[100-2.0 16V ACE] Drgania nadwozia

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
mad666max
Adept
Adept
Posty: 9
Rejestracja: 2015-05-30, 18:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kielce

[100-2.0 16V ACE] Drgania nadwozia

Post autor: mad666max »

Poddaję się, powymieniałem już co się da łącznie z kołem zamachowym, drgania silnika przenoszą się na nadwozie tak jakby leżał na sztywno bez poduszek. Nic się nigdzie nie opiera. Jak hamuję silnikiem szczególnie z wysokich obrotów to w środku tak buczy jakby odrzutowiec startował. Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

Tłumniki, katalizator nigdzie budy nie styka jak silnik i skrzynia pracuje na poduszkach?
mad666max
Adept
Adept
Posty: 9
Rejestracja: 2015-05-30, 18:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kielce

Post autor: mad666max »

No właśnie nic nie dotyka nigdzie, poduchy po skrzynią oryginały w stanie wzorowym, pod silnikiem topran - może to tu jest przyczyna, w sumie jak się trochę pojeździ jest jakby lepiej...
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

Topran? poduszki kupiłeś takiej firmy? lepiej wymień na LMO, Febi bądź Cortecco. Topranu sie nie kupuje to najgorszy doraźny zamiennik.....
mad666max
Adept
Adept
Posty: 9
Rejestracja: 2015-05-30, 18:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kielce

Post autor: mad666max »

Wiem, że to gówno ale że aż takie? Nie miałem wtedy za bardzo kasy a jedna mi się oberwała. Co prawda po wymianie na te Toprany nie było żadnej zmiany, tak samo jak na oryginałach ale z biegiem czasu się pogarsza, a teraz to już jest masakra. Ma ktoś może używane oryginały na sprzedaż?
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

u mnie jak kupiłem auto też mieniłem poduszko na toprany bo wtedy jakoś nie przywiązywałem do tego uwagi i nie byłem obcykany w częściach zamiennych ale jeżdżą do dzisiaj, 7 rok w końcu 185Nm raczej silnika z budy nie wyrwie :D
Ostatnio zmieniony 2016-01-15, 20:16 przez hubos21, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

hubos21, chodzi o jakość mieszanki gumy użytej do tych poduszek....jest gorzej jak tragiczna....jeśli będzie za twarda to zamiast niwelować wibracje silnika i skrzyni przenosi je na karoserię....a właśnie kolega przednią poduszkę też wymieniał? Ustawił ją we właściwej pozycji? silnik nie wisi na niej?
Awatar użytkownika
hubos21
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 563
Rejestracja: 2011-05-30, 17:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mogilno

Post autor: hubos21 »

pytanie czy ogólnie są dostępne jeszcze jakieś dobre poduszki w normalnej cenie, może lepiej brać jakieś używki nie wytargane, ja bym jeszcze odkręcił śruby od poduszek spróbował ruszyć całym zespołem może jakoś źle się ustawiło wszystko
Ostatnio zmieniony 2016-01-16, 10:16 przez hubos21, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI 100 C4 2.0 ACE AVANT
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

Na allegro i olx widzę że poduszki są. Lecz najlepiej wejść pod samochód i zobaczyć jak wygląda poduszka przednia która "ogranicza" unoszenie silnika przód>tył. Sprawdzić mocowanie kata i kolektora na złączach i pierścieniu uszczelniającym może luzu dostał a sprężyny nie dociskają połączenia. To chyba nic na początek nie kosztuje a tego Ci nikt nie doradzi w sklepie wetkną wszystko byleby sprzedać..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”