[100 C4] Problem z alarmem

ruch1997
Adept
Adept
Posty: 40
Rejestracja: 2014-01-22, 14:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Siemianowice Śląskie

[100 C4] Problem z alarmem

Post autor: ruch1997 »

Witam. Mam dziwny problem z alarmem. Dzisiaj kupiłem baterie do pilota alarmu i alarm działa normalnie tzn. kierunki, syrena, lecz nie ma widocznie łączności z centralnym, gdyż nie zamyka wgl centralnego. Moim zdaniem zaczęło się to od czasu zmiany kalmki zewnętrznej, ponieważ odpadł wtedy taki mały plastik z blaszką przy zamku, prawdopodobnie był na cieniutkim kabelku. Proszę o pomoc, gdyż nie mam pojęcia czy jedno ma z drugim coś wspólnego i co mogę zrobić w tej sytuacji. Nie mam pojęcia też gdzie jest sterownik do tego alarmu ponieważ montował go poprzedni właściciel. Czy kupno i montaż nowego alarmu ma jakiś sens i czy da się np. cały nowy alarm zamontować pod kanapą tylną. POMOCY
Ostatnio zmieniony 2016-02-08, 18:08 przez ruch1997, łącznie zmieniany 1 raz.
pazdzioch123
Mechanik
Mechanik
Posty: 103
Rejestracja: 2014-04-21, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chmielno

Post autor: pazdzioch123 »

A pompka centralnego zamka się odzywa??? z tyłu pod kanapą z prawej stony
ruch1997
Adept
Adept
Posty: 40
Rejestracja: 2014-01-22, 14:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Siemianowice Śląskie

Post autor: ruch1997 »

Pompka chodzi bez zarzutów, normalnie jak zamknę kluczykiem to sie wszystko elegancko zamyka, razem z bagażnikiem
pazdzioch123
Mechanik
Mechanik
Posty: 103
Rejestracja: 2014-04-21, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chmielno

Post autor: pazdzioch123 »

A jak zamkniesz z kluczyka to pilotem da się otworzyć??
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

ruch1997, pilot do alarmu zawsze występuje w liczbie parzystej. Mam nadzieję że drugi posiadasz? Chyba kodowanie pilota załatwi sprawę...Pozdrawiam!!
pazdzioch123
Mechanik
Mechanik
Posty: 103
Rejestracja: 2014-04-21, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chmielno

Post autor: pazdzioch123 »

No masz racje z tym kodowaniem, ale co jeszcze mogę dodać to to że może mieć tak jak ja miałem kiedyś w poprzedniej a6, musiałem na polocie wcisnąć najpierw zamykanie a potem szybko otwieranie... albo na odwrót i co wyczytałem to to że moja centralka potrzebowała dwa sygnały żeby zareagować.
highzim
Mechanik
Mechanik
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-14, 23:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rzeszów

Post autor: highzim »

Nowy alarm to spokojnie zamontujesz pod tylna kanapą, jest tam najwygodniej bo zaraz przy pompce są wszystkie potrzebne sygnały ( 12v, 12v po stacyjce, kierunki, ori syrena, krańcówki, otwieranie, zamykanie ). Stary sterownik prawdopodobnie będzie pod kierownicą, choć spotkałem się też że jest upchnięty koło skrzynki bezpieczników po otwarciu drzwi.

A co do kodowania to bodajże musi być w stacyjce kluczyk z immo a drugim celujesz w słupek od zewnątrz, poszukaj na forum jest dokładny cały temat o tym.
Ostatnio zmieniony 2016-02-06, 23:11 przez highzim, łącznie zmieniany 2 razy.
ruch1997
Adept
Adept
Posty: 40
Rejestracja: 2014-01-22, 14:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Siemianowice Śląskie

Post autor: ruch1997 »

pazdzioch123 niestety pilot nie otwiera ani nie zamyka
Grzesiek_Cichy mam 2 piloty, jak mam kodować alarm? Jeśli coś wspólnego z immo to nie wiem czy działa, bo miałem wkłąd stacyjki zmieniany i mam teraz 3 kluczyki, 1 ze stacyjki 2 od pasażera i 3 od kierowcy.
highzim a powiedz mi czy do nowego alarmu montuje sie coś w drzwiach czy alarm działą na zasadzie jak się naciśnie przycisk otwarcia/zamknięcia to pompka centralnego dostaje jakiś prąd i się załącza?
pazdzioch123
Mechanik
Mechanik
Posty: 103
Rejestracja: 2014-04-21, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chmielno

Post autor: pazdzioch123 »

Kluczyki nie mają nic wspólnego z alarmem z pilota. A jeśli był ori central to w drzwiach nic się nie montuje. Alaram to jest tylko kwestia podpięcia pod pompkę. Może coś z centralką albo jak pisał poprzednik pilociki do zakodowania.
highzim
Mechanik
Mechanik
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-14, 23:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rzeszów

Post autor: highzim »

Nowy alarm podłączasz pod sygnały sterujące pompką i oryginalny alarm się też uaktywnia i zamykają/otwierają się drzwi, na prawdę nie dużo roboty bo wszystko pod kanapą jest pod ręką, tylko podlutować.
A i zapomniałem, pod kanapą również są kierunkowskazy :)

Co do aktualnego sterownika który masz w aucie, może przekaźniki w nim już padły i dlatego nie działa? Wrzuć zdjęcie co to za pilota masz może coś więcej się dowiemy.
A6 C4 Avant 2.8 30V Quattro - jest
S4 C4 Avant 2.2 20V Turbo Quattro - było
S6 C4 Avant 2.2 20V Turbo ++ - jest
pazdzioch123
Mechanik
Mechanik
Posty: 103
Rejestracja: 2014-04-21, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chmielno

Post autor: pazdzioch123 »

Dokładnie daj jakieś fotki
ruch1997
Adept
Adept
Posty: 40
Rejestracja: 2014-01-22, 14:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Siemianowice Śląskie

Post autor: ruch1997 »

highzim pazdzioch123 mocie fotki
http://images75.fotosik.pl/305/47a0465d72c442efmed.jpg
http://images77.fotosik.pl/305/157903c5254a7ad1med.jpg[/b]

[ Dodano: |7 Lut 2016|, o 15:25 ]
Witam. Doczytałem, że jest to najprawdopodobniej alarm tytan ds 200 z pilotami podanymi w linkach w poście powyżej, lecz tam pisze, że aby zakodować pilot potrzebny jest ten ukryty przycisk serwisowy bodajże, lecz musiałbym zapewne rozebrać połowę deski rozdzielczej aby go znaleźć, jeżeli nikt nie znajdzie żadnych wskazówek zakodowania pilota to prosiłbym o podanie linku z dobrym alarmem prostym do zamontowania najlepiej aby miał pilot-scyzoryk, żeby nie musieć nosić kilku kluczyków. Pozdrawiam

[ Dodano: |7 Lut 2016|, o 15:58 ]
Czy ten alarm jest dobry i czy groty wytrzymałe?
http://allegro.pl/alarm-audi-80-100-a2- ... 19585.html

PW
mas0n
Ostatnio zmieniony 2016-02-08, 16:12 przez ruch1997, łącznie zmieniany 2 razy.
highzim
Mechanik
Mechanik
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-14, 23:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rzeszów

Post autor: highzim »

Ja kupowałem alarm od stiga na allegro, jakość jako tako ale we wszystkich tych nie-ori scyzorykach czuć że to podróbka w porównaniu do ori klucza. Zasięg w miarę dobry ( centralke i antene mam pod siedzeniem, teraz rozłożyłem alarm i pewnie moduł bezprzewodowy wrzucę gdzieś w słupek, albo podłącze pod antene gsm której nie używam u siebie ). Podłączenie pod kanapą banalne, wyjąć aku, wydrzeć pompke w całej gąbce i podłączyć wszystko według opisu z forum http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=693 .
Stary sterownik pewnie jest pod kierownica (lub za zegarami bo jest tam dużo miejsca i dostęp w miare do sygnałow jest )- tam zawsze się je montuje, ewentualnie za schowkiem ( wątpie, brak praktycznie potrzebnych sygnałów ) lub pod kanapą. Zacznij od szukania pod kanapą :)
Jak by potrzebna była pomoc to pisz, postaram się pomóc bo sam nie dawno instalowałem go u siebie.
A6 C4 Avant 2.8 30V Quattro - jest
S4 C4 Avant 2.2 20V Turbo Quattro - było
S6 C4 Avant 2.2 20V Turbo ++ - jest
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

ruch1997, jeśli alarm i centralny działał to w razie kodowania są gotowe poradniki co i jak. W razie problemów przecież można wykonać telefon do poprzedniego właściciela będzie wiedział gdzie są ukryte guziki itp wkoncu korzystał z tego samochodu. Na początek może sprawdź bezpiecznik od centralki po co szukać przyczyn? Trzeba zaczynać od prostych rzeczy tak. A jeśli problem będzie dalej po co przerabiać całość skoro możesz zamienić sterownik centralki na nowy w komplecie z pilotami. Pozdrawiam

[ Dodano: |8 Lut 2016|, o 19:56 ]
ruch1997, nie chcę nabijać postów skoro problem nastąpił w dniu wymiany klamki więc sprawdź schemat zamka itp może właśnie tutaj jest problem ja niestety C4 nie posiadam już więc nie pomogę. Z pewnością ktoś tu z forum posiada zamek więc może koledze pomoże? Poszukaj na necie specyfikacji układu zamka i być może już tutaj znajdziesz w czym przyczyna nie działania centralnego jego budowę i działanie. Pozdrawiam!!
ruch1997
Adept
Adept
Posty: 40
Rejestracja: 2014-01-22, 14:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Siemianowice Śląskie

Post autor: ruch1997 »

Już nowy alarm zakupiony, jest mały problem, ponieważ ja mam aku pod maską i teraz obecnie chwilowo mam + i - podpięty pod kondensator od car audio. Mogłby ktoś napisać jakie kable pod kanapą w 100 c4 to + i -?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer”