[A6 C4 SEDAN] Wycieraczki

Szyby, zderzaki, błotniki, maski i inne elementy blacharskie.
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Żadne WD, wymiana sprężynek wam nic nie da. Jest inny wątek o tym samym, dałem rozwiązanie:

"Jako, że ostatnio trochę popadało, a nowe wycieraczki nic nie pomogły, podjąłem decyzję, że trzeba wkroczyć na plac boju z "ciężkim sprzętem" i raz na zawsze rozwiązać problem wycieraczkowy. W ruch poszła wiertarko-wkrętarka i wiertło chyba 5 mm - usunąłem te ograniczniki i wycieraczka chodzi miodzio :)

Obrazek

Obrazek


W końcu ramię wycieraczki przy pozycji "w pionie" dolega mocno do szyby, wcześniej w tym położeniu brakowało gumie do szyby te kilka milimetrów, przez co szyba nie była wycierana. Teraz jest gitara, muszę tylko czarną farbą (lub markerem) zamalować kilka otarć przy tym przegubie ramienia i finito.

Obrazek"

http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=666&start=30 .

Może wycieraczki oryginalne są wyższe, ale w każdym razie ramie od kierowcy w pozycji pionowej jest "w powietrzu" - i nic wam nie da psikanie, wymiana sprężyn, bo po prostu ogranicznik nie pozwala. Odkręcić wycieraczkę, wiertarka lub szlifierka/frezarka i trzeba zlikwidować ogranicznik. Do dnia dzisiejszego mam spokój z wycieraczkami, a kupiłem jakieś marketówki za "15 zł".
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
Grzesiek
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 271
Rejestracja: 2011-06-15, 22:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piski

Post autor: Grzesiek »

przemoprzem, masz racje stary, wyjasniles sprawe...
Tak dokladnie jest, walcze z tym, sprezyna wydaje sie dociskac na maxa, przyciskam ramie, wisi juz nizej niz na poczatku, ale ciagle wisi, i ogranicznik nie pozwala zejsc nizej.
Krotsza jest ta od kierowcy, a dluzsza ta od pasazera,
chociaz jak czytam etke to tam w size chyba wiecej ma wpisana ta oznaczona jako 'lewa', i czlowiek glupieje.
21 godzina, mam w h*j rzeczy jeszcze dzisiaj do zrobienia, jeszcze dzisiaj musze sie znalezc w warszawie, i walcze z wycieraczkami...
Awatar użytkownika
YACA
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2012-07-24, 21:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piekary Śląskie

Post autor: YACA »

Dokładnie tak jak napisał przemoprzem. Ja też skorzystałem z tej porady i od tej pory wycieraczka kierowcy zbiera super.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

nie spotkalem sie z takim rozwiazaniem.czlowiek uczy sie cale życie. :ok: :ok: :ok:
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Grzesiek
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 271
Rejestracja: 2011-06-15, 22:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piski

Post autor: Grzesiek »

A ja je wczoraj zastosowalem i co prawda nie przyszlo mi jeszcze zrobic testu w deszczu ale juz widze ze jest lepiej. Tylko ze zrobilem to na szybkiego i porobilem troche zbednych rys, wiec jakby ktos wiedzial jaką farbą to maznac zeby sie wkomponowala to niech zarzuci.
przemo28
Adept
Adept
Posty: 20
Rejestracja: 2012-10-18, 21:56
Imię: Przemek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: dolnosląskie
Płeć:

Post autor: przemo28 »

A jak przy szybszej jeżdzie,nie podnosi jej?
Witam Wszystkich posiadaczy czterech pierścieni.
Awatar użytkownika
Grzesiek
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 271
Rejestracja: 2011-06-15, 22:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piski

Post autor: Grzesiek »

A dlaczego mialoby podnosic? Przy takich mocach jakie jest w stanie rozwinac moj 1z nic mi nie podnosi poki co.
przemo28
Adept
Adept
Posty: 20
Rejestracja: 2012-10-18, 21:56
Imię: Przemek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: dolnosląskie
Płeć:

Post autor: przemo28 »

Pytam bo u mnie powyżej 130km/h po takiej przeróbce zbierała tylko dolną część szyby,prawdopodobnie dlatego że sprężyny były zmęczone.Po wymianie ramienia jest już ok.
Witam Wszystkich posiadaczy czterech pierścieni.
pablo90
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 729
Rejestracja: 2011-06-21, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: KR/TK

Post autor: pablo90 »

nietypowe pytanko mam tudzież prośbe.. mianowicie swojego czasu wyginałem ramię lewej wycieraczki zeby lepiej zbierala.. i chyba przegiąłem, stąd zacinanie się wycieraczek - silnik nie ma siły pociągnąc...
mógłby ktoś powiedziec albo wrzucić fotkę jak ma wyglądać pozycja ramienia wycieraczki (bez samej wycieraczki) względem szyby? czy ma jej dotykać czy tez nie? u mnie opiera się o szybę i to z dośc sporą siła, nie wiem czy tak powinno byc..
prędkość nie zabija, tylko zbyt szybkie jej wytracanie...
Awatar użytkownika
Maszto
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 270
Rejestracja: 2011-08-01, 08:21
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SCI

Post autor: Maszto »

Grzesiek pisze:mógłby ktos potwierdzic slowa Casiana? Co oznaczaja oznaczenia F i B na ramionach?
Mógłby ktoś u siebie sprawdzic ? Czy F to jest kierowcy ramie czy może B. Bo chyba u siebie mam zamienione :-P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”