Prawo jazdy B+E

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
hammer5
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2015-04-13, 15:33
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: xxx

Prawo jazdy B+E

Post autor: hammer5 »

Witam!
Mam pytanie odnośnie kategorii B+E. Niedawno odebrałem prawo jazdy na kategorie B. Teraz chciałbym zrobić na B+E, ale nie wiem, czy znowu będę musiał zdawać egzamin teoretyczny. Słyszałem, że w 2014r. wszedł przepis mówiący, że zdany egzamin teoretyczny jest ważny bezterminowo. Więc gdy zapiszę się w OSK to będę mieć tylko praktykę i później w WORD też będę zdawać tylko praktykę bez teorii? Proszę o pomoc.
Pozdrawiam!
Rafał_93
Mechanik
Mechanik
Posty: 196
Rejestracja: 2016-01-11, 09:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: Rafał_93 »

A jaki problem podjechać do OSK i zapytać? Tam udzielą Ci najbardziej rzetelnej odpowiedzi. Nikt Ci w mordę nie da, zapewniam :mrgreen:
Audi A6 C4 2.5 TDI AAT Automat
void
Mechanik
Mechanik
Posty: 138
Rejestracja: 2012-10-31, 15:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pomorskie

Post autor: void »

Teorię dotyczącą kategorii B+E zawiera kurs B . Zostaje Ci tylko praktyka w OSK i WORD.
http://mord.krakow.pl/egzaminowanie/art ... minow.html
hammer5
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2015-04-13, 15:33
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: xxx

Post autor: hammer5 »

Dzięki bardzo za info. A prawda to z tym przepisem, że zdana teoria ważna jest bezterminowo?
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

nie.. jezeli zdajesz nowa kategorie , tak jak ja w przypadku A, normalnie przystępujesz do egzaminu teoretycznego. Ale nie zdanie teorii nie powoduje cofnięcia uprawnień itp..
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Awatar użytkownika
Kulfon
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 56
Rejestracja: 2016-01-16, 11:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SO

Post autor: Kulfon »

Z tego co mi wiadomo do każdej kategorii o ile ona nie jest ona uzupełnieniem poprzedniej np z a2 na a lub z c1 na c itp trzeba zdawać teorię. Bo jeśli by tak nie było to np mając B+E gdy byś zrobił C to E zostało by ci dopisane do C bez żadnego egzaminu.
Taki system obowiązuje na Ukrainie, gdy zdamy E to zostaje nam to przypisane do każdej kategorii. Ale żeby prowadzić ciężarówkę z naczepą trzeba u nich jeszcze odbyć jakieś tam szkolenie.
Jest 100c4 2,8 AAH
Doszło 100c4 2,3 AAR
STANLEY
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 95
Rejestracja: 2014-06-20, 23:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bolesławiec
Podziękował: 1 raz

Post autor: STANLEY »

Działa to ale w drugą stronę mając kategorie b c zdając e do c, e do b jest przypisane, tak ja miałem i zdając e do c teorii nie musiałem zdawać jest sam egzamin praktyczy, ale nie wiem czy jest tak samo zdając e do b
Głową muru nie rozwalisz
Awatar użytkownika
Kulfon
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 56
Rejestracja: 2016-01-16, 11:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SO

Post autor: Kulfon »

Zgadzam się z tobą. Bo mając C+E masz większe uprawnienia więc w gratisie dostajesz B+E. A tak z ciekaw ile cię wyszło C+E bo właśnie robię przymiarki do tych kategorii. Mówię tutaj o kompletnych uprawnieniach od posiadacza b. Do kierowcy który może zasiąść za sterami ciezarowki.
Jest 100c4 2,8 AAH
Doszło 100c4 2,3 AAR
STANLEY
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 95
Rejestracja: 2014-06-20, 23:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bolesławiec
Podziękował: 1 raz

Post autor: STANLEY »

W tym temacie ci nie pomogę, ja robiłem prawo jazdy 14lat temu więc cena jest nie porównywalna. Ale myślę że ponad 10 tyś. Musisz szykować bo dochodzi jeszcze kurs na przewóz rzeczy. I tak jak pisałeś na ukrainie jest łatwiej u nas do tej pory pośrednicy brali 15 tyś. Za wszystkie kategorie trzeba było tylko dwa razy się pojawić na ukrainie raz podpisać popiery drugi po odbiur praaw jazdy. Trochę odczekać ponoć odrazu nie można do wydzialu komunikacji po wymine na polskie. Mój znajomy tak zrobił ponad rok temu i jak bym miał wybór teraz to bez zastanowienia na ukraine.
Głową muru nie rozwalisz
Awatar użytkownika
lukaszz2369
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 305
Rejestracja: 2012-11-14, 15:53
Imię: Łukasz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Konin
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć:

Post autor: lukaszz2369 »

Ja nie dawno zdałem B+E i miałem samą praktykę. Teoria jest tylko na B. W moim przypadku nawet badań lekarskich nie musiałem robić bo moje wcześniejsze są jeszcze aktualne.
Awatar użytkownika
rychu1717
Mechanik
Mechanik
Posty: 154
Rejestracja: 2014-09-24, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wadowice

Post autor: rychu1717 »

Kulfon, Ja robiłem to 6 miesięcy temu i tak robiłem to z B na C
sama solówka
kurs 1900 (szkolenie + jazdy)
egzamin teoretyczny 30
egzamin praktyczny 200

zestaw (naczepa)
kurs 1700
egzamin praktyczny 250

+ do tego wszystkie badania lekarskie jakoś 150

A jeśli chodzi o kursy na przewóz to z tego co się orientuję w granicy 3000zł (zależy od osrodka )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”