[A6 C4] Szyberdach zgrzyta ale się nie otwiera

schecterjl7
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2016-06-25, 20:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: małopolskie

[A6 C4] Szyberdach zgrzyta ale się nie otwiera

Post autor: schecterjl7 »

Witajcie ;) otóż mam taki problem że w moim Audi szyberdach podczas kręcenia pokrętłem zgrzyta ale nie chce się otworzyć... ma ktoś jakiś pomysł jak się za to zabrać?
aa i jeszcze takie pytanko, czy żeby się do tego zabrać to konieczne jest zdemontowanie podsufitki?
Ostatnio zmieniony 2016-07-07, 23:22 przez schecterjl7, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Audi_S6_PLUS
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 54
Rejestracja: 2015-05-24, 17:44
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: BIAŁA PODLASKA

Post autor: Audi_S6_PLUS »

Nie trzeba demontować podsufitki alby sprzwdzić co się dzieje z mechanizmem wystarczy uniesc szyberdach do góry wypiac tą małą podsófitkę szyberdachu zaczepy ma z przodu i tyłu i postaraj się nie ułamac zaczepów.
Kto biednemu zabroni bogato żyć ....
Pawel_Quattro
Adept
Adept
Posty: 41
Rejestracja: 2015-10-15, 21:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Białystok

Post autor: Pawel_Quattro »

Kolega Audi_S6_PLUS dobrze Ci podpowiada schecterjl7schecterjl7. Od siebie dodam, że jest tam klucz do awaryjnego zamykania szybra, który działa na kołach zębatych. Być może podwiesiło Ci się ono tylko i nie załapuje - temu zgrzyta. W gorszym razie mechanizm mógł się już zużyć.
schecterjl7
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2016-06-25, 20:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: małopolskie

Post autor: schecterjl7 »

dzięki za odpowiedzi ;) a możecie jeszcze podpowiedzieć jak unieść ten szyberdach skoro nie działa? ii jeszcze czy dobrym pomysłem jest przesmarowanie tych zębatek smarem silikonowym? ;)
daro45
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2015-07-05, 16:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: daro45 »

Miałem identyczną sytuację tylko nie mogłem zamknąć. Calość lekko docisnołem i zaczął łapać
schecterjl7
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2016-06-25, 20:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: małopolskie

Post autor: schecterjl7 »

Dziś w końcu zaglądnąłem kolejny raz do tego szyberdachu no i nie ucieszyłem się zbytnio.. awaryjne zamykanie działa do pewnego momentu (przesunie szyber o jakieś 2-3mm i koniec i tak jest w obie strony) a mechanizm wpięty do sterowania też łapie tak samo jak awaryjne zamykanie. Przekręciłem pokrętło na otwieranie, wyszedłem z auta no i zauważyłem że tylko lewa strona szyberdachu się opuszcza, prawa ani drgnie :/ ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

Już coraz mniej sił i chęci mam do tego, jeszcze piszczałka od świateł co chwilę piszczy, i jeszcze muszę kupić rozrząd a nie wiem jaki.. ale to już w innym dziale opiszę jedno i drugie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach”