[A6 C4] Nie działają spryskiwacze na przednią szybę. Pompkę

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii forum a powinno być w dziale "Techniczne"
Sirbu
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2015-12-30, 11:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Małaszewicze

[A6 C4] Nie działają spryskiwacze na przednią szybę. Pompkę

Post autor: Sirbu »

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem A6 C4 2.6v6. Spełnione marzenie, radość niezmierna, stan samochodu niemalże nówka. Ale do rzeczy. Autko miało płyn letni. Okej, dolałem zimowego i poczekałem na plusowe temperatury. 3 dni w garażu po 15 stopni, sprawdzam a tu nic, pompkę słychać, lecz jakoś tak ciszej niż wcześniej a płyn nie leci. Z tyłu działa bez problemu. Gdzie tu szukać przyczyny?
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

co do sprysków to może one są przytkane? otwórz maskę, zdejmij wężyk ze sprysku i zobacz czy tam leci płyn jak naciskasz na spryskiwanie
Ostatnio zmieniony 2016-02-01, 22:39 przez Dawid2542, łącznie zmieniany 2 razy.
Sirbu
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2015-12-30, 11:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Małaszewicze

Post autor: Sirbu »

Przepraszam za błąd. Dziś już jest późno ale jutro od razu biegnę to sprawdzić. Jeżeli one okażą się przytkane to jak je odetkać? czym czyścić?
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

popsikaj może jakimś WD40 czy jakimś sprejem takim własnie, jak nie pomoże to najlepiej kompresor przyłożyć pistolet i przedmuchać
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

Sirbu, sprawdź czy przy spryskiwaniu przedniej szyby czasem wężyk na łączeniu się nie rozpiął i wali płynem na dół zamiast pchać płyn na przednią szybę. Dobry patent to pistolet sprężarki przyłozyć od dołu sprysku-wężyk rozpiąć i dmuchnąć coś musi przedmuchać chyba że syf Ci zatkał przepływ na szybę przód. Jest taki fajny myk z filterkiem płynu na wezyk główny który zatrzymuje syf i nie zatyka szprycy w spryskiwaczach. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
krzych79
Adept
Adept
Posty: 35
Rejestracja: 2013-05-26, 18:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Częstochowa

Post autor: krzych79 »

Potwierdzam to co napisał Grzesiek_Cichy, wężyk mógł się rozpiąć lub tylko poluzować. Ja tak miałem, spryskiwacze działały ale ledwo co psikały nawet do szyby nie dolatywało, okazało się że wężyk był delikatnie zsunięty z tej końcówki w masce, wystarczyło go docisnąć i spryskiwacze psikały na dach :mrgreen: Po delikatnej regulacji kierunku działają jak ta lala :ok:
Sirbu
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2015-12-30, 11:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Małaszewicze

Post autor: Sirbu »

Witam ponownie. Zdjąłem wężyk, przedmuchałem dysze sprężarką i hula jak talala. Dziękuję bardzo za porady:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”