[A6 C4] roztrzaskana szyba drzwi kierowcy

Awatar użytkownika
Decu1405
Adept
Adept
Posty: 11
Rejestracja: 2016-06-14, 07:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jordanowo

[A6 C4] roztrzaskana szyba drzwi kierowcy

Post autor: Decu1405 »

Witam,
Dzisiaj miałem nie miłą sytuację. Autko stało sobie na dworze, nie było za gorąco, ale duszno. Poszedłem więc przewietrzyć autko i otworzyć szyby. Kiedy otwierałem okno w drzwiach kierowcy (automat idzie sam na dół) i szyba była już przy samym dole, coś chrupnęło a szyba roztrzaskała się w mak 😕
Szybko załatwiłem sobie drugą szybę i dokonałem wymiany. Aczkolwiek kiedy szyba z samej góry rozpędem dochodzi do dołu słychać jakieś stuknięcie delikatne. Wcześniej też tak bylo ale tylko w tych drzwiach ( w pozostałych jest ok) . Jeśli szyba jest w połowie wysokości i spuszczę ją na dół to tego stuknięcia nie słychać.
Podczas montażu nowej szyby wyciągałem mechanizm, silniczek i wszystko przesmarowałem. Poza tym przykręcana obudowa ktora trzyma szpule linki w miejscu gdzie wychodzi pancerz linki była wygięta i mogła haczyc o szybę. Naprawiłem to ale szyba nadal stuka. Prosiłbym Was o jakieś rady na co się przyjrzeć bo nie chciałbym znowu szyby wymieniać
Awatar użytkownika
rychu1717
Mechanik
Mechanik
Posty: 154
Rejestracja: 2014-09-24, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wadowice

Post autor: rychu1717 »

Decu1405, Jeśli mówisz że wcześniej stukało to ktoś jak zakładał ramę to ją krzywo przymocował. Bo jeśli z jednej strony będzie za bardzo np na zewnątrz a z drugiej do wewnątrz to własnie tak się będzie działo. Więc albo o coś zaczepia albo rama może być trochę krzywa, ale to tylko moje przypuszczenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach”