[ALL ] Przeróbka lamp soczewkowych z bb3

Modyfikacje, pomysły i jak sama nazwa wskazuje rezania, rezania i jeszcze raz rezania
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

przemoprzem, 1. Po zamontowaniu nowej tylko jednej lampy ilość światła sporo się poprawiła.
2. Tak,
3. Tak,
4. jak kupujesz soczewkę to dostajesz w zestawie odbłyśnik
5. Niektóre są za duże dlatego trzeba co nie co porezać. Za 80 zł to ja mam z Q7 :P
6. Chodzi ci o przedni plastik. Zależy o ile większa. Oryginalne też są ciutko większe żeby dobrze wyglądało, ale jak będzie dużo za dużo to światła będziesz mieć ciemne strefy, a nie o to chodzi.
7. Jest inna budowa tych żarówek, zmienisz odległość drutu żarowego do soczewki to zmienisz ogniskową - może się okazać że będziesz oślepiać, zbyt wąski strumień światła, lub zbyt szeroki ale zbyt mało intensywny.
8. Tak
9. Kupiłem z Q7, tylko bi xenon, rozmiary wydają się być bardzo zbliżone. Ze względu na to że wymieniłem całą lampę i brak gotówki na kompletny zestaw dobrych xenon chwilowo odpuszczam... ale tylko chwilowo ;)
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Dziękuję za odpowiedzi. Jeszcze dopytam.....
1. Podaliście wymiary tych soczewek z Fabia II i Q7 - czy to są maksymalnie duże soczewki jakie wejdą do naszych lamp czy można założyć coś większego - z tego co piszecie to średnica "musi" być zbliżona, ale czy można wsadzić tam coś dłuższego?
2. Czy do soczewki biksenon można założyć żarówkę halogenową? Bo wybór ksenonów jest większy, ale wolę zostać przy halogenie.
3. Jeśli się upieram przy halogenach to najlepszym wyjściem są te z Fabia II?

EDIT.

Czytam raz jeszcze Twoją odpowiedź:
mas0n pisze:7. Jest inna budowa tych żarówek, zmienisz odległość drutu żarowego do soczewki to zmienisz ogniskową - może się okazać że będziesz oślepiać, zbyt wąski strumień światła, lub zbyt szeroki ale zbyt mało intensywny.
Mi chodzi o to, żeby w miejscu żarówki drogowych wyciąć otwór i wmontować tam całą soczewkę. Bo nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś - a ja ciebie :) - chodzi mi o ilość miejsca jaka jest w obrębie reflektora w miejscu drogowych - większy wybór soczewek jest wtedy.
Na forum VW http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=340281 też montowali bihalogeny ze skody i chłopak się nie szczypał chyba z odległością soczewki tylko ustawił - chyba najważniejsze to wypoziomowanie - ją doświadczalnie - wywalił otwór w miejscy starej żarówki i zamontował soczewkę tak żeby odcięcie było jak oryginał. Tylko dodatkowo obowiązkowo trzeba wypolerować ryflowania ze szkła.

I co do szkieł - czy oznaczenie na szkłach w soczewkach C4 i na lampach "zwykłych" jest takie samo? Bo mam stare lampy zwykłe i w sumie to mógłbym na nich potestować - czyli zrobić jak ten chłopak z forum VW - wywalić otwór i zamontować soczewkę, spolerować szkło reflektora ale zostawić oznaczenia dla dociekliwych panów.
Ostatnio zmieniony 2015-08-20, 12:48 przez przemoprzem, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

przemoprzem, 1. Jak będzie dłuższe to nie złożysz, a dokładnie nie założysz klapki za żarówkami bo nie będzie się mieścić. Na średnicy - zależy czego oczekujesz. ja jak będę zmieniać to nie chce żeby wygląd mocno się zmienił i chce żeby przeciwmgłowe działały. A przy zbyt dużej średnicy nie zmontujesz.
2. Nie. Bez przeróbki mocowania nie. tu masz jak się zakłada żarówkę, widać jak mocuje.
3. Nie mam pojęcia. Wydaje mi się że wśród bi halogen chyba nie ma dużego wyboru.
7. Myślałem że chcesz zmieniać z halogen na bi halogen. IHMO Taka operacja jest zbyt dużą ingerencją w budowe klosza. Pozostaje jeszcze kwestia porządnego wypoziomowania, tak żeby mijania nie oślepiały a drogowe świeciły w kosmos czy pod nogi.
GreenGreen
Mechanik
Mechanik
Posty: 192
Rejestracja: 2013-12-09, 12:21
Imię: Mariusz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Krzeszowice
Płeć:

Post autor: GreenGreen »

Również zabieram się za tą przeróbkę - dorwałem bihalogeny h7 ze skody roomster razem z maskownicami więc postaram się wysunąć soczewkę maksymalnie do przodu i zachować soczewkę mgłową - najwyżej zdemontuję system BI gdyż długie i tak mamy osobne.
Macio
Adept
Adept
Posty: 9
Rejestracja: 2013-07-25, 15:03
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowy Staw

Post autor: Macio »

A ma ktoś moze wymiary oryginalnej soczewki od ksenonu z a6 c4 ?
Ostatnio zmieniony 2015-12-03, 13:53 przez Macio, łącznie zmieniany 1 raz.
mateusz30
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 332
Rejestracja: 2012-09-09, 22:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: mateusz30 »

Soczewka jest takich samych rozmiarów jak w lampie bez xenonu. Wiem bo wymieniałem u siebie. Jedynie szkło soczewki jest w takie prążki.
A6 C4 AAH AVANT SPRZEDANE :wstyd:
S6 C4 AAN AVANT manual w końcu jest!!!!!!!!
S6 C4 AEC AVANT manual
A8 D3 4.2tdi
wszystko w QUATTRO
Awatar użytkownika
hexman
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 263
Rejestracja: 2011-12-27, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SBI

Post autor: hexman »

mateusz30, a sam kształt odbłyśnika nie jest inny? Chodzi mi o to, czy nie jest "spłaszczony" w płaszczyźnie "góra-dół"?
mateusz30
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 332
Rejestracja: 2012-09-09, 22:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: mateusz30 »

taki sam kształt.
mocowanie żarówki tylko inne

[ Dodano: |6 Sty 2016|, o 15:00 ]
pytanie może banalne ale....
mam soczewki z q7 i czym je teraz zasilić?
oryginalne przetwornice pewnie nie do dostania.
lutowanie chińczyków wg zbyt ryzykowne bo bardzo wysokie napięcie i strach o pożar auta
A6 C4 AAH AVANT SPRZEDANE :wstyd:
S6 C4 AAN AVANT manual w końcu jest!!!!!!!!
S6 C4 AEC AVANT manual
A8 D3 4.2tdi
wszystko w QUATTRO
kopec
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 81
Rejestracja: 2011-06-08, 19:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Konin

Post autor: kopec »

a jak jest z legalnością zmiany ori soczewki na soczewke z fabii z H7 ? jesli chodzi o Xenon/HID, wiadomo ze specjalny klosz (DC?), spryski, poziomowanie jest wymagane, w razie wypadku jesli biegly zauwazy ze bylo cos modzone na xenon to ogromne koszta zwiazane z pokryciem strat i nieprzyjemnosci.

lampa w c4 fabrycznie ma h1+h1+h3, tylko jest to oznaczone na szkle ? i czy aby zalozyc H7 musi byc konkretne oznaczenie ? chodzi mi krótko o to czy jest to legalne ,

mam soczewke bodajrze z lewej lampy ze skody i chcialem ja zalozyc w prawa bo jest strasznie wypalona ori, wiem ze nie bede miec wtedy tego zalamania _/ na oswietlenie pobocza, ale najwyzej do póki tanio nie wyrwe odpowiedniej soczewki mysle zeby tak jeździć
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

kopec, żadna ingerencja w klosz nie jest legalna. Tylko dlaczego biegły miałby ci się gapić na auto? po dzwonie z soczewek mało co zostanie.
Chyba że psiarnie oślepisz, ale to sam pies zabierz ci dowód jak / jeśli znajdzie dowody modyfikowania. A czasem i dowodów nie potrzebują.
A jak potrzebujesz tanio prawą lampe to jutro rano wrzucę odpowiednie ogłoszenie ;]
Ostatnio zmieniony 2016-02-12, 19:44 przez mas0n, łącznie zmieniany 1 raz.
kopec
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 81
Rejestracja: 2011-06-08, 19:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Konin

Post autor: kopec »

kolejne moje pytanie :)
włożyłem soczewkę ale oczywiście mgielna się nie mieści, będę jutro musiał zmienić trochę to ułożenie,
jak rozwiązałeś/rozwiązaliście problem "rozbieżnego świecenia" tego halogenu w stosunku do światła długiego ? na które płaszczyzny zwrócić uwagę przy montażu ?
jutro postaram się to podłączyć również jako bi-halogen ale chciałbym żeby pokrywał się w miarę strumień światła mijania z tym od długich fabrycznych

EDIT
edytowałem przez swoją słabą znajomość ortografii :)
Ostatnio zmieniony 2016-02-18, 21:59 przez kopec, łącznie zmieniany 1 raz.
kopec
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 81
Rejestracja: 2011-06-08, 19:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Konin

Post autor: kopec »

na które płaszczyzny zwrócić uwagę montując soczewkę ? jaki powinna być odległość od tych "nakrętek" w odbłyśniku do płaszczyzny powierzchni tej blaszki wokół całego zestawu soczewki?
Ostatnio zmieniony 2016-02-22, 21:35 przez kopec, łącznie zmieniany 2 razy.
kk84
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 995
Rejestracja: 2012-05-30, 22:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WGM

Post autor: kk84 »

;).

Jeżeli nie "trymujesz" oryginalnych słupków do których jest mocowana baza soczewki to musisz się pilnować żeby odległości słupek - płaszczyzna mocowań soczewki były jednakowe.
Np. w moich lampach musiałem dorobić dystanse chyba 12mm po to aby odsunąć soczewkę od odbłyśnika :

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/79673c2735ab6988
kopec
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 81
Rejestracja: 2011-06-08, 19:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Konin

Post autor: kopec »

czyli miedzy każdym słupkiem a "bazą soczewki" ma być taka sama odległość ? bo chyba oryginalna soczewka z c4 nie miała wszystkich uchwytów na tym samym poziomie, ale mogę się mylić,

do operacji podejdę jednak jutro bo dziś oddałem auto na lekkie poprawki typu pospawanie tłumika, naprawa falujących obrotów na zimnym, przymocowanie któregoś kapselka na silniku od strony kabiny żeby olej nie kapał na tłumik

EDIT
faktycznie wszystkie słupki są na tej samej wysokości i należy zrobić dystanse, u mnie niestety nie udało się bezkolizyjnie zmieścić mgielnej i soczewki, w sumie i tak nie posiadam wiązki do mgielnych, teraz tylko dobrą żaróweczkę i czekać aż uda mi się kupić drugą soczewke w dobrej cenie :)
udało mi się też podłączyć cewkę więc soczewka w tym dziadku działa normalnie jako bi-halogen :)
Ostatnio zmieniony 2016-02-22, 10:27 przez kopec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomasz84
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 267
Rejestracja: 2012-03-23, 09:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: 3miasto

Post autor: tomasz84 »

Czy soczewki w lampie ze skody fabi 2 są takie same w wersji przed liftem i po lifcie? I czy będzie to przeszkadzało jak by były to dwie lewe lampy lub prawe?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rezanie”