[100 C4] Kluczyk scyzoryk

pawel76
Mechanik
Mechanik
Posty: 230
Rejestracja: 2014-04-19, 18:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów Wlkp

[100 C4] Kluczyk scyzoryk

Post autor: pawel76 »

Posiadam w swojej audi fabryczny centralny z autoalarmem, czy jest opcja dorobienia pilota do tego? A najlepiej kluczyk scyzoryk z pilotem
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

pawel76, da się przy dołożeniu np. takiej centralki http://allegro.pl/centralny-zamek-2d-ki ... 26778.html
ale nie wiem jak z alarmem, zadzwoń to pogadamy
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

pawel76 pisze:czy jest opcja dorobienia pilota do tego? A najlepiej kluczyk scyzoryk z pilotem
Jest, najlepiej i najszybciej dorobią ci to tam gdzie się dorabia klucze z immo.
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

Tomas, rozwiń myśl bo nie do końca rozumiem, u "dorabiacza" skopiują mu sygnał z ori klucza i zaprogramują nowy pilot? W setach był chyba tylko centralny na podczerwień a nie radiowy i nie wiem czy tak się da. Druga sprawa to to, że pawel76 pisze o braku pilota, więc skopiowanie sygnału nie przejdzie
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

FAŁDZIK pisze:Druga sprawa to to, że pawel76 pisze o braku pilota, więc skopiowanie sygnału nie przejdzie
skoro nie skopiuje to dołoży centralkę radiową z pilotem typu scyzoryk (koszt do 100zł). Ale fakt to już nie dorabianie kluczy tylko zwykły elektromechanik załatwi sprawę. Oczywiście jak dobrze podłączy to alarm będzie działał jak dotychczas.
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

Tomas, no i o tym właśnie napisałem w pierwszym poście, dokładka drugiej centralki i siłownika w drzwi kierowcy, w tym zestawie, który poleciłem są 2 siłowniki, jeden łączymy z cięgnem zamka w drzwiach kierowcy i wówczas ori centralka widzi to jakby drzwi były zamykane przekręceniem kluczyka, drugi siłownik możemy wykorzystać do otwierania klapy bagażnika z pilota, temat taki założyłem i opisałem co i jak,

co do samego podłączenia tego wszystkiego nie potrzeba elektromechanika, można to zrobić samemu, jak tylko się nieco ociepli będę taki zabieg robił w świeżo kupionym Fordzie C-MAX, bo poprzedni właściciel zgubił pilota i są same dorobione kluczyki, postaram się wówczas wszystko udokumentować i wrzucić na forum,

dodam także, że w podanej przeze mnie aukcji do kluczyków dołączone są groty do nowszych modeli audi, warto wcześniej ugadać się ze sprzedającym czy nie dałoby rady w tych samych pieniądzach wymienić na starszy typ grotu, kupowałem u nich kilka centralek i są bardzo kontaktowi, można się ugadać
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

Ale po co siłowniki jak centralny przecież jest :?: :!: kupujesz samą centralke i wpinasz ją pod obecną zeby nowe kluczyki-scyzoryki działały, ot i wszystko. Miałem tak w swojej 100 C4. Za centralke z 2 scyzorykami zapłaciłem na allegro 89zł
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

Tomas, chyba że w setach tak łatwo to wygląda, ja swego czasu, jak nie miałem jeszcze bladego pojęcia o tych centralkach dałem swoją A6 do mechanika, ten wymienił ori sterownik, wsadził nowy i musiał użyć jeszcze dwóch przekaźników, bo w przeciwnym razie auto otwierało się z pilota i po 3 sekundach samo zamykało
zastosowanie siłownika pozwala na zachowanie ori sterownika i nie trzeba się zastanawiać co gdzie podpiąć
ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer”