogę się podłączyć z krótkim pytaniem?

Czy po zamknięciu auta kluczem, powinien mrugać czerwony trójkąt na przycisku świateł awaryjnych?
Ostatnio zmieniony 2017-01-02, 16:29 przez q_dancer1, łącznie zmieniany 1 raz.
GreenGreen
Mechanik
Mechanik
Posty: 192
Rejestracja: 2013-12-09, 12:21
Imię: Mariusz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Krzeszowice
Płeć:

Post autor: GreenGreen »

Nie - jeśli masz alarm to powinna mrugać żarówka dodatkowa w przycisku przeciwmgłowych.
Awatar użytkownika
rychu1717
Mechanik
Mechanik
Posty: 154
Rejestracja: 2014-09-24, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wadowice

Post autor: rychu1717 »

Patrzyłem jeszcze przed chwilą na przekaźniki i jeden w szczególności mnie zaciekawił. Mowa o przekaźniku na podszybiu (w tej puszcze ) 267. Jak go wyjąłem to przyciski przestały się żarzyć, i zaczęły działać prawidłowo. Czyli normalnie się nie świeciły dopiero po przekręceniu zapłonu prawidłowo się podświetliły, jednak po wpisaniu nr w google wyskoczyło że jest powiązany z klimatyzacją więc o co chodzi ?? :-D Jeszcze jedno co przyciągnęło moja uwagę to taki mniejszy przekaźniczek w metalowej obudowie. Gdy go wyjąłem to zniknął prąd z przyciskach szyb. Orientuje się ktoś konkretnie za co jest on odpowiedzialny i czy to może jakoś czasowo wyłączać podświetlenie przycisków ?? :-)
Ostatnio zmieniony 2017-01-07, 20:51 przez rychu1717, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rychu1717
Mechanik
Mechanik
Posty: 154
Rejestracja: 2014-09-24, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wadowice

Post autor: rychu1717 »

Panowie nikt nie ma pomysłu gdzie może tkwić problem?? Auto stoi w garażu od poniedziałku a już aku nie ma nawet 11 V, a przyciski jak się świeciły tak świecą się dalej. :-/
ryba80
Mechanik
Mechanik
Posty: 175
Rejestracja: 2011-07-07, 23:53
Imię: Rafał
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Rybno koło Działdowa
Płeć:

Post autor: ryba80 »

Posprawdzaj te przekaźniku czyli otwórz puszkę przekaźnika zobacz czy styki się nie "zespawały" jest tam rzeczywiście przekaźnik od klimy w podszybiu, ale któryś obok odpowiada też za rozłączenie obwodu na czas kręcenia rozrusznikiem. Sprawdź też przekaźnik 213 pod półką pod nogami kierowcy mi kiedyś cuda się działy gdy były nadpalone styki w środku po przeczyszczeniu drobnym papierem do dziś spokój.
Awatar użytkownika
rychu1717
Mechanik
Mechanik
Posty: 154
Rejestracja: 2014-09-24, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wadowice

Post autor: rychu1717 »

ryba80, Ten przekaźnik od klimy wymieniłem i dalej to nie ustąpiło, natomiast 213 wypinałem kiedyś i o dziwo żadnego efektu nie było. :shock:
ryba80
Mechanik
Mechanik
Posty: 175
Rejestracja: 2011-07-07, 23:53
Imię: Rafał
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Rybno koło Działdowa
Płeć:

Post autor: ryba80 »

To sprawdź jeszcze przekaźnik 239 pod maską, a potem jeszcze wiązkę przewodów w tylnej klapie przy zawiasach tam też się przewody często przecierają i robią się cuda. Rozumiem że wszystkie tylne światła ci działają bez żadnego ale nie ma żadnej choinki.
Awatar użytkownika
rychu1717
Mechanik
Mechanik
Posty: 154
Rejestracja: 2014-09-24, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wadowice

Post autor: rychu1717 »

Z tyłu wszystko jest ok, w senie wszystkie światła prawidłowo świecą. Udało mi się zauważyć że przekaźnik od klimy, ten na podszybiu przy ładowaniu aku nagrzewa się. Natomiast wiązkę sprawdzę bo to może mieć wpływ na czasówkę która nie odcina podświetlenia szyb.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka, tempomat”