[FWD] Wymiana poduszek silnika ?

Setka123
Mechanik
Mechanik
Posty: 197
Rejestracja: 2014-08-24, 15:16
Imię: Łukasz
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1991
Silnik: 2.3E 133KM (AAR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Kętrzyn
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

[FWD] Wymiana poduszek silnika ?

Post autor: Setka123 »

W zeszłym tygodniu mój mechanik wymienił mi wszystkie cztery poduszki ławy w moim Audi 100 C4 2.3benzyna ,powodem tej wymiany było szarpanie na niskich biegach podczas odpuszczania gazu ,wymiana ta owszem poprawiła to szarpanie tzn zredukowała je ale nie tak jak się tego spodziewałem ,mechanik mówi ,że być może przydało by się jeszcze wymienić dwie poduszki które są pod silnikiem ,i zastanawiam się czy warto i czy faktycznie to będzie rzecz która zniweluje szarpanie całkowicie?
Szarpanie to występuje przede wszystkim na jedynce ,dwójce ,trójce ,na czwórce i piątce jest czasami ale znacznie mniejsze ,wtrysk mam w audi nie mechaniczny tylko elektroniczny wstawiony ale nie wiem czy to ma jakiś związek .
kadela69
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 78
Rejestracja: 2014-05-08, 15:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: tychy

Post autor: kadela69 »

Sprawdz czy masz amortuzatory dokrecone ta duzo nakretka w sziedzeniu amortyzatora,tez mialem takie objawy i po dokreceniu cisza i spokoj
F3ear
Adept
Adept
Posty: 27
Rejestracja: 2015-05-03, 15:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zgierz

Post autor: F3ear »

sprawdź poduszki pod skrzynią
Setka123
Mechanik
Mechanik
Posty: 197
Rejestracja: 2014-08-24, 15:16
Imię: Łukasz
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1991
Silnik: 2.3E 133KM (AAR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Kętrzyn
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: Setka123 »

Dalej u mnie jest to samo ,tzn na niskich biegach od jedynki do trójki przy odpuszczeniu gazu dosyć mocno szarpie ,na czwórce i piątce znacznie mniej praktycznie w ogóle ,co to może być ?
pazdzioch123
Mechanik
Mechanik
Posty: 103
Rejestracja: 2014-04-21, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chmielno

Post autor: pazdzioch123 »

Przerabiałem identyczny problem, sama wymiana poduszek nic nie pomogła, dodatkowo trzeba ustawić poduszkę która znajduję się z przodu silnika, jest to poduszka ograniczająca "podnaszanie" się silnika a z czym idzie jego szarpanie. Dodatkowo mój mechanik podłożył mi grube podkładki ok 1cm między łapą silnika a poduszką dzięki czemu dało to więcej możliwości przy ustawieniu tej poduszki z przodu. Po tym zabiegu czarpnięcia zniknęły mi prawie do 0.
Awatar użytkownika
PRZEMEK30
Adept
Adept
Posty: 41
Rejestracja: 2015-04-17, 21:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: lodzkie

Post autor: PRZEMEK30 »

Prawdopodobnie mam podobny problem. Do wymiany mam poduszki lawy, te krore trzymaja wachacz. Podczas rozruchu i gaszenia silnika pukalo mi cos o podloge. Niestety padlo na nie. Te pod silnikiem sa ok. Czy musze je rowniez ruszac jak sa ok?

P.S Niedawno ustawialem zbieznosc , banan na buzi ze, wszystko ok. Teraz skorupa ciagnie delikatnie na jedna strone. Czy te poduchy moga byc przyczyna?
Diesel kopci, diesel czadzi, ale nigdy Cie nie zdradzi!.
pazdzioch123
Mechanik
Mechanik
Posty: 103
Rejestracja: 2014-04-21, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chmielno

Post autor: pazdzioch123 »

PRZEMEK30, jak mi szarpalo Buda to też mmyślałemze wystarczy wymienić gumy. Wymieniłem wszystkie jakie są możliwe na najlepsze jakie były bo faktycznie były pozrywane ale.dalej to samo. Nawet wymieniłem poduszki silnika.chociaż były w bdb stanie. Dopiero zabieg.mojego mechanika.(podany wyżej) pomógł. Ale ja opisuje szarpanie karoseria. Jak Tobie ściąga na jedną stronę to jak najbardziej gumy na sankach mogą mieć winę
Awatar użytkownika
PRZEMEK30
Adept
Adept
Posty: 41
Rejestracja: 2015-04-17, 21:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: lodzkie

Post autor: PRZEMEK30 »

Czy te beda pasowaly ? Duze wymienilem,male chce zamowic. Co myslicie?
http://allegro.pl/tuleja-sanek-przednia ... 22951.html
Diesel kopci, diesel czadzi, ale nigdy Cie nie zdradzi!.
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

PRZEMEK30, bierz tylko Lemforder. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”