[100-2.5TDI AAT] jaki filtr powietrza ?

Wszystko co jest związane z układem powietrznym silników wysokoprężnych.
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Dzisiaj zakupiłem taki sam wkład filtra jak ma kolega PIATEK, i również jestem zadowolony, koszt to 73 zł w Inter Cars.
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

a nie ma obawy że te filtry się rozwarstwiają, iże drobinki lecą dalej w kanał dolotowy ? Chyba taka sytuację miał Krzysiek w swoim aucie tylko u niego był stożek.. Pytam bo sam się zastanawiam nad kupnem :)
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
PIATEK
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 97
Rejestracja: 2011-06-20, 15:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfice

Post autor: PIATEK »

Jezdze już na tym filtrze juz długo i jest okej nic jeszcze się nie oderwało, jedyna różnica to taka ze trzeba go co jakiś czas umyć i przesmarować, a zwykły wystarczy wymienić :-)
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

PIATEK, Co jakiś czas czyli ile tak mniej więcej ? Mam go od wczoraj dopiero, czym go myć i czym nasmarować ?
PIATEK
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 97
Rejestracja: 2011-06-20, 15:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfice

Post autor: PIATEK »

Ja robię czyszczenie i namaczanie dwa razy w roku tym zestawem http://www.motointegrator.pl/produkty/3 ... ross-c9000 ale możesz kupić każdy inny jest tego sporo na rynku. Po naniesieniu preparatu czyszczącego pucz filtr intensywnie, potem odstaw aż wyschnie i oliwienie.
Look_s6
Mechanik
Mechanik
Posty: 109
Rejestracja: 2015-04-12, 23:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Podlaskie

Post autor: Look_s6 »

GTR34, cos mozesz powiedziec o filtrze? jak wrażenia?przybyło koniuf :) ? a tak napoważnie jest cos odczuwalne ?dźwiek?silnik inaczej pracuje-lżej?

Mam okazje zakupic taki filtr za 60 zł od kolegi bo auto sprzedał a nawet nie doczekało sie montazu .
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

Zastanawia mnie tylko dlaczego uwazacie wyzszosc filtra np Manna nad Filtronem ?
FIltron to Polska firma, ktorej produkty z tego co wiem obecnie są instalowane na pierwszy montaż i nie tylko. Jakość tych filtrów wg mnie bez zastrzeżeń.
Awatar użytkownika
Rico77
Mechanik
Mechanik
Posty: 116
Rejestracja: 2015-05-03, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Rico77 »

Kolego, Filtron to nie Polska firma, lecz firma należąca do amerykańskiego koncernu, a ma to wielkie znaczenie ;) Od lat używam ich filtrów powietrza i złego słowa nie mogę powiedzieć. Przeczytałem wiele złych opinii na temat ich filtrów paliwa, więc używam Mann-a, ale nie o tym wątek. Jeżeli chodzi o filtry Filtron, to dowiedziałem się dosyć ciekawej rzeczy. "Podobno" firma ta zawiodła się na rynku wschodnim i możliwe, że zacznie wycofywać się z niego, skupiając się głównie na macierzystym rynku amerykańskim. Ta informacja była z podkreśleniem: "Uważaj na te filtry". Ale cóż... kto wie, może to tylko opowiastki w branży, lecz ja jednak będę uważał. Przezorny zawsze ubezpieczony, a ceny podobne ;)
P.S. Mam kolegę, który pracował w fabryce pralek w Polsce. Dokładnie przedstawił mi jak produkują pralki na różne rynki, jak wygląda kontrola jakości na każdy z nich, np. zachodni, polski, czy wschodni. Od tamtej pory bardziej uważam na to co chcę kupić, aby za chwilę nie kupować ponownie lub nie mieć problemów/awarii :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbiny i układ dolotowy”