[100-SEDAN] Naprawa i wymiana tapicerki fotela.

Fotele, kanapy, tapicerki, deski rozdzielcze, wykładziny i podsufitki.
Awatar użytkownika
PRZEMEK30
Adept
Adept
Posty: 41
Rejestracja: 2015-04-17, 21:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: lodzkie

[100-SEDAN] Naprawa i wymiana tapicerki fotela.

Post autor: PRZEMEK30 »

Witam kolegow. Z racji tego , iz moj fotel padl (puscilo oparcie) nabylem drugi w innym kolorze. Obicie rowniez jest przedarte w orginalnym obiciu. Chce przelozyc obicia z fotela na fotel , przy okazji sprawdzic maty ,bo nie grzeja. Czy bawiliscie sie w taki sposob. Czy latwo przelozyc te obicia? Moze macie jakies cenne uwagi , ktore mi pomoga. Nabywam z allegro obicie dawce, z ktorego tapicer zregeneruje mi dziure.
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-09-25, 10:16 przez PRZEMEK30, łącznie zmieniany 1 raz.
Diesel kopci, diesel czadzi, ale nigdy Cie nie zdradzi!.
kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kEru »

Ja do swoich materiałowych Recaro dokładałem grzane maty.

Prosta sprawa: odkręcić niepotrzebne plastiki z fotela itp, oddzielić oparcie od siedziska (2 śruby torx), na siedzisku odgiąć metalowe zaczepy i powoli ściągać materiał (nie wiem jak w kanapach, ale w Recaro są metalowe oczka, które trzeba odgiąć, przy składaniu zastąpiłem szybkozłączkami. W oparciu podobna sytuacja tylko w miejscu na zagłówki są prowadnice plastikowe, które się ściska od środka i wychodzą do góry. :-) To tak w skrócie

Jeżeli któraś z mat w fotelu jest uszkodzona, to podgrzewanie danego fotela nie będzie działać, najprościej sprawdzić przejście miernikiem (w większości przypadku gdzieś jest przepalony drut, po demontażu materiału szybko zauważysz) :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”