[FWD-MAN.] Metaliczne stuki i piski przy wciskaniu sprzęgła

Wszystko co związane z napędem a nie pasujące do ww kategorii.
q_dancer1
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2016-01-24, 18:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: opolskie

[FWD-MAN.] Metaliczne stuki i piski przy wciskaniu sprzęgła

Post autor: q_dancer1 »

Witam,
Stary temat usunąłem bo to na 99% nie pompa wtryskowa.

Spod maski wydobywają się stuki piskliwe, takie metaliczne, jak na filmie:

Dźwięki bardziej słyszalne są jak się
posłucha od dołu auta. Szczególnie po przejechaniu kilku km (pewnie po rozgrzaniu sprzęgła). Jak jest zimne to stuka głośno jak na filmie. Po rozgrzaniu stuka ciszej, tylko przy wciskaniu sprzęgła.

Piski stuki się wzmagają jak wciskam sprzęgło. Odebrałem dzisiaj auto właśnie z nowym kompletem sprzęgła (ponoć LUK) więc łożysko wyciskowe powinno być nowe. W każdym razie przed wymianą sprzęgła nie piszczało.

Nie pozostaje mi chyba nic jak na reklamacje i kopanie się z mechanikiem, znowu. Takie szczęście do fachowców mam :-x

Tak dla pewności. Czy jest możliwe, że przy rozsprzęglaniu/sprzęglaniu silnika ze skrzynią, minimalnie zwiększa się obciążenie silnika, przez co napęd pompy wtryskowej ma przez chwilę ciężej i powoduje takie stukanie? Tak czysto hipotetycznie pytam żeby na 100% wykluczyć tą pompę. W każdym razie na obrotomierzu nie wskazówka nawet nie drgnie.
Ostatnio zmieniony 2016-10-22, 16:06 przez q_dancer1, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

Post autor: various »

q_dancer1, pisk częstotliwościowo zgodny z obrotami więc to na pewno nie góra silnika, która kręci się 2x wolniej. Skoro przed wymianą sprzęgła tego nie było to chyba jasne, gdzie leży problem.

Zaraz po odebraniu auta tak piszczało? Mechanik głuchy?
q_dancer1
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2016-01-24, 18:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: opolskie

Post autor: q_dancer1 »

Powiem szczerze, że zrobił mnie w ch**a bo dałem sobie wmówić że to z napędu pompy wtryskowej, stukająca rolka itd. Na auto czekałem miesiąc, odbiór był krótko przed 17, i się zbierali do domu i ewidentnie chcieli się już mnie pozbyć. Więc auto wziąłem :-x Wczoraj w domu na spokojnie wszytko sprawdziłem i wykluczyłem tą pompę.

Dzięki za informację na temat tych obrotów, mam tutaj kolejny argument. :ok:
Ostatnio zmieniony 2016-10-23, 11:46 przez q_dancer1, łącznie zmieniany 1 raz.
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Spierdolili coś albo nie dokrecili przy sprzegle jak byk slychać jak coś ociera - niech jeszcze raz rozbierają
Ostatnio zmieniony 2016-10-23, 17:14 przez Dodek, łącznie zmieniany 1 raz.
AEL INSIDE
q_dancer1
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2016-01-24, 18:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: opolskie

Post autor: q_dancer1 »

Stukało fabrycznie nowe łożysko wyciskowe sprzęgła. Zestaw z LUKa.

Finalnie założone łożysko SKF.

Ogólnie robiłem skrzynie szóstke i wymiana sprzęgła. Jeżli ktoś chce namiar gdzie nie robić to wyślę na PW. Wymiana łożysk w skrzyni i sprzęgła i potem kopanie się o wymianę tego łożyska wyciskowego trwało w sumie miesiąc. :shock:

Na początku próbowali mi wmówić, że te stuki to od pompy wtryskowej. Przykre było to, że musiałem praktycznie sam im powiedzieć co jest nie tak z autem bo próbowali mi wcisnąć samochód z takimi objawami jak na filmie. Szef zachowuje się jak dzieciak i mam wrażenie, że gdy trafi się im osoba, która nie zna swoich praw to doją kasę do oporu.
Ostatnio zmieniony 2016-10-30, 00:02 przez q_dancer1, łącznie zmieniany 5 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”