[Q-AUT.] Luz na wale

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
Słowik
Mechanik
Mechanik
Posty: 113
Rejestracja: 2016-06-13, 11:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

[Q-AUT.] Luz na wale

Post autor: Słowik »

Wczoraj korzystając z okazji, że autko było na podnośniku poruszyłem wałem napędowym i zobaczyłem, że można nim pokręcić lewa prawa mniej więcej 1 cm w jedną i w drugą stronę. Zwróciłem na to uwagę bo przy wrzucaniu wstecznego często słychać takie metaliczne stuknięcie i myślę, że przyczyną jest właśnie ten luz. Podczas jazdy nie jest to odczuwalne. Wiecie może w którym miejscu może występować ten luz? Czy w samym dyferencjale czy może gdzie indziej szukać przyczyny?
kwazik
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2013-08-27, 21:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: kwazik »

Ogólnie wszędzie może być w zespole napędowym.
1 cm to nie jest dużo.
Kasowanie luzu w dyfrze niewiele zakładów umie poprawnie zrobić i cena zwykle dość spora.
Może ew. zrzucić wał i dać same przeguby dać do regeneracji - napiją teflon i może będzie lepiej.
Pzdr
kwazik
Awatar użytkownika
ziemas
Mechanik
Mechanik
Posty: 105
Rejestracja: 2012-09-12, 22:28
Imię: Ziemek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: ziemas »

Podobno zamiana przegubów coś pomaga(tył na przód, przód na tył). Najtańsza opcja od której można zacząć.
Larix
Mechanik
Mechanik
Posty: 231
Rejestracja: 2013-12-07, 11:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Dolina

Post autor: Larix »

Przeguby pasują ponoć od Scorpio. Nowe po 70 zeta :-D
Jest:
-Audi 100 '92 quattro Avant 2.8 + Stag-300 automat
-VW Passat B5 2.8 Syncro Tiptronic '98
highzim
Mechanik
Mechanik
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-14, 23:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rzeszów

Post autor: highzim »

Takie strzelenie po wrzuceniu wstecznego u mnie też występuje i też mam delikatny luz na wale, w sumie to nie przeszkadza to aż tak bardzo :P Jak ogarniesz to proszę o foty na forum co i jak ;-)
A6 C4 Avant 2.8 30V Quattro - jest
S4 C4 Avant 2.2 20V Turbo Quattro - było
S6 C4 Avant 2.2 20V Turbo ++ - jest
Słowik
Mechanik
Mechanik
Posty: 113
Rejestracja: 2016-06-13, 11:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Słowik »

Dzwoniłem wczoraj do firmy Wał-Car zajmującej się regeneracja wałów napędowych, opisałem problem i gość powiedział, że przy takim luzie jaki mam nie ma się czym przejmować bo w tym modelu luz do ok. 12 mm jest jak najbardziej w normie ale jeśli już byłby większy to problemu trzeba szukać w dyferencjale. Mówił też, że w naszych autkach jest wszystko tak pancerne, że bardzo rzadko to naprawiają. Przy okazji powiedział, że mogę do nich podjechać w przyszłym tygodniu to wszystko mi dokładnie skontrolują ;-) Bardzo miły i rzeczowy człowiek, widać że zna się na rzeczy. Firma mieści się w Ząbkach po Warszawą. Jak znajdę chwilę to się wybiorę :)
kwazik
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2013-08-27, 21:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: kwazik »

Słowik pisze:Dzwoniłem wczoraj do firmy Wał-Car zajmującej się regeneracja wałów napędowych [...] Bardzo miły i rzeczowy człowiek, widać że zna się na rzeczy. Firma mieści się w Ząbkach po Warszawą. Jak znajdę chwilę to się wybiorę :)
Znaczy będę jutro u nich w pracy :-P
Awatar użytkownika
Nuras
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 71
Rejestracja: 2012-08-30, 19:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kamień Pomorski

Post autor: Nuras »

Te przeguby za 70 zł to można sobie w d.... wsadzić nikt Ci na nich nie wyważy wału a luz będą miały taki że ręką je nałożysz na wał, tylko Lobro 302238 Lub Spidan 0.021561. Ja załatwiam Lobro jak by coś to na priw bo u nas ich nie ma .....
Są już dwa ;) A6 C4 2.5 TDI AEL+ Avant, A6 C4 2.5 TDI AEL+ Limuzyna Quattro ;)
paksy1
Adept
Adept
Posty: 6
Rejestracja: 2015-08-25, 22:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: LEGNICA

Post autor: paksy1 »

highzim pisze:Takie strzelenie po wrzuceniu wstecznego u mnie też występuje i też mam delikatny luz na wale, w sumie to nie przeszkadza to aż tak bardzo :P Jak ogarniesz to proszę o foty na forum co i jak ;-)
Witam , też mam taki problem z tym stukaniem przy wstecznym , jest ono spowodowane właśnie luzem na wale , ale czy to nie jest wina skrzyni , bo przecież nie powinna przekazywać napędu gdy trzymam na hamulcu , a takie szarpnięcia będą ten luz zwiększać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”