[ALL] zamienny nowy błotnik -czy ktoś kupował ?

Szyby, zderzaki, błotniki, maski i inne elementy blacharskie.
LukasV8
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 57
Rejestracja: 2012-10-27, 23:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

[ALL] zamienny nowy błotnik -czy ktoś kupował ?

Post autor: LukasV8 »

Mam pytanko czy ktoś z kolegów kupował już może nowy zamiennik -przedni błotnik ? Czy jest to dobrze spasowany błotnik i niebędzie problemów z dopasowanie/doginaniem itp. jak to bywa z zamiennikami.
Ktoś ma sprawdzone czy warto?

oto przykład :
http://allegro.pl/audi-a6-c4-94-98-blot ... 96741.html

:?:[/list]
Ostatnio zmieniony 2014-12-17, 18:08 przez LukasV8, łącznie zmieniany 1 raz.
"...The power is nothing without QUATTRO..."
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

Powiem Ci tak, widziałem kiedyś takie błotniki do audi b5, passata b5, fiesty mk6 i jeśli mowa o samym spasowaniu to może być chociaż rogi w każdym przypadku trzeba szlifować żeby to ładnie wyglądało, ogólnie za tą cenę myślę, że nie warto bo blacha jest po prostu zrobiona z puszki od konserwy, względem oryginału to nawet nie ma co porównywać. W tej cenie da się kupić ori błotnik w świetnym stanie, ja ostatnio kupiłem za 250 zł w ori lakierze bez najmniejszej kropeczki czy wgniotu więc się da. Co do właściwości antykorozyjnych to taki błotnik jest góra na 5 lat nawet wymalowany podkładem epoksydowym. Te części czasami przychodziły pordzewiałe, że tak powiem :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2014-12-22, 15:46 przez gavotte, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piter008
Adept
Adept
Posty: 40
Rejestracja: 2012-04-15, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: CB / Bydgoszcz

Post autor: Piter008 »

Znajdź droższą nówkę. Ja kupowałem za 450 pln do mojego. MADE IN TAIWAN, ale do spasowania był dobry, nie narzekam, choć górny róg przy szybie mógłby lepiej pasować. Na moje lepiej dać 450 pln za nowy plus malowanie niż starą używkę kupować, ale to moje zdanie.
Krótka historia z AUDI:
1. AUDI 80 B4 1994 - było
2. AUDI 80 B4 1992 - było
3. AUDI A6 C4 AEL sedan 1995 - było
4. AUDI A6 C4 AEL Avant 1997 - było
5. AUDI A6 C5 Avant 2002 - jest
6. AUDI A8 D2 Quattro 1994 - jest
"Przewaga dzięki technice."
lukas-100c4
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2014-11-22, 20:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nałęczów

Post autor: lukas-100c4 »

Śmiało można brać lepszy zamiennik, przynajmniej pewność że nie ma na nim żadnego druciarstwa, dobrze zrobiony nowy Taiwan posłuży przez długi czas. Rogi czasem rzeczywiście mają 'błędy tłoczenia' ale wystarczy podszlifować i zapodkładować, nie daj sobie wmówić od pseudofachowców że trzeba szpachlować itp, kupowałem nowe od RK Niedziałek po niecale 300zł szt z małym rabatem, plus lakiernik 600zł za malowanie, złożenie i spasowanie - nie da się poznać wizualnie że to Taiwan (auto C4 A6). Z alledrogo nie bierz bo niewiadomo co przyjdzie - w hurtowni rozpakowujesz, wgniotka czy jakas rysa wada czy cokolwiek i oddajesz, dostajesz inny.
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

lukas-100c4, już nie przesadzajmy z tymi 600zł za element, tyle to biorą w dużych miastach, przeważnie koszty lakierowania takiego elementu wahają się od 300/400zł w zależności od wielkości elementu. 600 zł to rozumiem - maska, dach. A co do zamienników to może istnieje lepszy zamiennik chociaż jego jakość nie może równać się tym oryginalnym, na alledrogo to wiadomo można się naciąć. Mi przy kupnie lewego błotnika z alledrogo udało się upolować w świetnym stanie, ważne aby sprzedawca zrobił dużą ilość zdjęć co daje nam pewność co do stanu elementu i jest ważnym dowodem gdyby ktoś chciał nas oszukać. Jednak nie ma to jak odbiór osobisty, u mnie w okolicy jest gość co mało bierze a części jak nowki. Prawy błotnik kupiłem w ori lakierze bez napraw bez rdzy za 250 zł gdzie w tej cenie chodziły same śmietniki. Zderzak mam od tego samego auta co prawy błotnik i również element oryginalny bez napraw kupiony za 200zł gdzie w tym stanie trzeba dać 500/600zł. Jeśli jest możliwość to szukać oryginału jeśli nie to zamiennik który i tak starczy na kilkanaście lat. Mogę podzwonić po okolicznych szmelcowniach i popytać
mateusz30
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 332
Rejestracja: 2012-09-09, 22:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: mateusz30 »

ja jestem za oryginalnymi. Choć ciężko dostać i bardzo szybko schodzą jak ktoś ma.
Co do kosztów malowania to przy okazji zmiany przodu na S6 lakiernik policzył mi 1300zł ale :

pomalował 2 błotniki
2 zderzaki
2 lusterka
i zmienił to wszystko z a6 na s6.
myśle że nie drogo policzył.
A6 C4 AAH AVANT SPRZEDANE :wstyd:
S6 C4 AAN AVANT manual w końcu jest!!!!!!!!
S6 C4 AEC AVANT manual
A8 D3 4.2tdi
wszystko w QUATTRO
Awatar użytkownika
muody
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2014-02-17, 19:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: LUBELSKIE

Post autor: muody »

Lepiej za 200 - 300 kupić idealny w kolorze.
Ostatnio zmieniony 2019-07-13, 23:03 przez muody, łącznie zmieniany 4 razy.
Buszu
Adept
Adept
Posty: 35
Rejestracja: 2015-07-05, 17:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: małopolskie

Post autor: Buszu »

LukasV8 pisze:Mam pytanko czy ktoś z kolegów kupował już może nowy zamiennik -przedni błotnik ? Czy jest to dobrze spasowany błotnik i niebędzie problemów z dopasowanie/doginaniem itp. jak to bywa z zamiennikami.
Ktoś ma sprawdzone czy warto?

oto przykład :
http://allegro.pl/audi-a6-c4-94-98-blot ... 96741.html

:?:[/list]
I tak z czystej ciekawości spytam, co w końcu założyłeś?
Wygląda na zamiennik( widziałem wczoraj twój samochód na Kobierzyńskiej 51 koło 18.00 ;) ) ale nie przyglądałem się zbytnio, choć w oczy rzuciła mi się wlepka z logo forum i twoim nickiem, na tylnej lewej szybie. Stąd trafiłem na ten temat, a że sam mam "lekko" skorodowane błotniki przednie, to chętnie dowiem się czegoś w temacie :-)
ibanez92
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2016-02-02, 14:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: TK

Post autor: ibanez92 »

Ja może napiszę swoje doświadczenie, Miałem w planach kupno zamiennika firmy Blic (Blik?) znajomy ze sklepu powiedział mi że z tego mają najmniej zwrotów i najlepiej pasują. Ale parę dni temu na wycenę przyjechał człowiek który będzie mi robił samochód i właśnie pytałem się go czy będzie dobry ten błotnik bo w końcu on to ma malować, powiedział żeby w żadnym wypadku nie kupować żadnej części nadwozia do tego samochodu z zamiennika bo ostatnio wymieniał i malował przedni błotnik w c4 i skończyło się na 3 wymianach na nowy w sklepie bo nie pasował i koniec końców musiał znaleźć oryginał, o podobnej sytuacji wspominał też względem zamiennika zderzaka. Co do firmy polecał tą ale do nowszych aut co najmniej po 2000.
highzim
Mechanik
Mechanik
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-14, 23:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rzeszów

Post autor: highzim »

Ja też miałem problem z błotnikiem, 4 lata temu kupiony jako 'ori idealny' a po tych 4latach zaczął gnić na rancie, okazało się że był naprawiony po przez przyspawanie płaskownika i zaszpachlowaniem w cholere. Wyciąłem uszkodzony kawałek sam próbowałem wyklepać ale koniec końców dałem blacharzowi, zrobił w 2 dni, zapłaciłem 50zł ( tak na prawdę czekałem z 2tyg bo miał remont garażu i zniżke o 20zł mi zrobił ) ale ładnie pospawane, rant od innego jakiegoś audi. Na razie zabezpieczony app-rstop + jakaś farba antykorozyjna na całości ( czarny mat, fajnie wygląda :D ). Czekam na kolegę lakiernika aż będzie mógł ogarnąć błotnik do końca ( delikatne szpachlowanie i lakierowanie ).

U mnie przeżarty był na wylot, ale według mnie lepiej dać blacharzowi żeby naprawił bo nie ma sensu zabawy w zamienniki. Ewentualnie ori ale trudno znaleźć w dobrym stanie i dobrej cenie :/
A6 C4 Avant 2.8 30V Quattro - jest
S4 C4 Avant 2.2 20V Turbo Quattro - było
S6 C4 Avant 2.2 20V Turbo ++ - jest
MichaleBielsko
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2016-01-26, 18:31
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: 43300

Post autor: MichaleBielsko »

Ja u siebie prawy znalazłem ori w wręcz idealnym stanie (podjechałem, zobaczyłem i kupiłem za 250,- ) także tylko matowanie, podkład i lak...

Lewy jeszcze szukam...

Jak nie znajdę to z prawego starego wytnę kawałek rantu zrobi się wstawkę i też wytrzyma trochę czasu... zapewne dłużej jak jakiś zamiennik...

Na warsztacie w żadne zamienniki się nie bawimy, chyba że jakiś klient już chce, bo niestety jest problem z pasowaniem potem, nie mówiąc już o zderzakach bo to już masakra zamienniki...

Podsumowując - szukaj używki w bdb stanie (kto szuka ten znajdzie)
Ew. ratuj stary oryginalny...
SQ9MPS
dieselek89
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2015-06-30, 22:35
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zamosc

Post autor: dieselek89 »

witam, ja kupilem na allegro zamiennik malowany w kolor i jestem zadowolony
Awatar użytkownika
Rico77
Mechanik
Mechanik
Posty: 116
Rejestracja: 2015-05-03, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Rico77 »

Dokładnie, wstawienie kawałka blachy nie jest złym pomysłem. Mój były blacharz/lakiernik wstawił mi taki kawałek, bo miał już przygodę z zamiennikiem i nie widać, aby coś było robione.
Ostatnio zmieniony 2016-02-20, 16:48 przez Rico77, łącznie zmieniany 1 raz.
marcin łuków
Mechanik
Mechanik
Posty: 141
Rejestracja: 2014-12-31, 01:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: łuków

Post autor: marcin łuków »

szwagier jest lakiernikiem,takich c4 robił bardzo dużo,zakładał przeważnie zamienniki i jakoś wszystko pasowało. zamiennik dłużej wytrzyma jak jakiś spawaniec co trzeba szpachlować żeby jakoś wyglądał. do 100prędzej można trafić błotniki w dobrym stanie niż do a6. ja bym do swojej wolał kupić zamiennik i dopasował tak żeby pasowało. szkoda że poszerzanych błotników s6 nie ma zamienników.
Buszu
Adept
Adept
Posty: 35
Rejestracja: 2015-07-05, 17:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: małopolskie

Post autor: Buszu »

Aaaa ja na razie "zlałem" temat przed przeglądem zrobiłem szybką "wstawke" z pianki i szpachli z włóknem szklanym, ale na podkład nie starczyło już pogody :mrgreen: Więc jak ktoś w Krakowie spotka czarnego avanta z żółtawymi "cosiami" na przednich błotnikach, to właśnie mój:mrgreen:
Muszę coś podziałać w temacie zwłaszcza, że żona "porysowała" :evil: drzwi a i klapa tylna leci... Łooo przyprawia mnie skurwiel o ból głowy :mrgreen:

Najgorsze jest to, że za oryginały "krzyczą" sobie jakieś chore ceny na Alledrogo...
Ostatnio zmieniony 2016-03-29, 12:13 przez Buszu, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”