[ALL ] 3-cie światło stop na ledy ;)

Modyfikacje, pomysły i jak sama nazwa wskazuje rezania, rezania i jeszcze raz rezania
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

No i sie wyjaśniło :mrgreen:
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Wolfik, mógłbyś cyknąć parę fotek jak to wygląda ? Bo np. jak kupię ten stop :arrow: http://moto.allegro.pl/swiatlo-stopu-st ... 72454.html to nie wiem czy coś jeszcze mi trzeba czy tylko to :-?
Ostatnio zmieniony 2013-01-14, 18:45 przez GTR34, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Tak, ale to dopiero jutro/ pojutrze. Ta lampka z aukcji taka sama jak moja tyle że do niej potrzebujesz ramkę co się ją mocuje, chociaż na upartego to byś ją przylepił tak jak jest do szyby :mrgreen: :mrgreen:
(W sumie wątpię żebyś kupił tą ramkę... bo to element szyby jest, no chyba że jakąś rozbitą byś znalazł i zniej porwał ;) )
Ostatnio zmieniony 2013-01-14, 18:52 przez wolfik0, łącznie zmieniany 1 raz.
()()()() Jedna rodzinka VW
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

GTR34 A więc tak wygląda mocowanie lampki :mrgreen:

Obrazek

Obrazek
()()()() Jedna rodzinka VW
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

wolfik0, Wielkie dzięki :-) Kurdę, skąd ja wezmę taką ramkę :-? Sam stop to nie problem, ale z tą ramką..
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Może same takie uchwyty dorezaj ? bo tylko one trzymają :D
()()()() Jedna rodzinka VW
Matrix1540
Mechanik
Mechanik
Posty: 170
Rejestracja: 2012-01-02, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Matrix1540 »

Mi by się marzył trzeci stop który tak jak w nowych Porsche między innymi miga kiedy ostro przyhamujesz:) W Top Gear to widziałem jak ścigali się na 1/4 mili. fajny bajer tylko nie wiem na podstawie czego wiedzą kiedy migać, jakiś czujnik ciśnienia w przewodach hamulcowych?
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Albo też może być czujnik przeciążenia lub po prostu mikrostyk pod pedałem i jak do końca się wciśnie to przełącza w tryb migotania :mrgreen:
()()()() Jedna rodzinka VW
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

I masz migające :-) http://sklep.avt.pl/p/pl/485799/migajac ... ntazu.html
tylko że nielegalne :mrgreen:

Fajny jest patent na 3 stop naszego rodaka, ukł posiada akcelerator i z każdym określonym przeciążeniem płynnie załącza diody po kolei od środka do zew, efekt naprawdę jest zajebisty, coś prawie jak Michael Knight miał w super aucie :-)
Nie wiem tylko czy patent doczekał się homologacji i czy znalazł w końcu konkretnych nabywców.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
skowron
Mechanik
Mechanik
Posty: 123
Rejestracja: 2011-11-27, 15:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mauritius

Post autor: skowron »

musze dodac w tym temacie, ze mam 3 swiatlo stopu ktore kupilem razem z ori polka z sedana S4 i lampka jest na polce (polka taka sama jak moja poprzednia bez lampki), tak samo jak w moim audi A4 B5, wydaje mi sie to ta sama lampka, zrobie zdjecie jutro i wrzuce, jak dla mnie to najprostszy sposob na 3 swiatlo stop, 2 srobki i maly otwor na kabel w polce i po robocie, no moze poza przekaznikiem zeby bledu nie wywalalo :)

tutaj jest polka z podobna lampka, wiem bo mam taka w garazu z mojego A4, wywalilem bo mi obudowa na sloncu tak sie pogiela ze wygladalo to oblesnie, porownywalem z ta z audi 100 i jest identyczna...

http://allegro.pl/audi-a4-sedan-99-01-l ... 13762.html
Ostatnio zmieniony 2013-01-24, 21:08 przez skowron, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawlo12
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 93
Rejestracja: 2012-12-23, 20:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Śląsk

Post autor: pawlo12 »

Ja też niestety nie mam 3 światła stop,bo auto z początku roku 1996. :-|
Dziwi mnie że nasze modele to były klasy średniej-wyższej,a nie mają takich rzeczy jak;
-lampki obrysowe drzwi
-podświetlenie nóg

Ta szyba np.w avancie ma dodatkową ramke na stop i inną górna listwe(której nigdzie nieidzie dostać)całej szyby wymieniać z kuli tej lampki nie mam zamiaru(nieopłacalne),a pozatym org.lampka jest na żarówkach.
Chyba pozostaje kupić dodatkową ledową ;-)
Tylko do avanta jaką polecacie???? :?: 40,60 czy 80 led?
GreenGreen
Mechanik
Mechanik
Posty: 192
Rejestracja: 2013-12-09, 12:21
Imię: Mariusz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Krzeszowice
Płeć:

Post autor: GreenGreen »

Ja kupiłem swoją dodatkową 60 led (taką uniwersalną i zamontowałem ją na górnej listwie klapy na śróbki przez listwę do blachy (śrubki są w komplecie - wiertło 2,5). Dodatkowa dziurka przy nóżce lampy na kabelek i przeciągnąłem go pod listwą górną przez wężyk z wiązką klapy pod słupkiem i podłączyłem konektorami do dodatkowych pinów w listwie żarówek w lampie
end1970
Adept
Adept
Posty: 18
Rejestracja: 2012-09-03, 21:31
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Dynów

Post autor: end1970 »

Witam, ja pozwolę sobie odświeżyć temat i opisać przeróbkę trzeciego stopu na diody led bez użycia lutownicy. Potrzebujemy 10 sztuk diod led 5mm, ja użyłem czerwonych, 12volt. Cążki, kombinerki i śrubokręt krzyżakowy.

[ Dodano: |22 Wrz 2016|, o 20:11 ]
Po wymontowaniu lampy z klapy bagażnika Avant rozkręcamy ją i wyciągamy żarówki, następnie rozbieramy lampkę...
Obrazek

[ Dodano: |22 Wrz 2016|, o 20:12 ]
Po wymontowaniu lampy z klapy bagażnika Avant rozkręcamy ją i wyciągamy żarówki, następnie rozbieramy lampkę...
Obrazek

[ Dodano: |22 Wrz 2016|, o 20:21 ]
Następnie przycinamy nóżki diod na odpowiednią długość, dopasowujemy i montujemy kolejno... nóżki na końcach dobrze jest zagnieść kombinerkami aby łatwiej wsuwały się między metalową listwę stykową lampki i jej obudowę. Potem kolejno montujemy diody, sprawdzamy czy wszystkie świecą, składamy lampkę i montujemy do samochodu.

[ Dodano: |22 Wrz 2016|, o 20:22 ]
Obrazek

[ Dodano: |22 Wrz 2016|, o 20:23 ]
Obrazek

[ Dodano: |22 Wrz 2016|, o 20:24 ]
Obrazek

[ Dodano: |22 Wrz 2016|, o 20:25 ]
Obrazek

[ Dodano: |22 Wrz 2016|, o 20:26 ]
Obrazek

[ Dodano: |22 Wrz 2016|, o 20:27 ]
Obrazek

[ Dodano: |22 Wrz 2016|, o 20:28 ]
Obrazek

[ Dodano: |22 Wrz 2016|, o 20:30 ]
Tym sposobem lampkę pozostawiamy bez jakichkolwiek zmian i nie musimy nic lutować, a taki efekt końcowy.
Obrazek

[ Dodano: |22 Wrz 2016|, o 20:37 ]
Zdjęcie bardzo słabo oddaje rzeczywistość, wykonałem je bezpośrednio po deszczu w pełnym, ostrym słońcu. Porównując do lamp tylnych / z mocnym ledowymi żarówkami jasność trzeciego stopu jest równie silna. Co najważniejsze problem z przepalaniem żarówek mnie już nie dotyczy. Przy tym rozwiązaniu kiedy zechcemy wrócić do zwykłych żarówek wyciągamy diody, zakładamy żarówki i po wszystkim. Ja oczywiście pozostaje przy diodach. Opis mało dokładny ale myślę, że każdy sobie z tym poradzi, może ktoś postanowi to wykonać w ten sposób - jest dużo łatwiejszy o opisanego powyżej.
end1970
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rezanie”