[100-AVANT.] Blenda pęknięta -naprawa

Szyby, zderzaki, błotniki, maski i inne elementy blacharskie.
pawel76
Mechanik
Mechanik
Posty: 230
Rejestracja: 2014-04-19, 18:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów Wlkp

[100-AVANT.] Blenda pęknięta -naprawa

Post autor: pawel76 »

Witam,mam blede która ma pęknięcie na świetle lewa strona obok wstecznego, nie wygląda to źle, kwestia sklejania i polerki, macie jakieś sprawdzone sposoby z góry dziękuję
pawel76
Mechanik
Mechanik
Posty: 230
Rejestracja: 2014-04-19, 18:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów Wlkp

Post autor: pawel76 »

Nikt nie zna jakiegoś magia albo sposobu?
miron72
Mechanik
Mechanik
Posty: 105
Rejestracja: 2016-01-21, 08:41
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: północna pólkula

Post autor: miron72 »

Da się i ludzie naprawiają ale...
...zawsze w zasadzie coś będzie widać. Ogólnie jak ma być ładnie to ciężki temat.

Problemem jest parowanie klejów i zostawianie nalotu. Nie z każdej strony wypolerujesz.
Kolejna sprawa -skleisz, dopieścisz i trzyma. Po iluś tam trzaśnięciach i uderzeniach torbą z zakupami przez kobity pod Tesco puści w tym samym miejscu i jest większy kłopot. Bo pęknięcie jest od nowa, a do tego zanieczyszczone starym klejem.

Spróbuj spytać na forach modelarskich.
Ja miałem tak zrobić, bo w 90ce miałem pęknięcia ale jakiś debil mi puknął w tył pod Lidlem kiedyś no i lekko mocowanie zderzaka poszło i...popękała blenda dość mocno.
Więc polepiłem na udanego bez wnikania, wyszło nieźle(co oznacza pochwałę znajomych, a pogardę ortodoksów) i póki co zostaje.

Zgrzewają też ludzie gorącym powietrzem ale tu już trzeba konkretnego sprzętu, a nie jakiejś opalarki.
Wiele zależy od stanu wyjściowego oczywiście.

Tak więc nie pomogę Ci zbytnio ale spytać modelarzy redukcyjnych na forach...kto wie?
Ostatnio zmieniony 2016-05-14, 09:26 przez miron72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

cos zawsze bedzie widac.chodzi o to zeby zminimalizowac zlo.
klej bezbarwny cyjanopano podobny..potem szmatkai polerujemy.
no i podstawa:trzeba dokladnosci zeby to ladnie skleic bez progów itp...
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
miron72
Mechanik
Mechanik
Posty: 105
Rejestracja: 2016-01-21, 08:41
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: północna pólkula

Post autor: miron72 »

Masz rację. Ja szukałem nawet cellonu po znajomkach i nawet znalazłem...wypierdziany ze starości. Liczyłem, że zaleję uszczerbki.
Problem w tym, że to tworzywo słabo się klei. W zależności od miejsca pęknięcia mogą wracać. W 90ce, gdzie się ciągnie ostro za całą blendę do góry walka jak z wiatrakiem.

Podobno ktoś gdzieś kiedyś spawał takie blendy ale osobiście na żaden konkret nie trafiłem.

Maskowanie ludzie uprawiają napraw pryskając całość Motipem pod kolor czy klejąc folię transparentną.
Ale to malowanie ma dwie strony -jak pod kolor to ok. Lecz koleżanka miała przypadek z BMW po przyciemnieniu lamp(lakierek). Facet wjechał w jej auto od tyłu. Wina oczywista. Ale policjant zwrócił uwagę na malowane domowo lampy i wina obopólna plus zabrany dowód.
Koleżanka takie kupiła.
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dechpo »

A jakby nie używać kleju tylko przy użyciu lutownicy na powietrze i fragmentu z innej lampy zlutowac i polerować nadmiar?
mioso150
Adept
Adept
Posty: 35
Rejestracja: 2015-06-30, 16:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Białystok

Post autor: mioso150 »

nie wyjdzie to dobrze
miron72
Mechanik
Mechanik
Posty: 105
Rejestracja: 2016-01-21, 08:41
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: północna pólkula

Post autor: miron72 »

Ciężko powiedzieć -tak też naprawiają. Tu się rozbija wszystko o wielkość uszkodzenia i nade wszystko przy takim wygrzewaniu o doświadczenie. To nie zderzak, że się zamaskuje.

Miałem dzikie myśli nad wytłoczeniem na gorąco nakładki przezroczystej(najlepiej zabarwionej czerwienią), bo mam sprzęt do tego ale niestety za mały. Nie wejdzie mi do komory taki kształt, a powiększanie jej...nie mam czasu się bawić, zwłaszcza, że efekt niepewny.
Nie wiem, czy pompa by dała radę przy takiej wielkości wytworzyć odpowiednio szybko porządne podciśnienie.
Ostatnio zmieniony 2016-05-14, 21:36 przez miron72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Audi_S6_PLUS
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 54
Rejestracja: 2015-05-24, 17:44
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: BIAŁA PODLASKA

Post autor: Audi_S6_PLUS »

Da się dosyć dobrze zrobić jak na czerwonym to pęknięcie zalać bezbarwnym przetrzeć potem baza pod kolor lampy rozpylić i potem lakier bezbarwny 1500 woda trizact 2000 ,3000 i polerka powinno wyjsc przyzwoicie
Kto biednemu zabroni bogato żyć ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”