Propozycja sobotniej atrakcji..

Czy jesteś zainteresowany atrakcją w wiosce wikingów?

Czas głosowania minął 2015-06-17, 15:45

Nie jestem zainteresowany
5
63%
Tak, opcją pierwszą
2
25%
Tak, opcją drugą
1
13%
 
Liczba głosów: 8

Awatar użytkownika
trooky
Administrator
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 2011-07-08, 23:18
Imię: Andrzej
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Propozycja sobotniej atrakcji..

Post autor: trooky »

Odnośnie sobotniej atrakcji dowiedziałem sie co nieco o Wikingach. Po kilku trudnych telefonach udało mi sie dodzwonić do pani która organizuje spotkania i eventy, a od niej dostąłem dokument z trzema propozycjami spędzenia czasu na miejscu... Poniżej zamieszczam ofertę przedstawioną mi przez Panią:

LEKCJE ŻYWEJ HISTORII
„WARSZTATY ARCHEOLOGII EKSPERYMENTALNEJ”
Zwiedzanie rekonstrukcji zabudowań mieszkalnych i rzemieślniczych z okresu wczesnego średniowiecza- od IX do XI wieku, można zobaczyć jak mogło wyglądać życie codzienne dawnych czasach, jak mieszkali i pracowali.
We wnętrzach chat o różnej konstrukcji można obejrzeć repliki mebli, narzędzi i przedmiotów codziennego użytku sprzed 1000 lat. Warsztaty archeologii eksperymentalnej tym różnią się od normalnego muzeum czy skansenu, że wszystkie eksponaty i całe wyposażenie można nie tylko oglądać, ale także dotykać, samodzielnie wypróbować działanie różnych narzędzi czy siadać na „historycznych” krzesłach, położyć się na łóżku po prostu przenieść się na chwile w czasy dawnych Słowian i wikingów.

Proponujemy Państwu:
Oferta I
Podział całej grupy na ……. małe grupy i każda razem z przewodnikiem zwiedza osadę. Czas zwiedzania ok pół godziny. Następnie uczestnicy podchodzą do stanowisk rzemieślniczych i biorą udział w warsztatach rzemiosł dawnych jak: filcowanie makatek lub kulek, pisanie piórem gęsim, lepienie z gliny, produkcja świec z wosku pszczelego, sprawdzenie sił w musztrze wczesnośredniowiecznej. Po tak wyczerpujących zajęciach zapraszamy na poczęstunek ”PRZYSMAKI JARLA” – podpłomyk pieczony na blaszce z dodatkami do wyboru jak miód, marmolada wieloowocowa, twarożek z ziołami i czosnkiem, chleb ze smalcem, napój ziołowy, owocowy. Pokrzepionych uczestników zapraszamy do udziału w konkursach: bieg wojownika, strzelanie z łuku, rzut oszczepem, noszenie wody.
Każdy uczestnik otrzymuje dyplom „uczestnictwa w warsztatach”, mogą być imienne(lista musi być dostarczona najpóźniej na 3 dni przed przyjazdem).
Nagrody dla zwycięskiej grupy też możemy zapewnić.
Cena 25,00zł/os

Oferta II
Podział całej grupy na ……. małe grupy i każda razem z przewodnikiem zwiedza osadę. Czas zwiedzania ok pół godziny. Następnie uczestnicy są dzieleni na 8 grup, każda grupa otrzymuje sztandar/ stanica, który/ą strzeże. Grupy podchodzą do stanowisk rzemieślniczych i biorą udział w warsztatach: filcowanie makatek lub kulek, pisanie piórem gęsim, lepienie z gliny, produkcja świec z wosku pszczelego, sprawdzenie sił w musztrze wczesnośredniowiecznej, strzelanie z łuku, wybicie monety, poczęstunek- podpłomyki. Po zajęciach warsztatowych każda grupa wytypuje przedstawiciela do konkursu sprawdzenia wiedzy nabytej podczas warsztatów. Następnie uczestników zapraszamy do udziału w konkursach jak: bieg wojownika, strzelanie z łuku, rzut oszczepem, noszenie wody. Grupy przez cały czas zbierają punkty w postaci monetek. Rozstrzygnięcie, która grupa okaże się najlepszą nastąpi po pokazie sztuki walki przeprowadzony przez grupę wojów.
Każdy uczestnik otrzymuje dyplom „uczestnictwa w warsztatach”, mogą być imienne(lista musi być dostarczona najpóźniej na 3 dni przed przyjazdem).
Nagrody dla zwycięskiej grupy też możemy zapewnić.
Cena 35,00zł/os

Oferta III
Podział całej grupy na ….. małe grupy i każda razem z przewodnikiem zwiedza osadę. Czas zwiedzania ok pół godziny. Następnie uczestnicy są dzieleni na 8 grup, każda grupa otrzymuje sztandar/ stanica, który/ą strzeże. Grupy podchodzą do stanowisk rzemieślniczych i biorą udział w warsztatach: filcowanie makatek lub kulek, pisanie piórem gęsim, lepienie z gliny, produkcja świec z wosku pszczelego, sprawdzenie sił w musztrze wczesnośredniowiecznej, strzelanie z łuku, wybicie monety, warsztaty muzyczne . Po zajęciach warsztatowych każda grupa wytypuje przedstawiciela do konkursu sprawdzenia wiedzy nabytej podczas warsztatów. Następnie uczestników zapraszamy do udziału w konkursach : bieg wojownika, strzelanie z łuku, rzut oszczepem, noszenie wody. Trochę przyjemności - koncert muzyki dawnej i nauka tańca. Grupy przez cały czas zbierają punkty w postaci monetek. Rozstrzygnięcie, która grupa okaże się najlepszą nastąpi po pokazie sztuki walki z okresu wczesnego średniowiecza przeprowadzonym przez grupę wojów.
Każdy uczestnik otrzymuje dyplom „uczestnictwa w warsztatach”, mogą być imienne(lista musi być dostarczona najpóźniej na 3 dni przed przyjazdem).
Nagrody dla zwycięskiej grupy też możemy zapewnić(kontakt tel).
Cena 45,00zł/os


Wydaje mi się że opcja pośrednia może bardzo miło nam zagospodarować czas. Przeczytajcie, zaznającie się i prosiłbym was o komentarz. Do wolina z Pogorzelicy jest nieco ponad 50 km. Droga dobra i swobodna.
Awatar użytkownika
golono
Adept
Adept
Posty: 39
Rejestracja: 2013-08-13, 21:36
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pawłowice
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: golono »

Ja nie brałem udziału w ankiecie, bo z dziećmi to moge niemieć czasu na tego typu atrakcje, nie wiem jak sie za klimatyzują.
:]
Awatar użytkownika
trooky
Administrator
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 2011-07-08, 23:18
Imię: Andrzej
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: trooky »

Jak widać i tak nie ma zainteresowania, wiec skończy się pewnie płytą lotniskową i kilkoma konkurencjami sprawnosciowymi
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

Lotnisko było :D Choc wiem że za to mnie ukamienują :) Ale wersja nr 2 ja byłbym za, cos nowego i dla Wszystkich uczestników. Na lotnisko pewnie pojade sam, bo żona pewnie jak dopisze pogoda pójdzie na plaże z dzieciakiem. A tak rodzinnie i można poznać nowe rzeczy :)
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

I co cos wiemy co bedziemy miec w planach na sobote ?
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Awatar użytkownika
afro89
Administrator
Administrator
Posty: 1028
Rejestracja: 2011-08-25, 13:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszowice

Post autor: afro89 »

Co do atrakcji sobotnich to nikt nikogo do niczego nie zmusza, można jechać na jakąś wycieczkę krajoznawczą samemu lub z kimś jak się zbierze jakaś grupa osób, zaś inni jak będą chcieli to pojada na lotnisko pojeździć.
Mój czołg AEL 300KM 555NM: http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=426

Mister zlotu `12
Najszybsze auto zlotu `13
Awatar użytkownika
hexman
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 263
Rejestracja: 2011-12-27, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SBI

Post autor: hexman »

afro89 pisze:inni jak będą chcieli to pojada na lotnisko pojeździć
Na lotnisku będzie możliwość ustawienia samochodów do zdjęć zbiorowych?
Awatar użytkownika
trooky
Administrator
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 2011-07-08, 23:18
Imię: Andrzej
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: trooky »

Będzie to czas wolny, w piatek na zebraniu wszystko opowiem.
Awatar użytkownika
hexman
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 263
Rejestracja: 2011-12-27, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SBI

Post autor: hexman »

:ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IV Ogólnopolski Zlot Audi C4 - 2015”