[A6-2.5TDI AEL] Nie odpala, widoczny wyciek oleju napedowego

Wszystko ci się tyczy układu wtryskowego w silnikach wysokorpężnych
mate1957
Mechanik
Mechanik
Posty: 121
Rejestracja: 2016-08-12, 14:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Włocławek

[A6-2.5TDI AEL] Nie odpala, widoczny wyciek oleju napedowego

Post autor: mate1957 »

Witam panowie. Niestety po raz kolejny mam problem z moim tdi. Ostatnio bedac w delegacji w gdansku auto zgaslo i nie chcialo odpalac, po okolo pol minuty krecenia rozrusznikiem odpalal max dalo sie wkrecic na 2 000 obrotow i gasl. Wtedy dostrzeglem powietrze w przewodach paliwowych. Podlaczylem na szybko przewod dochodzacy do filtra do pompy (pominalem tym filtr paliwa i jego podstawe ) i odpalil i do konca delegacji nie bylo problemu( nim wrocilem zalozylem na przewod filtr zeby syfu z baku nie zaciagnac). Kupilem filtr weze i podkladki miedziane i zrobilem uklad. Ze dwa tygodnie byl spokoj. Dzis odpalilem i ujechalem z 500 metrow auto zgaslo i znow kreci z pol minuty i dopoki trzymam na obrotach wyzszych (okolo 2500) chodzi, zdejme noge z gazu gasnie. Zauwazylem kapanie z okolic pompy. Co sie dzieje? Co mam zrobic? Jakies opcje? Podpowiedzi?
kajoj
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2014-04-21, 07:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: kajoj »

Nieszczelny układ paliwowy,zapowietrzony.
mate1957
Mechanik
Mechanik
Posty: 121
Rejestracja: 2016-08-12, 14:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Włocławek

Post autor: mate1957 »

Tyle to ja wiem tylko moje pytanie brzmi czy to pompa cieknie czy czym? Jest tam cos jeszcze czym moze cieknac?
kajoj
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2014-04-21, 07:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: kajoj »

Nikt tego nie wie,,popryskaj pompę np zmywaczem wurth i będziesz wiedział czy to z głowiczki pompy czy z nastawnika.Albo oddaj pompę na stół do pompiarza i będzie wiadomo że pompa szczelna.
Biedron
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2015-04-24, 11:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rogoźno Wlkp.

Post autor: Biedron »

Wkładasz rękę pod pompę i macasz. Jak ręka mokra to leci. Żeby sprawdzić dokładniej trzeba wymyć np. benzyną ekstrakcyjną i szukać z lusterkiem.
pazdzioch123
Mechanik
Mechanik
Posty: 103
Rejestracja: 2014-04-21, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chmielno

Post autor: pazdzioch123 »

sprawdź przy kole zębatym. U siebie bardzo długo szukałem wycieków i okazało się że ciekło z oringa który się tam znajduje.
mate1957
Mechanik
Mechanik
Posty: 121
Rejestracja: 2016-08-12, 14:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Włocławek

Post autor: mate1957 »

Wlasnie mysle ze tamtedy leci bo uszczelki pod deklem i samym nastawnikiem wymienialem. Wiec chyba tylko tam przy kole zebatym zostaje jesli chodzi o ta okolice. Tam jest oring czy simering? Wiesz moze jego dokladne parametry?
munior
Adept
Adept
Posty: 45
Rejestracja: 2014-07-01, 21:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: munior »

mate1957 pisze:Wlasnie mysle ze tamtedy leci bo uszczelki pod deklem i samym nastawnikiem wymienialem. Wiec chyba tylko tam przy kole zebatym zostaje jesli chodzi o ta okolice. Tam jest oring czy simering? Wiesz moze jego dokladne parametry?
Rozmiar uszczelniacza 20 x31x 7,3 .Po zdjeciu paska i koła ,mozna wymienić bez wyciągania pompy
Ostatnio zmieniony 2016-11-09, 16:52 przez munior, łącznie zmieniany 1 raz.
tymek90
Adept
Adept
Posty: 17
Rejestracja: 2016-04-14, 13:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kazimierza Wielka

Post autor: tymek90 »

tu masz mój temat: http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=11364
Powodzenia :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”