[ALL] Zaciski przod audi 100 c4 2.0 AAE

Awatar użytkownika
syluska6
Adept
Adept
Posty: 27
Rejestracja: 2013-09-17, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Augustów

[ALL] Zaciski przod audi 100 c4 2.0 AAE

Post autor: syluska6 »

Witam . Mam male pytanie odnosnie przednich zaciskow hamulcowych do audi . Przy probie odpowietrzenia układu niestety urwał sie odpowietrznik w zacisku . Nie da sie go ani jak z tamtad ruszyc wiec została wymiana zacisku . Dodam ze mam kilka sztuk zaciskow przod ale niestety niepasuja , jedne sa od 2.0 ale na zwykle tarcze no i od 2.8 quattro, w mojej 100 siedza tarcze wentylowane , mam pytanie odnosnie zacisku , zaden nie pasowal z tych co mam lecz włozyłam zacisk z lewego koła na prawe no i wszystko pasuje , tarcza normalnie weszla tyle ze odpowietrznik i przewod hamulcowy jest przykrecany od dołu , prawe koło słabiej hamuje ale to jeszcze kwestia odpowietrzenia tyłu . Moje pytanie brzmi czy wszystko bedzie ok na tym zacisku pomimo tego ze jest to lewy na prawym kole ? Prosze o podpowiedzi bo czas goni , zbieznosc, przegląd wiec poradzcie cos . Pozdrawiam
Sylwia
marek[a6]
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2011-07-09, 11:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: nysa

Post autor: marek[a6] »

witam. według mnie może być problem z odpowietrzeniem z jakiegoś powodu odpowietrzniki zawsze są na górze zacisku .pozdro
STANLEY
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 95
Rejestracja: 2014-06-20, 23:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bolesławiec
Podziękował: 1 raz

Post autor: STANLEY »

No tak powietrze jest lżejsze od płynu hamulcowego,z tego też powodu odpowietrzniki montowane są u góry zacisku. Myślę że ciężko będzie odpowietrzyć w ten sposób.
Głową muru nie rozwalisz
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

da radę odpowietrzyć ale musisz odkręcić zacisk od kopyta, ustawić go odpowietrznikiem w górę, włożyć klocek drewniany do zacisku aby tłoczek nie wyszedł i odpowietrzyć. to jedyny sposób, inaczej nie odpowietrzysz i nigdy to nie będzie hamować. pozatym zacisk można kupić za 30-50 zł a co oryginał to oryginał i bez kombinacji
Awatar użytkownika
syluska6
Adept
Adept
Posty: 27
Rejestracja: 2013-09-17, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Augustów

Post autor: syluska6 »

No własnie jednak chyba tak zrobię , mysałam że przejdzie to , ale no cóz , jutro polece po 2 zacisk , dzieki wielkie za pomoc . pozdrawiam ;-)
Sylwia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”